Shrap Drakers Fishing - Forum
MegaBaits Dragon na duże leszcze
Norwegia
#11
Jeśli kogoś interesują dokładne przepisy i obowiązki w Norwegii dotyczące wędkarzy to służę pomocą,
zapewne chodziło o łowisko ryb łososiowatych,na tych wodach nie wolno stosować plecionek,swoich środków pływających i przynęt w postaci ryb lub ich części przywiezionych ze sobą,jeśli takie posiadacie to muszą być zdezynfekowane pod grozbą kary.

Na łowiskach morskich czyli w morzu i w ciekach do 200m od ujścia nie ma takich wymogów.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę to limity ryb które można zabrać,to jest 15 kg filetów na osobę, kara za przekroczenie to 10 tys koron, i tego punktu pilnują bardzo restrykcyjnie.
Jeśli chodzi o koszty wyjazdu i zakwaterowania to jest dużo stron oferujących noclegi w dobrych cenach:

http://www.dintur.no/pl/home/?NavId=1
http://feriehus.no/norge
http://m.finn.no/r/feriehus-hytteutleie/...5002.20001
http://www.novasol.no/r/578?SD=06-08-201...13-08-2016

można naprawde tanio coś wypożyczyć, ja mam na ostatni tydzień sierpnia domek za 1500 PLN z łódką nad jeziorem pstrągowym koło Bergen i 2km do fiordu.

Od siebie dodam,że sprytnie jest znależć domek w głębi fiordu ,lepiej poświęcić 30 minut na dopłynięcie do otwartego morza niż ryzykować tydzień siedzenia w domu z powodu nadejścia sztormu,z otwartej przystani nie dasz rady i nie pozwolą ci wypłynąć,a w fiordzie zawsze znajdziesz jakieś zaciszne miejsce gdzie wiatr ci nie przeszkadza.

Acha i jeszcze jedno dla chcących sprawdzić dokładnie przepisy dotyczące konkretnego łowiska polecam stronkę na której można również wykupić zezwolenia na wędkowanie,jeżeli nie ma jakiegoś łowiska na cenniku to znaczy,że go nie potrzeba,wędkowanie jest darmowe,trzeba zwrócić uwagę na różniące się wymiary i okresy ochronne ryb   https://www.inatur.no/
Odpowiedz
#12
wlasnie pierwszego maja pobilem swoj zyciowy rekord rybki na spinning,szczupaczek samica jeszcze nie wytarta 15,25 kg.Kruca polamala i porwala mi podbierak, ale warto było, żyłka 0,16 i przynęta maly twisterek z zamiarem zlapania okonia, ponad 40 minut dobrej zabawy.
Odpowiedz
#13
Piękna samica, prawdziwy potwór! Marzenie każdego wędkarza Oklasky Dodatkowo brawo za wyholowanie takiej torpedy na taki mega delikatny zestawik! Oklasky I oczywiście za zwrócenie tej mamuśce wolności! Okokok   Zacieszacz   Happy  Życzę dalszych norweskich sukcesów i czekam na więcej info z tego pięknego zakątka! Usmiech

Oczywiście mam jedno ALE, pewnie wiecie o co mi chodzi więc nie będę się zbytnio rozwijał ale zaznaczyć tego nie sposób - ważenie to dramat...  Szok  Masakra Polecam karpiowe czy sumowe maty/worki do ważenia - nie wyrządzasz żadnej krzywdy rybie! W dodatku kosztują niewielkie pieniądze. Obowiązkowe wyposażenie na łódce dla każdego wędkarza!
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT