Shrap-Drakers Fishing Forum
Obsesja, Wędkarski SUP.
#21
Wiadomo że nieżyciowe przepisy utrudniają nam życie, a oto przykład.
Zgodnie ( może nie), z przepisami łowiąc ryby z niezarejestrowanego
sprzętu pływającego powinniśmy być ukarani itp..

Ale jak zarejestrować cudzy pomost pływający?

[attachment=20361]
Odpowiedz
#22
To już chyba nie pod pomost a budowlę podchodzi, i to piszę poważnie. Od jakiejś wysokości na 100% trzeba mieć pozwolenie.
Kumpel prowadzący kiedyś agroturystykę nad jednym z mazurskich jezior sporo się nalatał aby jakieś kwity zdobyć bu nikt do dupska się nie przyczepił, pomost był wcale nie mniejszy jak ten ze zdjęcia i przy nim miały stawać łodzie.

Wrócę do SUP-a.
Pooglądałem trochę filmów, poczytałem i nie mogę zrozumieć jaki jest cel tego ćwiczenia. O ile nie jest to tylko udowodnienie sobie/komuś że dam radę, to ani to fajne, ani tym bardziej poręczne. Z tego co oglądam to do zastosowania gdzieś na bardzo spokojnych wodach, przy małym wietrze. Ja z czegoś takiego chyba bym nie połowił, bałbym się że spadnę. Moim zdaniem byle ponton załatwi sprawę lepiej jak taki SUP, łatwiej go przewieść i jest zdecydowanie stabilniejszy i co ważniejsze bezpieczniejszy.

A temat śledzę, zresztą nie tylko ten bo lubię i podziwiam ludzi coś w tym co lubią robiących, a nie tylko piszących i teoretyzujących Okok.
Odpowiedz
#23
Kolego Marcinie jesteś wędkarzem, więc na twoje pytanie odpowiem Ci pytaniem.

Po jakom chol…, jeździsz na ryby, czy nie lepiej usiąść z piwkiem przed telewizorkiem,
a jak będziesz chciał zjeść sobie rybkę to skoczysz do sklepu rybnego,
ewentualnie pójdziesz do restauracji, na pewno wyjdzie taniej.

Sprawdź, weź ołówek kartkę i policz.

Piszesz obejrzałeś parę filmów, myślę ze nie takie jak trzeba, SUP’ami tak jak z pontonami,
są do zabawy na płytkiej wodzie i poważne do wędkowania nawet na oceanie.

No i właściwa odpowiedź, BO LUBIĘ, bo chcę sprawdzić jak z tego można wędkować i jak
można na tym pływać, bo mam własny projekt, bo nikt nie będzie miał takiego itd.

A do wędkowania to mam łódkę.

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem, ale już od 5 lat myślałem o SUP’ie,
ale nie będzie to deska z wiosłem, będzie bardziej podobny do łódki
o bardzo niskich burtach.

[attachment=20362]
Odpowiedz
#24
Kolego @banita z niecierpliwością czekam na wieści jak ci idzie z SUP'em. Uwielbiam wodę, wędkowanie a z ojcem swego czasu bardzo dużo czasu spędzaliśmy na robieniu czegoś z niczego. Jestem ciekawy jak będzie Ci się to sprawdzać
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#25
Ja też jestem ciekawy, jaki z tego będzie, pożytek, bo że będzie pływał i nie utonie
to wiem na pewno, ale jak się będzie zachowywał na wodzie, jaka będzie miał stabilność
i jaka będzie jego przydatność dla wędkarza to faktycznie okaże się w praktyce.
Odpowiedz
#26
(28-01-2015, 16:58)banita napisał(a): Kolego Marcinie jesteś wędkarzem, więc na twoje pytanie odpowiem Ci pytaniem.

Po jakom chol…, jeździsz na ryby, czy nie lepiej usiąść z piwkiem przed telewizorkiem,
a jak będziesz chciał zjeść sobie rybkę to skoczysz do sklepu rybnego,
ewentualnie pójdziesz do restauracji, na pewno wyjdzie taniej.

Sprawdź, weź ołówek kartkę i policz.

Piszesz obejrzałeś parę filmów, myślę ze nie takie jak trzeba, SUP’ami tak jak z pontonami,
są do zabawy na płytkiej wodzie i poważne do wędkowania nawet na oceanie.

No i właściwa odpowiedź, BO LUBIĘ, bo chcę sprawdzić jak z tego można wędkować i jak
można na tym pływać, bo mam własny projekt, bo nikt nie będzie miał takiego itd.

A do wędkowania to mam łódkę.

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem, ale już od 5 lat myślałem o SUP’ie,
ale nie będzie to deska z wiosłem, będzie bardziej podobny do łódki
o bardzo niskich burtach.

Kolego @banita, źle mnie zrozumiałeś. Zapytałem czy robisz "to" dla siebie w celu sprawdzenia przydatności czy kierują Tobą inne mi nieznane przesłanki Oczko. Ale skoro już zacząłem pisać to:

Nie jeżdżę na ryby o czym pisywałem już wielokrotnie się powtarzając w dziele znad wody. Gdybyś choć na chwilę wynurzył się poza swoje tematy z radosną twórczością na pewno natknąłbyś się na taki wpis. Codziennie od ponad tygodnia jem śniadania właśnie nad wodą, podobnie jest w sezonie bo ja jadę nad wodę a nie na ryby Oczko. Piwa ani żadnego innego alkoholu nie spożywam od kilku ładnych lat, co nie znaczy że miałem z tym kiedyś problem a teraz jestem zaszyty - zabrzmiało jakbym się tłumaczył Haha. Dla mnie alkohol może całkowicie zniknąć i nawet tego nie zauważę. Rybiego mięsa nienawidzę, i staram się nie jeść a jak już tak się dobrze przyjrzeć to rybie mięso zjadam tylko w paluszkach rybnych (w 90% drobiu i innych śmieci). A telewizję oglądam tylko jednym okiem, bo telewizor jest zawsze włączony na teledyski - papugi lubią Okok.
Tyle o mnie.
Zapytałem o ten SUP tak z ciekawości a Ty prawie na mnie naskakujesz. Rozumiem że przy takim budowaniu nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem, ale nie musisz przenosić tego na forum Tak. Buduj, ja obserwuję wszystkie Twoje prace, ba nawet kibicuję o czym nie raz już pisałem.

Pozdrowionka Hejka.




Odpowiedz
#27
(28-01-2015, 23:37)Marcin napisał(a): Nie jeżdżę na ryby o czym pisywałem już wielokrotnie się powtarzając w dziele znad wody. Gdybyś choć na chwilę wynurzył się poza swoje tematy z radosną twórczością na pewno natknąłbyś się na taki wpis. Codziennie od ponad tygodnia jem śniadania właśnie nad wodą, podobnie jest w sezonie bo ja jadę nad wodę a nie na ryby Oczko.

To prawie tak jak ja, ważniejszy jest dla mnie kontakt z naturą jak same ryby, zresztą i tak 99% złowionych przeze mnie ryb trafia do wody.
Jeśli chodzi o ten nos to go wychylam, czyli jeśli mnie coś interesuje to szukam, czytam, no wieści jakoś omijałem chyba będę musiał się poprawić.
Ale na Profilu masz napisane „(Wędkarstwo Moją Pasją!)”.
No to mam dla Ciebie Spacerówkę SUP.
Odpowiedz
#28
Można kupić w Polsce, rekreacyjne deski SUP polskiego producenta, ale wędkarskich nie robiom.
http://www.sieplywa.pl/siewie/7123/VESPER_SUP_deski_SUP_polskiej_produkcji
Odpowiedz
#29
Co prawda ostatnio mało robiłem przy wędkarskim SUP’ie ale coś tam zrobiłem
a w zasadzie najwięcej dziś, ale poświęciłem też kilka chwil trochę prędzej.

Obdarłem deskę ze skóry, czyli powłoki z polietylenu i dorwałem się do rdzenia
z twardej pianki poliuretanowej.
Uzupełniłem specjalnym wypełniaczem ubytki w tej piance a na odsłoniętą
i przygotowaną powierzchnie z twardej pianki poliuretanowej położyłem jedną
warstwę maty szklanej o gramaturze 450 z żywicą poliestrową.

No i znowu będzie chwila przerwy przed następnymi pracami przy
wędkarskiej desce SUP.
Odpowiedz
#30
(30-01-2015, 07:26)banita napisał(a): ........
Ale na Profilu masz napisane „(Wędkarstwo Moją Pasją!)”.

Tak, z tym że ja tego tam nie wpisywałem, taki wpis ma każdy kto samemu sobie tego nie edytował na coś innego. To Bysior nam te wpisy zgotował Figielek.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.