Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowienie Podlodowe
mam takie pytanko do łowiących z lodu jakich kiwoków używacie?
dostępnych w sklepach czy może sami robicie?
kiedyś dostałem od starszego wędkarza kiwok zrobiony przez niego własnoręcznie i był najlepszym jaki miałem niestety zniszczył się i teraz kupuję w sklepach ale mam już około 20 sztuk i żaden nie jest taki jak tamyen może wy macie jakieś tajne wykonania Prosi [/align]
Odpowiedz
Ja mam kupny, z takiej sprężynki, ale trochę go przerobiłem i jest ok.
Każdy kiwok ma swoje plusy i minusy. Główną rolę odgrywa tutaj mormycha i głębokość jej prowadzenia.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
ja swoje robiłem z kliszy od zdjęć po prześwietleniu
Kiedyś chciałem umrzeć młodo
Jak Jim Morrison,ale z czasem
Zacząłem patrzeć na to inaczej...
Ryszard
Riedel.
Odpowiedz
Marcist to wszystko zależy na jaką rybę zamierzasz łowić,
przykładowo na leszcza ja kiwoki robię z plaskikowych butelek a dokładnie z szyjki butelki,
na okonia łowiąć mormyszką używam delikatniejszego i dłuższego niż łowiąc blaszkami podlodowymi,
na płotkę stosuję całkiem delikatne kiwoki...
ogólnie to czujniki robie z butelek taśm aluminiowych spręzynek i klisz...


Odpowiedz
Panowie potrzebuję Waszej pomocy Usmiech Posiadam 2 świdry: pierwszy standardowy, metalowy 130 mm i drugi tytanowy też 130 mm. O ile z pierwszym nie mam problemu bo mam ostrza to w drugim jest ich brak a co najgorsze świdrem kręci się w drugą stronę i ostrza są dokładnie asymetryczne do tych standardowych Bezradny Chciałem uruchomić tego tytanowego ale grzebiąc w necie w poszukiwaniach pasujących ostrzy nic nie znalazłem Dobani Jesteście w stanie doradzić gdzie zdobyć takie nietypowe ostrza ? Mysli W załączniku dwie fotki dla porównania świdrów Usmiech Pozdrawiam - Grisha
Odpowiedz
Myślę, że wprawny tokarz bez problemu mógłby dorobić takie ostrza,. dobierając odpowiedni materiał. W moim mieście, przy fabryce broni działa narzędziownia, w której dorabiali mi wiele różnych elementów. Ostatnio nawet śrubkę do kołowrotka, którą złamał mój szef przy nieumiejętnych modyfikacjach Pfftt a jakiś czas temu ostrza do wertykulatora. Poniżej link do strony tej firmy. Może znajdzie Pan podobną u siebie Usmiech mam nadzieję, że pomogłem Usmiech
http://www.4metal.pl/firmy/narzedziownia-lucznik-sp-z-oo/?z_kategorii_id=118&ze_strony_glownej=0
Odpowiedz
@pawcio - dzięki za info Okok Postaram się poszukać kogoś u siebie kto podejmie się tego Usmiech Nie mniej nie chcę w tym utopić zbyt dużej sumy bo ten lexus wśród świdrów ma być na sprzedaż Cwaniak
PS. Nie jestem żaden Pan ... Grzegorz mi na imię Ostr
Odpowiedz
Miło mi Usmiech jeśli miałbyś rysunek techniczny tych ostrzy (odręczny np.) mogę podejść do tej narzędziowni i zapytać o cenę wykonania Usmiech
Odpowiedz
A mi się jednak wydaje, że takie ostrza spokojnie powinieneś kupić w dobrym sklepie wędkarskim, to chyba stary rosyjski świder, i chyba mam taki sam, i kupiłem w zeszłym roku do niego ostrza - w miejscowym sklepie bez problemu.
Ups. nie doczytałem dokładnie- kręci się odwrotnie?? To faktycznie możesz mieć kłopot.
Odpowiedz
Najwazniejsza na lodzie jest echosonda. Najlepiej z obracanym stozkiemROTFL
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.