Shrap-Drakers Fishing Forum
spining kleniowo jaziowy
#31
Ale to już wyższa półka cenowa.
Odpowiedz
#32
spro red arc są chwalone-ale nie mam możliwości pokręcić nim/w sklepie brak/ jeśli w grę wchodził by zakup to przez neta .który wg was bardziej pasował by do powermasha 3m cw3-18
Red Arc Tuff Body10200---# Pojemność szpulki: 0,28/100m
# Waga: 275g
czy
PRO Red Arc Tuff Body 10300----# Pojemność szpulki: 0,28/150m
# Waga: 300g

obydwa trochę poniżej 300zl/jeszcze - na allegro


Różnica w wadze w sumie niewielka- pod żyłkę można coś podwinąć --chodzi mi tylko o gabaryty żeby nie wyglądało to parodycznie
Odpowiedz
#33
Bierz tego 10300. Jest troszkę cięższy, więc lepiej wyważony będzie zestaw. Ja do 2,70m założyłem kołowrotek FUJITSU QUARTZ RED 2000, o wadze 311gr i jest całkiem dobrze. Dlatego do 3m polecam 10300. Zawsze lepiej mieć zapas.
Odpowiedz
#34
oki.decyzja zapadła
wędka PowerMesh Spinn 3m 3-18g Daiwa 250zl
kołowrotek Spro Red Arc Tuff-Body W/S 10300 300zl

tym sprzętem będę kusił jazie i klenie w Narwi i Omulwi.
ale będzie służył również jako średni spin na inne gatunki


Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze
Odpowiedz
#35
Na Omulwi? A na którym odcinku?
Wstyd przyznać, ale mieszkam nad jez. Omulew ale na samej rzece łowiłem może z 5-6 razy. I to tylko przy wypływie z jeziora Omulew. Powyżej jest zakaz połowu ze względu na rezerwat Koniuszanka. A kilka razy widziałem tam całkiem ładne potokowce Usmiech
0 limit.
Odpowiedz
#36
Wtrącę się a propos SPRO - ja mam kręcioł tej firmy do ciężkiego spinningu, Red Arca i bardzo go sobie chwalę. Myślę, że byłby to dobry wybór do PowerMesha, ale jeśli już wybierać między Blue a Red, to ja generalnie, choć różnice są niewielkie wziąłbym jednak Red'a.

A kij - mój wybór na 99% padł na Powermesha, ale dzisiaj przeprowadzam wizytację w www.Rapa-Sklep.pl więc Bóg jeden wie z czym z tamtąd wrócę Haha
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#37
Cytat:A kij - mój wybór na 99% padł na Powermesha, ale dzisiaj przeprowadzam wizytację w www.Rapa-Sklep.pl więc Bóg jeden wie z czym z tamtąd wrócę Haha

Z przysłowiowym kwitkiemJezykJezykJezyk

Od bysior: Paluszkiem
Odpowiedz
#38
Śpiesz się Bysior jak chcesz Powermesha, bo dużo już ich nie ma na rynku.
Odpowiedz
#39
tu jeszcze jest powermash 3m 3-18gr http://www.kamimarket.eu/shop/product.php?prod_id=6879 zamawiałem w piątek.
Jeszcze na alegro dwa były ale klikłem i otrzymałem tel. że jeden sprzedali a drugi ma uszkodzone przelotki.
Co do kręcioła SPRO to z braku kasy i okazyjnej ceny/200zł/ kupiłem blu arca 730.A na reda dozbieram
Odpowiedz
#40
(12-03-2009, 08:59)tymon napisał(a): Może dlatego słychać narzekania na Spro i Dragona, bo są to chyba najczęściej używane przez wędkarzy kołowrotki. Niektórzy też polecają Daiwę Revros-chyba Krzysiek jak dobrze pamiętam.

Najczęściej używane kołowrotki to Daiwy i Shimano (i nie chodzi tylko o Polskę) i tu prosta zasada im drożej tym mniej narzekania na jakość... stara prawda - nic nie ma za darmo.

Co do Revrosów to ich w tym roku raczej nie będzie, importer nie dogadał się odnośnie ceny, jest jeszcze jeden model 2500 w sklepie wędkarskim w Pułtusku...

Spro to konstrukcja Ryobi i tak właściwie to nie są złe kołowrotki, ale ja miałem Ryobi Zaubery i po przygodzie z nimi nigdy nikomu tego czegoś nie polecę, nawet wrogowi. Ciężko się tym kręci, strasznie się plącze żyłka/plecionka, kultura pracy też niezbyt wysoka, zwłaszcza w porównaniu do jakiegoś shimano czy daiwy.

Już za porównywalne pieniądze lepiej kupić Shimano Exage FB czy Shimano Symetre FI. Wraca w tym roku też Shimano Super GT.

W cenie Spro/ Ryobi nie ma za dużego wyboru, wg lepiej jednak kupić np. tańszą Shimano Nexave lub dołożyć do droższych modeli Shimano/Daiwy.

Ktoś jak lubi ryzyko to w jednym sklepie internetowym są w dobrych cenach niektóre modele Okumy Astral Aveon.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  spining na zanderka na wisłę z brzegu sajdol 20 26.621 08-10-2013, 13:14
Ostatni post: Grzechu
  Spining na suma pioo 3 8.458 06-09-2012, 10:23
Ostatni post: maniek72
  Jaką wędkę polecacie do połowu okoni na spining? pioo 11 28.486 30-10-2011, 23:53
Ostatni post: vuescan
  Doradźcie jaki spining zakupić. pioo 13 20.334 30-10-2011, 10:52
Ostatni post: krzyko
  Spining na Wisłe krzysiex 4 10.132 13-07-2011, 08:48
Ostatni post: bandzior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.