Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści z wód nieznanych
#21
Na pewno racjonalnym nie jest to co dla przykładu dzieje się w centrum plski na ZZ ... O tym się tutaj nie pisze / nie mówi. Szarpanie ryb na zimowiskach, łapanie sandaczy w kwietniu w gniazdach po kilkanaście kilo na łódce, bójki sumowe w maju w kanii polskiej, sharpanie sumow w Łasze na Narwi w grudniu. i wiele innych. Jakoś Ci co na zdjęciu lina wskazują obdrapane łuski nie zaproponują posta w temacie PODPOWIEDZI DLA PSR, myślę że każdy z nas mógłby kilka razy w sezonie wskazać miejsca gdzie dzieją się "dziwne" wędkarskie akcje . Robi się akcje Stóp sieciom to może warto zrobić inne akcje.? Ile razy "podkablowaliscie" swoich znajomych sąsiadów/znajomych? Daleko nie trzeba szukać
#22
Kiedyś miałem dzień karasia i największy połknął kulkę 16mm na włosie ROTFL

@ walkor masz rację ale to taki offtop bo nie sądzę żeby zabranie ryby (umiar i rozsądek) i bycie etycznym wędkarzem wykluczało się Mysli
#23
(14-05-2015, 14:39)qbanerra napisał(a): Każdy działa zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami.

Hitler też działał zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami...

(kiedyś już tak napisałem i połowa forum się wzburzyła, że ich porównuję do tego zbrodniarza ... mam nadzieję, że tym razem niektórzy pomyślą zanim napiszą takie brednie)

(14-05-2015, 14:51)zander napisał(a): Daniel
ja wiem na ile wyjątkowo etycznie się zachowuje nad wodą i jak biorę rybę jedną na X to wg mnie nikomu nic do tego. Nie łamię przepisów, wypuszczam setki ryb, mam zasady swoje nad wodą .... życzmy sobie aby wszyscy tak się zachowywali;-))) Wiesz, to tak jakby Tobie ktoś tą rybę z wyprawy na Horn wypominał ... ;-) ... jak mogłeś ją zjeść, ona mogła dać życie innym tysiącom ryb ... - to jest komentarz bez sensu przyznaje z mojej strony

Ja Ci nie wypominam, że zabrałeś jakąś rybę. Ja sam w tamtym roku zabrałem np. jednego małego sumka z premedytacją.
Zwróciłem Ci jedynie uwagę, że jednak jest "nam coś do tego" i to nie jest tylko Twoja sprawa czy zabierasz czy nie. Tak samo w moim przypadku - jak już zabieram rybę, to nie jest to tylko moja sprawa.
Te ryby nie są tylko moje, ani nie są niczyje. Są nasze.

(14-05-2015, 16:19)walkor napisał(a): To co dla jednych jest "racjonalne" dla innych już nie musi być. Prosty przykład: łowię szczupaka 45cm i wypuszczam go (ja na łódce; obserwator na brzegu). Obserwator mówi - Panie! Po co wypuszczałeś ja bym z niego coś dobrego zrobił.
Osobiście jestem za tym, żeby doprowadzić do takiej sytuacji, żeby ryby było tyle, że każdy może wziąć sobie ilość określoną w prawie bez naruszania równowagi w ekosystemie. U Nas jest ten problem, że stan równowagi został dawno temu utracony i nie są prowadzone skuteczne działania, żeby go odbudować.

Amen.
Pozdrawiam,
Blog Hlehle
#24
(14-05-2015, 21:37)hlehle napisał(a): Hitler też działał zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami...

(kiedyś już tak napisałem i połowa forum się wzburzyła, że ich porównuję do tego zbrodniarza ... mam nadzieję, że tym razem niektórzy pomyślą zanim napiszą takie brednie)

Tyle, że Hitler zmieniał prawo żeby usankcjonować swoje działania, a nie działał zgodnie z obowiązującym prawem...
#25
Post o rybach kolejny raz zrobił się politycznym :-) rozumie, że to efekt związany z aktualnymi nastrojami naszego narodu:-)
#26
45 minut nad woda przed zmierzchem i > grubo ponad 40 cm zielony stworek;-) zdjęcie słabe, po zmroku i telefonem robione

RYBA WRÓCIŁA DO WODY

   
#27
(15-05-2015, 20:11)zander napisał(a): 45 minut nad woda przed zmierzchem i > grubo ponad 40 cm zielony stworek;-) zdjęcie słabe, po zmroku i telefonem robione

RYBA WRÓCIŁA DO WODY

Brawo za prosiaczka i brawo za to, że nie bierzesz na serio niektórych mocno przesadzonych postów.
#28
(14-05-2015, 19:44)zander napisał(a): Na pewno racjonalnym nie jest to co dla przykładu dzieje się w centrum plski na ZZ ... O tym się tutaj nie pisze / nie mówi. Szarpanie ryb na zimowiskach, łapanie sandaczy w kwietniu w gniazdach po kilkanaście kilo na łódce, bójki sumowe w maju w kanii polskiej, sharpanie sumow w Łasze na Narwi w grudniu. i wiele innych. Jakoś Ci co na zdjęciu lina wskazują obdrapane łuski nie zaproponują posta w temacie PODPOWIEDZI DLA PSR, myślę że każdy z nas mógłby kilka razy w sezonie wskazać miejsca gdzie dzieją się "dziwne" wędkarskie akcje . Robi się akcje Stóp sieciom to może warto zrobić inne akcje.? Ile razy "podkablowaliscie" swoich znajomych sąsiadów/znajomych? Daleko nie trzeba szukać

OklaskyOklaskyOklasky

To co się widzi nad wodą i o czym nie mówi, a może właśnie powinno.



#29
(14-05-2015, 19:44)zander napisał(a): PODPOWIEDZI DLA PSR, myślę że każdy z nas mógłby kilka razy w sezonie wskazać miejsca gdzie dzieją się "dziwne" wędkarskie akcje

Dobry pomysł: bysior, załóż wątek "podpowiedzi" tylko w sposób żeby nie wyświetlał sie nick piszącego. Aby posty były anonimowe. Myśle ze w ten sposób wątek będzie bardziej rozwojowy.
#30
(16-05-2015, 20:59)Peter napisał(a):
(14-05-2015, 19:44)zander napisał(a): PODPOWIEDZI DLA PSR, myślę że każdy z nas mógłby kilka razy w sezonie wskazać miejsca gdzie dzieją się "dziwne" wędkarskie akcje

Dobry pomysł: bysior, załóż wątek "podpowiedzi" tylko w sposób żeby nie wyświetlał sie nick piszącego. Aby posty były anonimowe. Myśle ze w ten sposób wątek będzie bardziej rozwojowy.

Ja myślę że sami zainteresowanie wiedzą o tym lepiej niż nam się wydaje Oczko.

Byłeś, pływałeś w weekend majowy. My stojąc na gaiku w ciągu godziny widzieliśmy dwóch płynących i trolingujących.
Pojechaliśmy w sobotę 2 maja na białą górę - u rekordzisty naliczyliśmy 6szt wędek a łowiących było dwóch.

O ilości osób wypełniających rejestr na nasz widok (chyba mylą nas z PSR) wspominał nie będę.

Później jeździliśmy w niedzielę 3 maja - ilość śmieci zalegająca po "wędkarzach" była przerażająca Krzyk.




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad jeziora Kamica (Kamienica, Dargocice) banita 92 121.631 24-12-2015, 22:30
Ostatni post: banita
  Wieści znad Narwi bysior 281 200.532 21-12-2015, 09:28
Ostatni post: spinbob
  Wieści znad Drwęcy pioo 18 16.742 16-12-2015, 20:08
Ostatni post: spining
  Wieści znad Wisły skorio 93 78.967 26-11-2015, 13:44
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty chojny83 35 29.111 09-11-2015, 09:18
Ostatni post: spinbob
  Wieści znad Radomki pawcio 5 6.791 29-09-2015, 08:07
Ostatni post: bmfishing
  Wieści znad Wkry Bucek 11 14.111 21-08-2015, 19:54
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Świdra zator 5 6.024 15-07-2015, 11:27
Ostatni post: walkor
  Wieści z zagranicy Mariano 27 22.038 13-07-2015, 18:28
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Bugu zander 24 23.650 25-06-2015, 20:02
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.