Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi
Zwlaszcza sumów. Wczoraj ganialismy za jednym rsczej on za nami. Taki potwør okolo 1.5 metra plywal za nami a ze woda niska cien byl dobrze widoczny. Sandaczy brak.
... no z tymi sumami to trochę dziwnie jest;-) jest ich naprawdę MASA:-) (i to cieszy) niestety potwierdzam fakty masowego zabierania sumów w ilościach nieograniczonych (po 5 na łeb). Większość sumów jakie padały to troling (często z dozbrojkami - sam zacząłem sie zastanawiać czy nie przerzucić się na tą metodę.... ale na razie pozostaję wierny aktywnym metodom z telewizorem;-)
... generalnie pomimo większej ilości sumów w rzekach, większemu doświadczeniu wyniki są mizerne (6 sztuk w tym jeden 'większy')... liczę jeszcze na wrześniowe dożynki ;-)

sumik z narwiańskiej rynienki na karasia 25cm:-) pobrał prawie pod powierzchnią;-) (1,5 metra)

   
Interesujący wątek z sumami Mysli Możliwe że poprzez nadmierną presję na ,,popularne" gatunki : okoń , sandacz , szczupak daliśmy nieświadomie sumowi dominacje wśród drapieżników. Może nie tyle czysto liczebną co na pewno większy nienaturalny udział procentowy. Dodatkowo w ciepłej wodzie sum jest bardzo aktywny i żerując ,, robi" duży kawał wody co może potęgować ,,efekt" liczebności.
Nie do konca sie z tym zgodze. U nas jest taka presja sumowa, ze raczej jej zachwianie grozi w druga strone. Wg mnie za sprawa anomalii pogodowych (poziom wody i jej temperatura) wystepuja migracje ryb, ktore aktualnie kumuluja sie u nas.

pamietam sezon '11 jak kumplowi ktory stal ponizej pultuska bez brania, a ja na jednej wyprawie wyslalem 3 mmsy (stalem 10-15 km powyzej). W '12 lub '13 bylo na odwrot - tyle, ze kontaktowalem sie z innym kolega ktory zawsze lowi powyzej 63 km. Ja ponizej polowilem wtedy znacznie lepiej niz on. (Ja nie mam ulubionych miejsc - lowie tam gdzie biora - ot, taka tajemnica! Usmiech )

migracji jeszcze nie wyczailem, ale juz zdaje sie, ze lapie jakies prawidlowosci.
zgadzam sie z peterem... presja na suma jest teraz przeogromna - normalnie wszyscy teraz są wytrawnymi sumiarzami i z jaką gracją i powagą przemierzają łodziami nasze wody z przeogromnym bagażem doświadczenia, że strach patrzeć w ich stronę ;-) co do prawidłowości to sie zgadzam w 100%:-) ja tłumaczę to po prostu temperaturą wody - potwierdzone ostatnimi 4 latami. Można powiedzieć, że każdy z 4ech miesięcy charakteryzuje sie innymi miejscami/zachowaniami. Dla mnie najciekawszy zawsze był wrzesień ... w Lipcu np więcej z przypadku łowiłem niż w zaplanowany sposób, może to też wynika z faktu metody jaką łowię. Mam wrażenie, że tegoroczny lipiec był wyjątkowy na zupełnie odmienną metodę (potwierdzone).

... cóż człowiek sie uczy całe życie:-) .... chyba nawet zdenek halfar nie wie wszystkiego;-) i to jest w tym najlepsze kiedy człowiek sie naszuka, napływa nakombinuje i w końcu trafi w ten konkretny setup okoliczności, które spowodują, że na jednej wyprawie w zaplanowany sposób nałowi się do znudzenia i na oczach nabrzeżnych sępów wszystkie z uśmiechem na twarzy wypuści do wody nie wyciągając ich nawet na pokład:-)
Nie wyciągać na pokład?
Zawsze mozna w druga strone !

   
hahahaha :-) w sumie tak;-) takie zdjęcie to coś nieporównywalnego do zdjęcia z sumem na gałęzi:/

rozumiem, że to ten z początku lipca?:-)

graty ładny!!!!
Nie, to nie ten co Ci pisałem
Graty Panowie, fajne sumki i najważniejsze że żyją Usmiech Ja natomiast po dwóch weekendach non stop na wodzie bez brania, wczoraj z kolegą Delle'em miałem na kiju myślę, że życióweczkę.... co prawda nie widziałem, ale moc było czuć... Tak więc nie rozpisuje się tylko śmigam na kuter licząc na powtórkę z wczoraj Usmiech

Dellowi też parę razy się badyl giął Pfftt

   
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Życióweczkę suma czy sandiego?




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad jeziora Kamica (Kamienica, Dargocice) banita 92 121.631 24-12-2015, 22:30
Ostatni post: banita
  Wieści znad Drwęcy pioo 18 16.742 16-12-2015, 20:08
Ostatni post: spining
  Wieści znad Wisły skorio 93 78.967 26-11-2015, 13:44
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty chojny83 35 29.111 09-11-2015, 09:18
Ostatni post: spinbob
  Znad Pojezieza Łęczyńsko-Włodawskiego. waldi-54 6 7.193 26-10-2015, 10:50
Ostatni post: spinbob
  Wieści znad Radomki pawcio 5 6.791 29-09-2015, 08:07
Ostatni post: bmfishing
  Wieści znad Wkry Bucek 11 14.111 21-08-2015, 19:54
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Świdra zator 5 6.024 15-07-2015, 11:27
Ostatni post: walkor
  Wieści z zagranicy Mariano 27 22.038 13-07-2015, 18:28
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Bugu zander 24 23.650 25-06-2015, 20:02
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.