Shrap-Drakers Fishing Forum
Rękawica do pobierania ryb
#1
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Macie może doświadczenia z rękawicami jak w temacie?
Chodzi mi głównie o produkt caperlan'a
http://www.fishing-test.pl/akcesoria-wdkarskie/26-akcesoria/552-rkawicai-wedkarska-caperlan-easy-protect
Czytałem wiele o różnych metodach podbierania. Używałem różnych narzędzi do lądowania ryb (wykluczając osękę). Póki co na łodzi używam dużego podbieraka z gumowaną matnią.
Temat rozpocząłem, bo po ostatnim wyjeździe do Szwecji miałem pocięte opuszki palców po łapaniu szczupaków za pokrywę skrzelową. Może robię coś źle, jednak pocięte paluchy potrafią skutecznie uprzykrzyć łowie (albo zakażone i ciężko gojące się rany).
Wiem że najlepiej ryby w ogóle nie wyciągać z wody i usunąć jej szybko przynętę zanim zorientuje się co się dzieje. Jednak idąc tym tropem, nie powinniśmy zarzucać wędki, bo tylko w ten sposób nie zrobimy rybie krzywdy.
Wracając do głównego tematu: co myślicie o takim gadżecie?
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#2
Ja kiedys próbowałem tych rękawic i nie pasowały mi one kompletnie. O ile ryba ma wielkie pokrywy skrzelowe i wsadzasz tam całą rękę z luzem to nie ma problemu. Inaczej jest jak ręka wchodzi na styk, wtedy kompletnie nie czułem czy już palce są w tym miejscu w którym powinny + zwiększona ostrożność żeby grubszą o rękawice ręką nie uszkodzić skrzeli to wychodziło to średnio komfortowo i dla mnie i dla ryby pewnie też. Druga sprawa jest taka, że nigdy nie miałem pokaleczonych rąk na opuszkach palców Usmiech Wszystkie rany, a było ich sporo, były po zewnętrznej stronie dłon,i na tym odcinku palców na którym noszę obrączkę Usmiech To miejsce gdzie są opuszki chyba zawsze jest gładkie Usmiech
Odpowiedz
#3
Dobre recenzje zbierają rękawice lindy. Ale to już większy wydatek.
http://www.mazurskieszczupaki.pl/article...rmy-lindy/
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedzi.
Po przeczytaniu tony opinii w temacie podbierania ryb dochodzę do wniosku, że będąc na łodzi pozostanę przy gumowanym podbieraku. Jest to najbezpieczniejsze dla ryby i wędkarza, a przy okazji najłatwiejsze.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.