Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowienie Podlodowe
jak lowisz na glebokosci przekraczajacej dlugosc kija to przelotowy bedzie chyba lepszy....Oczko
w tym roku lowie na 0.14czy 0.16 przeznaczone do spina i wydaja mi sie za grube do "moich" blaszek.
Odpowiedz
http://allegro.pl/sonar-echosonda-wykrywacz-ryb-dla-wedkarzy-firma-i2916046793.html
Odpowiedz
Hejka podlodowcy Usmiech Jak tam Wasze przygotowania do sezonu ? Mysli Ja wczoraj zmontowałem dwa zestawy: pod blaszkę i pod mormyszkę. Pod mormyszkę kupiłem młynek mitchell'a avocet gold rozmiar 500 i 50 metrów żyłki Trabucco XPS 0,10mm ... Sprawdziłem i dokręciłem ostrza w świdrze. Znacznie wcześniej na wyprzedaży dorwałem śniegowce Arpenaz Snow 100. Skrzynka spakowana tak więc jestem zwarty i gotowy Haha Tylko czekać na stabilny lód, kupić ochotkę i mogę atakować Ostr
Odpowiedz
Cholera a ja jeszcze w powielakach, zima się szykuje a wszystkie graty podlodowe kurzą się na strychu od zeszłego sezonu Zly Ale na myśl o lodzie dostaję trzęsawki ROTFL
Odpowiedz
Wczoraj dokupilem trzy srebrne blaszki, krwista mormyche z cyrkonia, styropianowe pudelko na robale i fajna ruska sztuczna ochotke. Wyglada jak zywa ciekawe czy okoniom spodoba sie tak samo jak mi.

Na wybrzezu maja kupe fajnego sprzetu podlodowego litewskiej firmy SALMO ROTFL min.: nakolanniki, porzadne metalowe czerpaki i fajne acz drogie przynety.
Odpowiedz
Witam.

Ja w te wakacje zrobiłem sobie sprytną podlodóweczkę ze szczytówki starej wędki, którą znalazłem nad wodą. Blank wędki zrobiłem z korków od wina, zrobię zdjęcie to wstawię. W zeszłym roku łowiłem tylko na błystkę, natomiast w tym roku samoróbka posłuży mi do łowienia szczupaków i okoni na spławik. Sezon na szczupaka się kończy, ale każdy wie że trafia się przez całą zimę, więc pozostaje nam tylko fota i do wody. Moje ulubione błystki to miedziane łezki i srebrne romby. Może uda się przed świętami pierwsze trzcinowiska obłowić Prosi, pierzchnie obspawane przed sezonem tylko kuć !!!
Odpowiedz
@andrew - jak byś miał możliwość wrzuć fotki tych mormyszek Usmiech Ja muszę gdzieś ogarnąć wolframowe maleństwa w kolorze zielonym fluo i wściekłym czerwonym
Odpowiedz
@pilros - pominę fakt, że łowienie na żywca jest mało etyczne i nie będę z tym polemizował Usmiech Ale łowienie na żywca po 31 grudnia, gdzie pewnie w 90% przypadków żywca łyka szczupak to mocne naginanie przepisów zawartych w RAPR Dobani No offence kolego, ale obecność osób takich jak Ty na tym forum (forum propagującym C&R) jest co najmniej śmieszna ...
Odpowiedz
Dokładnie - okres ochronny to zakaz połowu danego gatunku, a nie zakaz zabierania danego gatunku.

"3.2. Zabrania się łowić ryby w ustalonych dla nich okresach i oznakowanych miejscach
ochronnych
, takich jak tarliska, krześliska, zimowiska, mateczniki. Zabrania się połowu ryb w
obrębach ochronnych i hodowlanych."
Odpowiedz
Wasze argumenty nie biorą pod uwagę że szczupak i tak jest łowiony spod lodu za pomocą błystek i tak.
Tak samo jak i okonie łowione są na błystkę i na żywczyka. Jak się łowi szczupak to się go wypuszcza i tyle.
Chociaż można pisać że się ich nie łowi spod lodu, mimo że się je łowi - to wg. mnie najgorsze co może być. Jeśli chodzi o żywca to nie uważam go nie etycznym i go stosuję , i nie rozumiem co to ma wspólnego z trendem 'złów i wypuść'.MysliOczko

pzdr.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.