Shrap-Drakers Fishing Forum
Regeneracja sznura muchowego
#1
Dostałem kilka lat temu sprzęt muchowy (kijek, kołowrotek z linką) i mam zamiar latem połazić za kleniem na rzeczce tylko dla muszkarzy. Niestety, przez lata sznur zrobił się sztywny jak drut. Nie bardzo chciałbym wydawać 2-3 setki na nowy sznur, więc mam pytanie, czy można jeszcze odratować linkę muchową? Może ma ktoś doświadczenie z takimi problemami? Każda porada mnie interesuje, nawet choćby link do czegoś sensownego.
Odpowiedz
#2
300zł za sznur?? Polecam przecenę Daiwy ze 130zł na 70-60zł linki Wilderness.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#3
Kup na allegro używkę lub na ebay nową. Cena będzie niska. Jaką linkę potrzebujesz? Klasa i typ. Zapytam się znajomego może coś ma. Ja niestety używam wszystkich które mam.
Odpowiedz
#4
A możesz zarzucić linka, bo ni cholery znaleźć nie mogę. Chciałbym zobaczyć co do za sznury
Odpowiedz
#5
Z tego co rozmawiałem, to mnie najlepiej przypasiłby sznur WF6F, ewentualnie 7, no i kolega polecał Airflow lub Cortland.
Odpowiedz
#6
To ja odradzam cortlanda. Wszystkie które miałem były do du...
Co masz napisane na kiju? I czy ma być pływający czy tonący?
Odpowiedz
#7
no f to właśnie chyba floating, ma mieć dociążenie krótkie, bo muchy są z drewna i masywne, kij 6-7
Odpowiedz
#8
Rozumiem że jakieś bączki żuczki i że mają pływać.
http://shop.ebay.pl/i.html?_nkw=fly+line+wf7&_sacat=0&_odkw=fly+line+bwf7&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
Odpowiedz
#9
0, dzięki za linka, jakoś dziwnie tanio. Właśnie dostałem miłą wiadomość - dostanę linkę do testowania, jak podpasi to za pół ceny mogę brać. Dla mnie to nowe wyzwanie, machałem dwa lata temu i jakoś mi nie podeszło. Ale jeszcze raz podejdę do tematu. To są niby żuczki i robalki pływające, ale też ala larwy tonące. Liczę na sukces, bo stoją tam fajne ryby. Ale jak mi muchowanie w końcu jakoś pójdzie to na lipienie pojadę z muszkami - takimi kręconymi. Jeszcze raz dzięki
Odpowiedz
#10
Jak jakieś problemy z samym "machaniem" to mogę coś podpowiedzieć lub pokazać w Warszawie.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.