Shrap Drakers Fishing - Forum
Dragon Striker PRO
Karta wędkarska
#1
W piątek opłacałem kartę wędkarską. I powiedziałbym, że dwie rzeczy przy tym mnie rozbawiły, gdyby to nie było jednak smutne.
Opłaty się nie zmieniły (okręg mazowiecki), ale z ciekawości spytałem o opłatę za troling. W sezonie 2008 trzeba było dopłacić na Mazowszu 200 zł. Ja co prawda nie trolluję, ale w tamtym roku było z powodu tej opłaty sporo zamieszania. I co się okazuje? W tym sezonie za trolling dopłaty już nie ma! Ciekawe dlaczego? Czyżby wcześniej nieprzemyślane to było?
I druga sprawa. Kartę opłaciłem, odebrałem i dopiero wtedy zapytałem czy w sezonie 2009 obowiązuje rejestr połowów. Okazuje się, że tak, mam go na końcu dołączonej „Informacji dla członków OM PZW na 2009 rok”. No to konsekwentnie spytałem czy za rok 2008 taki rejestr też jest zbierany. Pani odpowiedziała, że tak. Spytałem dlaczego ode mnie nie chciała przed opłatą. Nie uzyskałem odpowiedzi. Rejestr zdałem, sumiennie go prowadziłem cały rok, choć wpisów za dużo tam nie było.
Tylko po co ja go wypełniałem? Wiem od kolegów, że oni czegoś takiego ani nie wypełniali, ani tym bardziej nie zdali. Żeby nie było wątpliwości, ja nie widzę problemu w wypełnianiu tego rejestru. Tylko chciałbym, żeby czemuś to służyło!
Ot, i przy okazji opłaty wędkarskiej dwa takie kwiatki się trafiły.
Odpowiedz
#2
Paweł opłacałeś kartę w Otwocku?
Odpowiedz
#3
Nie, w Warszawie na Twardej.
Odpowiedz
#4
Ja kartę opłaciłem już 31 grudnia 2008 roku. Jakieś 2 tyg. temu miałem zebranie swego koła i temat odnośnie rejestrów został poruszony. Tłumaczenie prezesa okręgu radomskiego na ww temat był dla mnie troszeczkę dziwny. Według władz PZW taki rejestr ma służyć kontroli gatunkowej ryb w poszczególnych zbiornikach. Dzięki temu zostały poniekąd zlikwidowane odłowy sieciowe. Związek jednego z drugim ma dla mnie niewiele wspólnego. Na takich "niby" kontrolerów, którzy dziennie potrafili kilka razy spłynąć Wisłą na pewnym odcinku nie zwracano w ogóle jakiejkolwiek uwagi. Pytanie tylko czemu???? Jeżeli już okręg wydał takowe rozporządzenie, dzięki któremu ich odłowy miały być kontrolowane, to czemu brakowało osób, które pilnowały właśnie takich niby urzędowych kontrolerów. Każdy ich odłów powinien być kontrolowany sumiennie, a nie na zasadzie, że pan...wpłacił 3100zł za rok dzierżawy, a zarobki przedstawił w kwocie 2800zł. A szczupaki i sandacze w lutym sprzedawał na pobliskim targu. Dziwne. Dla mnie takie odłowy wcale nie powinny być takie jak były. Dlatego takie tłumaczenie prezesa okręgu jest dla mnie śmieszne.
Pawełku, takie rejestry niczemu nie służą, bo i tak nie są w 100% wiarygodne, a druga sprawa, to taka, że nikt z nas nie jest w stanie rozliczyć okręgów z zarybień. Prosty przykład. 12 tys. członków okręgu- średnia opłata za osobę-100zł- daje bagatelną kwotę 1,2 mln zł. A koszty jakie? Nie wierzę, że ta kwota jest wydawana na szczytne cele.
Odpowiedz
#5
Opłaty u mnie tez poszły w górę Beczy 10 zł poszedł spinning , 10 zł nizinne wody i 1zł członkowskie Foch Co roku drożej a ryb mniej Nerwus
Odpowiedz
#6
Ja też opłacałem kartę tydzień temu na twardej i pani w okienku mnie nie zapytała w ogóle o rejestr i powiem więcej była mocno zdziwiona, że sam się jej zapytałem czy mam jej oddać rejestr.
Odpowiedz
#7
Ja jeszcze karty nie opłaciłem, ale ciekawi mnie reakcja na rejestr u mnie w kole. Tylko u mnie jest troszeczkę inaczej - wiecie jak to jest - sami znajomi więc troszeczkę inaczej się to odbywa, nie muszę Wam tłumaczyć.

W każdym razie dla mnie również ten rejestr jest jakąś pomyłką i nie wiem czemu on ma służyć ( dojeniu kasy chyba tylko i wyłącznie ), kolejny dziwny twór PZW ( które notabene też jest dziwnym tworem, coraz rzadziej praktykowanym za granicami naszego anormalnego kraju ). Ja w każdym razie nie wypełniałem tego rejestru ( zresztą i tak nie miałbym tam co wpisać ) - ciekawe kiedy wszechmądre władze zrezygnują z tego genialnego pomysłu...
Odpowiedz
#8
Mi na zebraniu powiedzieli, że jak zrezygnujemy z rejestrów, to wówczas znów wprowadzą odłowy niby kontrolowane. A tego jak stwierdzili byśmy nie chcieli. Fakt, faktem, ale takie rejestry niczemu nie służą. Przynajmniej efektów nie widać. Ale co ja się będę wkurzał, skoro burakowi nie wytłumaczysz.
Odpowiedz
#9
My jak opłacaliśmy karte to nam kazali zdać ten rejestr połowów bo ma być jakieś losowanie i nagrody.
Odpowiedz
#10
Niech nagrodą Pawle dla wszystkich będą zarybienia z głową! Nie tak.
Odpowiedz
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  poezja wędkarska waldi-54 516 272.315 08-04-2018, 14:46
Ostatni post: Kaz
  poezja wędkarska waldi-54 1 1.188 18-02-2018, 09:00
Ostatni post: Kaz
  Nawigacja wędkarska oldziu 6 9.583 13-11-2012, 23:39
Ostatni post: andrew


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2021 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT