Shrap-Drakers Fishing Forum
Kołowrotek do lekkiego spiningu? Co polecacie?
#1
Witam serdecznie. Moja historia wygląda następująco. W wędkarstwo wkręcił mnie dziadek i ojciec, ja sam wkręciłem moich braci. Niestety gdy nadszedł czas edukowania się poważniejszego kijek poszedł w odstawkę. Od tego momentu minęło dużo czasu. Technologia sprzętu poszła mocno do przodu i stary kijek mogę oddać do muzeum. Teraz wracam nad wodę. Dzięki bratu i znajomemu w CW wybrałem nowy kijek jest to Konger WC Dancer 2,7m 3-14c.w. Teraz czas na lekki kołowrotek i tutaj pojawia sie problem bo może i tematów w necie jest multum to zgodność ich ze sobą jest nijaka. Wiec do brzegu. Poszukuje kołowrotka do lekkiego spiningu, niezawodność to podstawa, cena do 300zł najlepiej, ale jeśli będzie trzeba zapłacić trochę więcej i widać różnice to też poproszę o propozycję (np. do 400zł). Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
Pierwsza sprawa: musisz sprawdzić z jakim kołowrotkiem (waga) współgra twój kijek tzn. z jakim jest dobrze wyważony. Jak masz możliwość to dokręć kilka różnych kręciołów do kijka. Sprawdź z którym jest OK a potem jego wagę. Wyjdzie ci np. 250 g. i w efekcie w tej wadze szukasz ciekawych kołowrotków. Inne wyjście to zapytać kto z kolegów na Shrapie ma ten kijek i z jakim kręciołem go użytkuje.
Odpowiedz
#3
Spro Red Arc w wielkości 2000 lub wszystkie podobne klony. W tym budżecie nie znajdziesz chyba nic lepszego. Reda używam do jazi/kleni już 6ty sezon i dalej kręci. Okok

pzdr
Odpowiedz
#4
(05-12-2014, 11:49)urasenty napisał(a): Spro Red Arc w wielkości 2000 lub wszystkie podobne klony. W tym budżecie nie znajdziesz chyba nic lepszego. Reda używam do jazi/kleni już 6ty sezon i dalej kręci. Okok

pzdr

Oklasky
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#5
Jeśli Ci ten Spro Red Arc nie podpasuje (Marcie podpasował, ale tylko kolorem do paznokci - wiadomo kobieta) to rozważ Okumę Trio. Mam wszystkie wielkości tego kołowrotka, nawet ostatnio kupiłem znów sztukę, a teraz widzę że dałem się wydmuchać bo są po niecałe 200zł (za rozmiar 40 płaciłem koło 400zł) http://allegro.pl/okuma-trio-20-promocja-50-gwar-5-lat-dvd-i4834076208.html
Sprzęt moim zdaniem niezajebliwy z 5 letnią gwarancją i zdecydowanie lepiej mi się nim kręci niż tym nieco kobiecym i mocno oczojebnym Spro - no ale to już tak jak mówię, co się komu podoba.
Mieliśmy też Shimano Catana (też w jaskrawym kolorze Haha i też Marta wybierała) zakupiony do podlodówki jednak okazał się zbyt duży i chwilę był przykręcony do okoniówki i też muszę powiedzieć że robił całkiem całkiem a kosztował lekko ponad 100zł.
Odpowiedz
#6
(05-12-2014, 12:19)Marcin napisał(a): Jeśli Ci ten Spro Red Arc nie podpasuje (Marcie podpasował, ale tylko kolorem do paznokci - wiadomo kobieta) to rozważ Okumę Trio. Mam wszystkie wielkości tego kołowrotka, nawet ostatnio kupiłem znów sztukę, a teraz widzę że dałem się wydmuchać bo są po niecałe 200zł (za rozmiar 40 płaciłem koło 400zł) http://allegro.pl/okuma-trio-20-promocja-50-gwar-5-lat-dvd-i4834076208.html
Sprzęt moim zdaniem niezajebliwy z 5 letnią gwarancją i zdecydowanie lepiej mi się nim kręci niż tym nieco kobiecym i mocno oczojebnym Spro - no ale to już tak jak mówię, co się komu podoba.
Mieliśmy też Shimano Catana (też w jaskrawym kolorze Haha i też Marta wybierała) zakupiony do podlodówki jednak okazał się zbyt duży i chwilę był przykręcony do okoniówki i też muszę powiedzieć że robił całkiem całkiem a kosztował lekko ponad 100zł.

Catana do lekkiego spinningu jak najbardziej Usmiech Ja zajechałem 1000 w dwa sezny, ale z mojej winy. Usmiech Wybierz sobie coś taniego i sprawdź Usmiech

Ja bym brał Catane Usmiech Red jest super sam łowiłem 4000 parę sezonów, może do paznokci Ci nie pasowąć Oczko, ale na pierwsze kroki bierz Catane Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#7
O OKUMA nie czytałem za dużo pozytywnych opinii, nawet przy 5 letniej gwarancji. Często też widuję na forach Shimano Exage 2500 lub mniejszy Co wy na to. Co do Spro Red Arc to raczej czarna wersja, wiem że kolor nie jest ważny ale jakoś na razie mi się nie widzi.Ale nie widziałem jej w sell.
Dzięki za tak duże zainteresowanie i czekam na kolejne propozycje i wyjaśnienia.
P.S. Co do wagi to myślę że do 280g.
Odpowiedz
#8
No Okuma lipa, w czterech sztukach Trio, które użytkuję (najstarszy w rozm.40 od 2011r) jeszcze nic się nie stało Bezradny.

Tak mi się wydawało że Rapa testował: TEST

Wracając do Spro Red Arc to faktycznie głupio się zniechęcać tylko ze względu na kolor bo sam używałem i naprawdę polecam, niestety ja nie mogłem się przemóc. Wiem też że pisanie że kołowrotek ma zbyt kobiecy kolor to taka trochę dziecinada, ale uwierzcie mi na słowo że czułem się głupio łowiąc na ten kołowrotek a w pobliżu był ktoś obok.

Odpowiedz
#9
Ja z czystym sumieniem mogę polecić Shimano Exage, którego właśnie mam podpiętego do lekkiego spinningu Usmiech. Kupiłem Exage w rozmiarze 1000 jakiś czas temu tutaj na forum od kolegi Bucka i śmiga bez żadnych problemów. Jeśli zaś chodzi o wybór wielkości to musisz sam się określić Usmiech
Odpowiedz
#10
Co do lekkiego kolowrotka to sam musisz pomacac kilka i sam wybierzesz. Spro red arc jest bardzo fajny, jak kolor nie pasuje bierz ryobi zaubera lub sakure alpax. To są identyczne mlynki. Pamietaj ze jak kupisz cos taniego to za chwile bedziesx kupawac nastepny. Okuma trio jedt ok polecam równiez okuma dead eye. Sam go kupilem i uzywalem dwa tygodnie. Teraz lezy w szafie razem z wedką bo okon to nie moja bajka
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kołowrotek na suma - spinning i vertical bysior 13 11.564 05-04-2019, 07:55
Ostatni post: Bucek
  Kołowrotek trollingowo/sumowy. cyrax 13 21.063 28-02-2015, 14:11
Ostatni post: waldekp
  Kołowrotek na grunt everard 4 8.386 16-04-2013, 11:47
Ostatni post: everard
  Mikado Kołowrotek SCR 3009 FD Nowość 2013 daniello2010 2 5.381 06-04-2013, 10:35
Ostatni post: seb603
  Jaki kołowrotek do lekkiego spiningu vanitum 17 28.502 05-04-2013, 10:43
Ostatni post: Krzysztof
  Kołowrotek Spro Performa 630FD seb603 7 9.850 01-04-2013, 17:46
Ostatni post: seb603
  Kołowrotek Match'owy do spinningu qsmil 6 12.826 27-11-2012, 21:27
Ostatni post: Novis
  Kołowrotek z wolnym biegiem... colednik 1 5.372 19-10-2012, 08:04
Ostatni post: niszczu
  Kołowrotek kleń/jaź Bucek 36 33.798 09-03-2012, 08:18
Ostatni post: Bizonik
  Kołowrotek do spina z przeznaczeniem na szczupaka linekmatch 39 40.435 27-02-2012, 18:34
Ostatni post: Mariano


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.