Shrap Drakers Fishing - Forum
TEAM DRAGON SL - tylko 161 gramów!
Ochrona Drwęcy
#1
Koledzy !
W tym roku rozpoczęło swoją działalność Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Drwęcy: http://www.tprd.pl/
Jednym z celów statutowych stowarzyszenia jest ochrona rzeki i ryb wpływających na tarło. W tym roku niestety tarło przeżyciowe prawdopodobnie się nie odbędzie. Nie będzie jednakże odłowów w celu pozyskania materiału rozrodczego, po pozyskaniu którego ryby były zabijane.
TPRD dokłada wszelkich starań mających na celu ochronę ryb i rzeki. W tym celu powołano specjalną sekcję d/s ochrony Drwęcy w postaci komórki Społecznej Straży Rybackiej wydzieloną z członków TPRD. Dysponujemy ograniczonymi środkami, mimo tego newralgiczne punkty rzeki objęte zostały monitoringiem. Organizowane są również stałe ( kilka w ciągu doby) patrole mające na celu wychwycenie aktów kłusownictwa oraz zdecydowane reagowanie na nie. Współpracujemy z PSR oraz Policją co przynosi wymierne efekty.Pierwsi kłusownicy zostali już przekazani Policji.
Chcemy rozszerzyć system monitoringu rzeki poprzez montaż fotopułapek . Kilka z nich już funkcjonuje jednak potrzebna jest ich większa ilość.

W związku z powyższym wkrótce wystawię na forum trochę różnych przynęt spinningowych na aukcji. Określone będą ceną minimalną jednak każda złotówka wykraczająca poza tą kwotę, stanowi wsparcie w realizacji głównego celu- ochrony rzeki. Kwota z licytacji będzie przeznaczona tylko i wyłącznie na zakup sprzętu elektronicznego służącego do monitorowania rzeki. Członkowie SSR- TPRD pokrywają póki co z własnych środków te koszta a także pozostałe min. paliwo na dojazdy. Własnego czasu rzecz jasna nikt nie liczy.

Apeluję do wszystkich Forumowiczów, ze szczególnym uwzględnieniem dla Kolegów którzy byli lub zamierzają być nad tą piękną rzeką. Podczas ostatnich patroli widzieliśmy piękne ryby na tarliskach. Wkrótce postaram się o bieżące wstawianie dokumentacji fotograficznej z akcji oraz samej rzeki.

Jeżeli ktoś z Was chciałby wesprzeć tą inicjatywę- proszę dodawać własne przedmioty na aukcję.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia nad rzeką
#2
Swietna akcja Janek. Wystawie tez cos od siebie.
#3
Tylko się cieszyć! Inicjatywa superHura!

Dla mnie, "niedzielnego trociarza", Drwęca jest bardzo ważną RzekąUsmiech Dlatego na pewno w jakiś sposób do akcji się dołączęUsmiechUsmiechUsmiech
#4
Śledzę od początku wątek o TPRD na FORS i jestem pod wrażeniem determinacji.Lekko chłopaki nie mają.Muszą walczyć nie tylko z wszelkiej maści kłusolami ale też z władzami rodzimego Okręgu Toruń.
Mimo,że nie udało się wywalczyć w tym roku tarła przeżyciowego to sukces jednak jest.Kilkaset tarlaków dzięki Wam już ocalało Oklasky
Oczywiście jeśli okręg dotrzyma słowa...
Pozdrawiam
DarekP
#5
I ja przekażę kilka przynęt , taki ,,mały zestaw'' ,
#6
Gorąco popieram i też postaram się coś wystawić Usmiech
Widok odpływającej ryby - bezcenny
#7
Oklasky za inicjatywę i Okok za to że jeszcze komuś się coś chce. Trzymam kciuki za powodzenie i liczę że kilku kłusoli dostanie w pysk Oczko.

W sprawie fotopułapek przemyślcie dokładnie wszystkie za i przeciw. Są to drogie rzeczy ale niestety już bardzo mało skuteczne głównie nocą i to nie ze względu ciemności, ale że Ci co się ich spodziewają wiedzą jak je szybko odnaleźć i ....., po fotopułapce.
#8
(13-11-2014, 10:27)ryba1981 napisał(a): I ja przekażę kilka przynęt , taki ,,mały zestaw'' ,

to ja to od razu kupuję, wiesz Ryba po jednej tych Twoich szamanów, koziorówki itp. itd. Oczko
Od siebie też przynęty przekażę.
Ale jaka to ma być forma. Gdzie na aukcję ?
#9
Aukcja na rzecz TPRD trwa do 21.11.2014 do 24:00. Każdy zestaw opatrzony jest ceną minimalną. Każdy chętny nabyć dany zestaw deklaruje kwotę jaką jest w stanie zapłacić. W dniu zakończenia aukcji, dany zestaw zabiera osoba która zadeklarowała za niego najwyższą kwotę. Cały dochód zostanie w 100 % przekazany na rzecz TPRD. Zabierający dany zestaw proszony będzie o dokonanie wpłaty na konto:
Bank BGŻ 09 2030 0045 1110 0000 0366 5670 , w tytule wpisując: DAROWIZNA oraz Shrap-Drakers i podać swój nick. Przesyłka Pocztą Polską gratis. Każdy zwycięzca razem ze swoim zestawem otrzyma w przesyłce kilka drobych gadżetów związanych z TPRD. Na starcie dziękuję wszystkim za zaintersowanie inicjatywą. Zaczynamy:

Zestaw 1

   

Zestaw 2

   

Zestaw 3

   

Zestaw 4

   

Zestaw 5

   Cena minimalna za każdy zestaw - 40 zł
#10
Mglisty poranek nad Drwęcą. Krótki patrol po newralgicznych miejscach nad rzeką.
   

   

Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT