Shrap Drakers Fishing - Forum
Najlepsze Zanęty Dragon MegaBaits - Evolution Method Mix!
Przynęty max. 5 cm i żywiec tylko w niedzielę
#1
Jak zapewne większość z Was wie, w Okręgu Mazowieckim do końca kwietnia spinningować możemy na przynęty nie przekraczające 5 cm. Okręg Ciechanowski wprowadził zakaz połowu na żywca w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę Usmiech 

Osobiście ja popieram i jedno i drugie (choć niestandardowe) a Wy? Znalazłem jeszcze dyskusję na YouTubie o tych tematach, więc wrzucam:

Odpowiedz
#2
Również popieram i zamierzam na walnym w naszym kole złożyć wniosek o wprowadzenie całkowitego zakazu połowu na żywca chociaż nie jestem zwolennikiem zakazywania metod wędkarskich i sam w przeszłości łowiłem tym sposobem .Powodów jest kilka ale najważniejszy to ochrona szczupaka. Ktoś może powiedzieć że nie powinno się zakazywać tylko lepiej pilnować niestety nie jest to możliwe przy tej wysokości składki. Wędkarze ciągle narzekają na wysokość opłat i niewielu zgodziło by się płacić powiedzmy dwa razy więcej żeby okręg mógł zatrudnić dodatkowych strażników. Niestety jak wszyscy wiemy Państwo ze swojej powinności pilnowania wód wywiązuje się w stopniu raczej symbolicznym .Strażników PSR jest zdecydowanie za mało i nie są wstanie upilnować wód. 
Mimo tego ,że Okręg Ciechanowski wpuszcza bardzo dużo szczupaków w różnych rozmiarach to w naszych wodach nie bardzo to widać.Jest wielu "wędkarzy" ,którzy zrobili sobie stałe źródło dochodu z handlu szczupakami.Ludzie ci są bardzo często na rybach i sprzedają złowione ryby np działkowiczom nad Wkrą czy jeziorami. Następny powód to duża śmiertelność ryb niewymiarowych łowionych tą metodą. Z resztą nie tylko.W zeszłym roku koledzy spiningiści w niewielkim odstępie czasu złowili pięknego 90cm szczupaka.Ryba dwukrotnie wypuszczona następnie złowiona została na żywca. Tego spotkania już nie przeżyła.
[-] 1 użytkownik polubił post DarekP:
  • bysior (03-08-2019 04:44)
Odpowiedz
#3
Nie mam teraz czasu, ale wieczorem dodam dwa słowa, pozdrówki Dareczku  Okokok
Odpowiedz
#4
Ja oczywiście to też bym osobiście zakazał żywca, z tych samych względów co piszesz Darek. Znam takich specjalistów, którzy po braniu czekają nie wiadomo ile, a potem po zacięciu szczupak ma flaki na wierzchu wyciągnięte kotwica. M.A.S.A.K.R.A. 

Mówisz wniosek w naszym kole (przypominam tym którzy nie wiedzę, ja np. i Darek jesteśmy w kole należącym do OC), ale że gdzie ten zakaz? Ja nie wiem czy nasze koło ma taką możliwość w ogóle coś zrobić jeśli chodzi o Narew, bo Narew jest OM a my jesteśmy OC - bo rozumiem, że rzekę masz na myśli? Ja bym chciał złożyć wniosek o zrobienie zakazu zabijania w między mostami - zimowisko itp. Mam nadzieję, że chociaż Ty mnie poprzesz to nie będę sam Usmiech
Odpowiedz
#5
Większość szczupaków, które pada na Wkrze to właśnie na "żywca". Los ryby tak jak pisał Darek powyżej jest jeden - do worka. Kiedyś spotkałem się z takim tubylcem, który opowiadał jak to mu żywca szczupak razem z wędką porwał i go gonił przez kilometr. Miał całe 2 kilo Smutny Ja jestem osobiście za zakazem połowu tą metodą.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
[-] 2 użytkownicy Lubię to post Bucek:
  • bysior (03-08-2019 04:44), DarekP (03-08-2019 09:08)
Odpowiedz
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przynęty na wiosenne klenie bysior 9 11.848 02-04-2011, 11:01
Ostatni post: rapa
  Żeby nie było, że ja tylko klenie i klenie Andzia 6 7.856 26-02-2011, 10:32
Ostatni post: waldi-54


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT