Shrap-Drakers Fishing Forum
Rezerwat przyrody Bagno Pogorzel
#1
Witam, mam pytanie czy ktoś może miał okazje łowić w rezerwacie Bagno Pogorzel - rezerwat znajduje się niedaleko Mińska Maz. kierunek na Stoczek Łukowski. Z tego co słyszałem to podobno są tam niezłe okazy drapieżników szczupaka i suma oraz białej ryby
Odpowiedz
#2
Rezerwat obejmuje widoczny na zdjęciu zbiornik czy teren przyległy?? Bo jeżeli to pierwsze to wątpie byś tam mógł wędkować, dla mnie to abstrakcja pozwalać na wędkowanie w rezerwatach, nawet gdyby to był rezerwat jakiegoś żuczka czy rośliny.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#3
HM. Mam tam kilka kilometrów. Pierwszy wypad nad wodę i dwa brania bardzo dużych ryb (może karpi), niestety nie do wyjęcia mimo siłowego holu.
Napaliłem się na kolejne wypady, ale niestety na ok 10 tylko jedna płotka. Dałem sobie spokój.
Jeden raz byłem bezpośrednio na bagnie, stwierdziłem jednak, że to zbyt niebezpieczne i też dałem sobie spokój.
Jeśli chodzi o samo bagno to widziałem ludzi z ładnymi linami i karasiami, tylko uwaga tam jest ścisły rezerwat przyrody.
Co do zbiornika Pogorzel to słyszałem o sumach i szczupakach, ale osobiście nie złapałem i nie widziałem
Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o rezerwat to jest tam zakaz poruszania się samochodami. Z wędką na spacer chyba można się przejść. Na zbiorniku nie obowiązują zakazy
Odpowiedz
#5
Z tego co mi wiadomo to bez problemu można tam łapać tylko nie wiem czy na całym zbiorniku, kumpel z pracy jeździł w tamte okolice za młodu do babci i chodził na ryby - nie wiem jak to jest teraz ?? z tego co opowiada to zbiornik jest bardzo rybny ale trudny bo prawdopodobnie ma dwa dna (wydobywana na części zbiornika torf a na innej glinę czy jakoś tak) co do sumów i szczupaków to opowiada raczej o "potworach' i chyba trochę w tym jest prawdy bo w zeszłym roku byłem jakieś 5-7 km za tym zbiornikiem po rośliny do stawu i pytałem syna kobiety od której brałem rośliny i to samo mówił, że szczupaki czy sumy to takie po ok 1,5m się trafiają
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.