Shrap-Drakers Fishing Forum
Echosonda - interpretacje zapisów
#1
Wątek zakładam, bo choć pływam z echem trzy czy cztery sezony, to poza ukształtowaniem dna nic więcej mnie nie interesowało, a teraz interesować zaczęło Usmiech

Moje echo jest stare i czarnobiałe (trzeba kupić jakieś nowe Usmiech), ale coś tam pokazuje, chyba (?). Pytanie do specjalistów - co to mogą być za sytuacje ze zdjęć? Jakieś swoje teoria mam, ale wolę posłuchać mądrzejszych Haha Na zdjęciu numer jeden interesuje mnie ta kreska pod temperaturą Usmiech

           
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#2
(18-06-2018, 20:27)bysior napisał(a): Wątek zakładam, bo choć pływam z echem trzy czy cztery sezony, to poza ukształtowaniem dna nic więcej mnie nie interesowało, a teraz interesować zaczęło Usmiech

Moje echo jest stare i czarnobiałe (trzeba kupić jakieś nowe Usmiech), ale coś tam pokazuje, chyba (?). Pytanie do specjalistów - co to mogą być za sytuacje ze zdjęć? Jakieś swoje teoria mam, ale wolę posłuchać mądrzejszych Haha Na zdjęciu numer jeden interesuje mnie ta kreska pod temperaturą Usmiech

hmmmm ;-)
jakby tutaj coś powiedzieć ;-) ciężko jest wywnioskować coś sensownego z tych zapisów ... chyba nie obejdzie się bez inwestycji na poziomie 1500 w coś 'dokładniejszego' delikatnie ujmując ;-)
1 zdjęcie - ja tutaj obstawiam na pęcherz
2 hmmmm jak nie stałeś nad kamieniem, nie miałeś jakoś super czułości wykręconej to mógł to być sumek, lub inna ryba przyklejona do dna - banan wskazuje na to ze ryba była nieaktywna 
3. nie mam pojęcia;-)

Bysior
zmień echo:-) i to nie musi być za miliony ;-) będziesz wtedy widział więcej
Odpowiedz
#3
Na pewno lepsze echo to podstawa. Budżet trzeba uzbierać Usmiech Nie takie prosta prosta jest widzę odczytywanie tych obrazków. Wszystkie foty zrobione jak staliśmy na kotwicy, łódka miała odchyły raczej małe, półmetrowe max na boki więc tak jakby powinno pokazywać centralnie to co pod nami. I ten kamień czy ryba po prosty widać musiały przepłynąć pod łódką? Banan jest chyba na trzecim zdjęciu - nieaktywna bo przy dnie? 

Dzięki Pawełku Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#4
(19-06-2018, 19:46)bysior napisał(a): Na pewno lepsze echo to podstawa. Budżet trzeba uzbierać Usmiech Nie takie prosta prosta jest widzę odczytywanie tych obrazków. Wszystkie foty zrobione jak staliśmy na kotwicy, łódka miała odchyły raczej małe, półmetrowe max na boki więc tak jakby powinno pokazywać centralnie to co pod nami. I ten kamień czy ryba po prosty widać musiały przepłynąć pod łódką? Banan jest chyba na trzecim zdjęciu - nieaktywna bo przy dnie? 

Dzięki Pawełku Usmiech

a masz popatrz sobie ;-)
wytypuj co sądzisz o tym a ja Tobie później opowiem (są sumy oczywiście, tołpygi, leszcze, sadokany, ziele) :- )

                               
Odpowiedz
#5
na zdj nr 1 to niestety nie to co myślisz. tak jak mówi Zander jest różnica. Do 2k coś kupisz. PS ale ładnie podchodzą tam na zdjęciach Usmiech Ale jakie głębokości. U nas praktycznie nie uświadczysz...
Odpowiedz
#6
(20-06-2018, 11:23)Peter napisał(a): na zdj nr 1 to niestety nie to co myślisz. tak jak mówi Zander jest różnica. Do 2k coś kupisz. PS ale ładnie podchodzą tam na zdjęciach Usmiech Ale jakie głębokości. U nas praktycznie nie uświadczysz...

Peter jedno zdjęciu z porządną głębokością jest "od Was";-) nie wiecie co macie;-)
Odpowiedz
#7
ja ostatnio u siebie to mam max 5,3m. Ale myślę, że mogę wiedzieć o jakim dołku mówisz. Ale ja tam wolę rynny
Odpowiedz
#8
Leszcze ostatnie, przedostatnie pewno też jakieś leszcze Usmiech Pfftt, trzecie od dołu sandacze Usmiech,  a reszta pewnie sumy Usmiech Co wygrałem? Usmiech

A jeszcze tołpyga Usmiech Nie wiem gdzie jest tołpyga - to już chyba wyższa szkoła magii rozpoznać tam tołpygę Usmiech Usmiech Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#9
A pierwsza fota jest podział monitora - co jest po lewej a co po prawej?
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#10
(20-06-2018, 20:36)bysior napisał(a): A pierwsza fota jest podział monitora - co jest po lewej a co po prawej?

Hahahahahh:-) tomek prawieeeee się udało;-)

- tołpygi (najprawdopodobniej 4ry) to czwarte od dołu zdjęcie. Dlaczego tołpyga. nie znam innej ryby białej (ustawienie łuków) tak dużej jak tołpyga a zapisy są wyjątkowo duże - na ZZ nie ma innych tak dużych ryb.

- ta "ciemna" część echosondy (ekran po prawej) to jest DSI technologia - skaner boczny (czyli lewa i prawa strona twojej łodzi), można tą opcję przełączyć na skanowanie (cięciwą a nie stożkiem) w dół ... fajny efekt na skanerze bocznym jest gdy na miejscówce nagle na boczniaku pojawia się sporo ryb i między nimi wiją się sandacze i szczupaki - mozesz wtedy ocenić moment, czas trwania odpalenia ryb... kiedyś wiecej w szczególności z podaniem miejscówek opowiem Tobie jak sie spotkamy;-)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Echosonda - Nowinki technologiczne sajdol 7 9.669 23-05-2018, 13:53
Ostatni post: Bucek
  echosonda jaco 4 9.597 03-07-2013, 21:46
Ostatni post: seb603
  echosonda condor piotreus-1988 7 11.124 03-11-2012, 16:37
Ostatni post: piotreus-1988
  Echosonda - sonar boczny bysior 1 6.835 02-12-2009, 11:21
Ostatni post: tom76
  Echosonda - co wybrać w rozsądnej cenie Peter 8 11.180 19-11-2008, 11:29
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.