Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści z zagranicy
#21
Mistrzostwo Świata - gratuluję pięknych ryb!
... ale również pomysłu na profesjonalne wędkarstwo. Widzę fajne udoskonalenia sprzętu pływającego - pomocnik z rurek pcv - bajeczny.
Zainspirowałeś mnie do działania i dążenia do realizacji marzeń w 2017r.

Napisz proszę o sprzęcie jaki używasz
kij, linka, przypony młynek... jeśli możesz zdradzić czy przynęty sam robisz czy korzystasz z gotowych i jakich?
Interesuje mnie również pływadło i osprzęt do niego ... ale i spodnie buty i płetwy.

INACZEJ czy mógłbyś przedstawić listę rzeczy ważnych które się sprawdzają podczas takiego łapania z Bellyboat Usmiech
Wszystko kompleksowo - chciałbym skompletować taki zestaw - podaj proszę pogląd na ceny.

Z góry dziękuję i jeszcze raz gratuluję !
Robert

(07-12-2016, 21:15)asma napisał(a): Trochę wspomnień lata Usmiech




Pozdrawiam,
#22
Cześć.

Sprzęt to wędka w TFO TiCr X w 9 klasie. W związku z tym, że to wędka z dużym zapasem mocy używam do niej najzwyklejszego młynka ( kaseciaka airflo). Na tej wędce żadnej rybie nie oddałem więcej jak 5m linki więc kołowrotek służy tylko do jej magazynowania. Linek używam dwóch. Pierwsza to pływająca rio Outboud short w 9 klasie i tej linki używam w większości do łowienia z brzegu. Druga linka to Airflo Ridge Striper w 10 klasie i w 7 stopniu tonięcia. Tą linką łowię praktycznie tylko z pływadła na wodzie od 3 metrów w dół.

Między linką, a streamerem daję do 2m długości FC 0,5 a dalej albo przypon stalowy, który robię sam, a jak nie mam to kupowane gotowe z FC.

Muchy kręcę sam, kupowane do najtańszych nie należą, nie są tak trwałe jak gumy, czy woblery wiec samoróbki wychodzą taniej. Nie jest to nic trudnego. Na tubie jest tyle filmów z wzorami, że nawet taki człowiek jak ja, z kompletnym brakiem zdolności manualnych coś sobie ukręci. Usmiech

Co do pływadła i cen to zależy czego oczekujesz. Ja mam Guideline Drifter i bardzo sobie chwalę. Siedzi się wysoko, pompowane siedzisko i oparcie, do tego po dwie komory z każdej strony dają poczucie względnego bezpieczeństwa Usmiech Ja kupiłem używane za 150 euro. Jeśli będziesz łowił na zbiornikach dużych, z silnym wiatrem to potrzebne są duże płetwy, które nie mogą być twarde. Ja mam jedne bardzo duże i twarde a drugie średnie i miękkie. Na tych drugich pływa się bez wysiłku z takim samym prawie efektem, co na tych dużych i twardych. Giętkość płetw jest ważna, bo ostatnio po 3 godzinach walki z dość silnym wiatrem na dużej wodzie zrobiłem godzinę przerwy i wypływając znów miałem tak zmęczone nogi, że myślałem, że nie dam rady wypłynąć. Co do spodni to zamieniłem ostatnio neopreny na zwykłe oddychające i wiem, że wrócę do neoprenów. Są mniej wygodne ale dużo cieplejsze. Większość pływania to jednak jesień zima i wiosna, woda tak jak tydzień temu miała 5st daje mocno w kość. Wytrzymałem tylko 1,5h A nie wiało w ogóle Usmiech

To czego potrzebujesz do łowienia to tak naprawdę: pływadło, wędka, spodniobuty i płetwy. Reszta to już Twoje "widzimisię" Usmiech Jeśli będziesz łowił na głębokiej wodzie to sonda jest potrzebna. 

To tyle. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pisz PW!

Pozdro! Usmiech
#23
Asma wymiatasz kolego!  Okokok  Oklasky  Oklasky  Oklasky

Udogodnienia na pływadle masz świetne - rurka do GOPRO wymiata, aż muszę pomyśleć żeby u siebie coś podobnego pod aparat zrobić Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#24
Jadę Usmiech
#25
Ostatnio słyszałem o Norwegii, potem o Finlandii, a teraz do Holandii jedziesz?  Stres
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#26
Też mi się marzy pływadełko Usmiech MAD CAT ma fajne w swojej ofercie ale cholernie drogie.. Muszę przemyśleć wszystkie za i przeciw i założyć nową skarbonkę Pfftt
#27
Pawcio zakładaj skarbonę - styczeń - luty już będziesz miał dobre ceny u mnie Oczko
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#28
No i mnie namówiłeś Oczko Do lutego się nie wyrobię, żeby wypełnić skarbonkę, ale dziękuję za propozycję rabatu Usmiech
#29
Kamil trochę ruszył wątek, więc nie pozostaje mi nic innego jak wzięcie się w końcu do roboty i wrzucenie kilku fotek z odpowiednim opisem.
Obiecuje,że dokonam tego w tym roku jeszcze ha ha.

Odnośnie pływadła to również mam taki plan. Chcę jednak razem z Kamilem przeprowadzić akcję testową jak to będzie szło z normlanym zestawem do spina/casta.
Mucha tak czy inaczej będzie grana,bo kilogramy sprzętu nie pomagają w dłuższych eskapadach.

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Mariano




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi bysior 136 99.734 12-12-2016, 20:35
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Radomki pawcio 3 3.907 20-10-2016, 14:57
Ostatni post: pawcio
Photo Wieści prosto z łódki waldi-54 3 4.723 16-10-2016, 23:11
Ostatni post: pawcio


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.