Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Narwi
Noo tez nie wierzyłem ale widziałem zdjęcie ryby no i koledzy , którzy akurat byli obok mi to mówili więc wiarygodne informacjeAparat.
Z tymi zmianami to już od dawna tak jest i nic nowego... najgorzej wkurza jak przyjedzie dwóch a miejsca zabiorą dla ośmiu ....Klotnia
Bysior co się stało z wodą w Narwi??Dokuczacz W niektórych miejscach trzeba się nieźle starać aby w ogóle przepłynąć...

Tak małej ilości to ja jeszcze nie widziałem....Boisie

Pływałem w sobotę od ujścia Orzyca do Gnojna, niestety wicher załatwił sprawę. Bolenie i kleni nie było, ratowałem się okoniami....ale na czas spędzony na wodzie ich ilość i wielkość absolutnie nie powaliła....

Pozdrawiam,
malcz
Star 
Jak tak dalej będzie to ja nie wiem co będzie z naszą rzeką... Opadów brak, Dębe swoje robi... w górze to takie główki powyłaziły do wierzchu że nigdy ich nie widziałem. Ryb też nie ma przy takim stanie wody. Bolenie jakieś się kręcą ale sa takie ostrożne że szok... słabo
Wczoraj pływałem z młodym i na wysokości Chmielewa to nawet z podniesionym silnikiem ledwo co. Oczywiście wcześniej zaryłem Usmiech

Inna sprawa to to, że na czas remontu kładki w Pułtusku jest sztucznie utrzymywany niski poziom na Narwi. Tak przynajmniej słyszałem.
A jeszcze inna to że przez właśnie wspomniane regulacje (Siemianówka, Dębe) rzeka straciła swój rzeczny charakter. Wiosną owszem rwie, ale nie na tyle silnie aby zerwać osady i tworzą się namuliska itd. Rolnictwo też temu procesowi sprzyja - na pola obecnie idzie tyle koksu, że szok (!), a spływając z pól powoduje większy rozrost nie tylko upraw ale i glonów, kaczeńcy, trzcinowisk, w których to namuliska mają jak się osadzać. Błędne koło... Poprawianie przyrody przez ludzi zza biurka...
dodajmy do tego fakt, że nie ma sensownych opadów (zimy słabe, wiosennych deszczy brak, teraz pada tylko przy burzach)... ja jak byłem pod zaporą w dębe to tam woda prawie stoi:-( wszystko się po....iło;-) tylko dobrze sieci rybakom się stawiają ;-) ja próbowałem popłynąć tydzień temu do wyszkowa bugiem, i wyprawa skonczyła sie w popowie :-))))))
http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=39624
Faktycznie pływać po Narwi trudno. Ostatnio próbowałem popłynąć pontonem z silnikiem krótka stopa z miejscowości Stare Łachy w dół rzeki i podróż zakończyłem na kamieniach po 500m. Wody średnio 1m - masakra. Widziałem jak kąpiący się w rzece praktycznie przechodzili na drugi brzeg.
sobotnia rybka mojego szwagra - co ciekawe efekt pierwszego rzutu
94cm, 5kg
(20-07-2015, 10:44)pulos napisał(a): sobotnia rybka mojego szwagra - co ciekawe efekt pierwszego rzutu
94cm, 5kg

Najśmieszniejsze jest to, że sumiki nawet trochę powyżej metra bardzo często są jeszcze niedojrzałe i nie przystępują do tarła :/
Pozdrawiam,
Walkor
(20-07-2015, 16:20)walkor napisał(a):
(20-07-2015, 10:44)pulos napisał(a): sobotnia rybka mojego szwagra - co ciekawe efekt pierwszego rzutu
94cm, 5kg

Najśmieszniejsze jest to, że sumiki nawet trochę powyżej metra bardzo często są jeszcze niedojrzałe i nie przystępują do tarła :/

Bo to jak trafnie określiłeś: sumiki.... Szwagier, sumik... to nie znaczy jeszcze że nie trafił do wody... nie mam się do czego przyczepić choć wątpliwości są...

Ja dzisiaj wystartowałem o 2 rano obłowić filary mostu.
   
Efektem 6 godzinnego przestawiania się na zapływ, na napływ, na jeden bok, na drugi bok były 3 pyknięcia. Jedno było bardzo delikatne, i nie wiem czy to nie mały sumek za ogonek cmyrkał, drugie było już sandaczowe fajniejsze (ale to nie to) ktorego nie zacialem nawet ponieważ delektowałem się papierosem podczas gumy w opadzie, i jedno zaciąłem - glutek za ogon złapał i została tylko ściągnięta guma.
   
Sierpień będzie kiepski coś czuję, zwłaszcza że nadają upały, sumiarze na pewno się cieszą! Usmiech Pfftt Pfftt Pfftt
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad jeziora Kamica (Kamienica, Dargocice) banita 92 121.631 24-12-2015, 22:30
Ostatni post: banita
  Wieści znad Drwęcy pioo 18 16.742 16-12-2015, 20:08
Ostatni post: spining
  Wieści znad Wisły skorio 93 78.967 26-11-2015, 13:44
Ostatni post: michaln
  Wieści znad Warty chojny83 35 29.111 09-11-2015, 09:18
Ostatni post: spinbob
  Znad Pojezieza Łęczyńsko-Włodawskiego. waldi-54 6 7.193 26-10-2015, 10:50
Ostatni post: spinbob
  Wieści znad Radomki pawcio 5 6.791 29-09-2015, 08:07
Ostatni post: bmfishing
  Wieści znad Wkry Bucek 11 14.111 21-08-2015, 19:54
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Świdra zator 5 6.024 15-07-2015, 11:27
Ostatni post: walkor
  Wieści z zagranicy Mariano 27 22.038 13-07-2015, 18:28
Ostatni post: Mariano
  Wieści znad Bugu zander 24 23.650 25-06-2015, 20:02
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.