Shrap-Drakers Fishing Forum
Tajne wody Mazowsza i nie tylko...
#1
Jak wszyscy wiemy jest wielu wędkarzy, którzy nie koniecznie chcą zdradzac swoje małe Akweny Eldorado.
Wątek ten powstał właśnie w tym celu, aby każdy kto zechce opisał tu i wzbogacił w zdjęcie miejsca w których wędkuje.
Ideą przwodnią tego miejsca jest brak pytania - co to za woda i gdzie to jest ?
OczkoOczkoOczko

Iksmen. Dziękujemy za podsunięcie pomysłu.
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
#2
(20-02-2011, 21:46)Wozik77 napisał(a): Ideą przwodnią tego miejsca jest brak pytania - co to za woda i gdzie to jest ?
Czy to nie będzie pusty wątekDokuczacz
#3
HahaHaha może być OczkoOczko
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
#4
Piotruś jak byś kiedyś przejeżdżał w okolicach Radomia i Kozienic to zahacz koniecznie o Radomkę...bardzo ładna rzeczka o głębszych i płytszych miejscach na omawianym odcinku całkowicie nie uregulowana płynie krętymi zakosami szerokość ot taka by średnią gumą spokojnie obłowić przeciwległy brzeg.
W górnym odcinku można trafić pstrąga a na wodach nizinnych najczęściej spotykanym drapieżnikiem jest szczupak (mój rekord z Radomki to 4 kg) okonie klenie ( moja samica 52 cm) jazie i białoryb.
Jak każda rzeka nękana jest przez kłusoli ale jej dzikość i piękność można naprawdę docenić.
Z przyjemnością pokazał bym Ci nie jeden meander...tylko gdzie ta połówka Haha
Shrap-Draker's
#5
Połówka się znajdzie, nie bój nic Haha
A co do samej rzeczki to już chodziła mi kiedyś po głowie tylko jakoś tak wsiąkłem we Wkrę, ale nie ma to tamto. Jeszcze tam zagoszczę i nad tą drugą ciekawą na "Z" Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
#6
A ja wczoraj zrobiłem sobie kolejny spacerek rowerowy po okolicy. Tym razem bez wędki, ale spotkany po drodze wędkarz na spławik miał kilka płoteczek ok. do 20cm.

Poniżej fotki dwóch pobliskich zbiorników. Na tym drugim widać już aktywność drobnicy, w weekend udam się tam z paprochami Haha

BTW Czy można teraz liczyć na dobre brania okoni w takich żwirowniach?

   

   

   

   

   
#7
Krzysiex, fajne zbiorniczki Usmiech
A odnośnie okoni to w obecnym czasie lepiej dać im spokój. Napchane są ikrą już tak mocno, że aby patrzeć jak się będą trzeć, albo już trą. Pomału lepiej zacząć polować na klenie. Ja czekam jeszcze kilka dni i ruszam nad Wisłę Hura na swoje tajemnicze miejsce wiosennych sumów Haha
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
#8
Krzysiex. Znam tą wodę dośc dobrze Kwadr Szczególnie pierwszy akwen czyli dwie pierwsze fotki Kwadr Ładne szczuki tam pływają, oj ładne. Ale jak chcesz coś bardziej tajemniczego to na dość dokładnej mapie popatrz na północ od pierwszego zbiornika - znajdziesz tam coś na literę "D" Oczko. Sprawdzone - Okonie są.
Połamania !!!
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
#9
Tomek nie takie tajne bo mi je zdradziłeś i to bez łamania Cię wodą ognistą Dokuczacz
Shrap-Draker's
#10
(30-03-2011, 13:00)tymon napisał(a): A odnośnie okoni to w obecnym czasie lepiej dać im spokój. Napchane są ikrą już tak mocno, że aby patrzeć jak się będą trzeć, albo już trą.
Zgadzam się,ja jako jeden z niewielu na portalu "mięsiarz" od ładnych kilku lat
wprowadziłem sobie okres ochronny dla okonia,a żeby mnie nie korciło to nawet ze spinem nad wodę nie jeżdżę.Na pstrągi mam za daleko co by w jeden dzień obrobić a zresztą nie bardzo wiem gdzie i szukać i łowić też nie za bardzo umiem.Jazio-klenie mnie nie interesują,na liny i karasie też jeszcze trzeba poczekać ze 2-3 tygodnie,no ale tak po 20 kwietnia to już może i na okonia się wybiorę bo już powinny skończyć amory.Ale jeśli żona wróci z wycieczki do 10:00 w sobotę a na Bałtyku nie będzie wiało więcej niż 5B to wczesnym popołudniem ruszam nad Bałtyk i daj Boże niedziela,poniedziałek i wtorek poławiam dorszeHura





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.