Shrap-Drakers Fishing Forum
Wędka ultra-light
#1
Witam,szukam dobrej wędki jak w temacie,nie wklejka.Man na oku Daiwę infinity q ultra 240 1-9 lub Konger Theklilla 270 1-10,pisałem do kolegi z forum który posiada ten kijek ale nie odpowiada.Mam dwa spinny Konger equs bravo 265 3-14 i Daiwę infinity q 240 3-15 ale mimo żyłki 0,14 małe przynęty słabo latają,głównie robactwo i najmniejsze woblerki od 1 gr.Może któryś z kolegów ma doświadczenie z tymi wędkami lub innymi to proszę o pomoc.Dziękuję z góry i pozdrawiam.Kwadr
Odpowiedz
#2
Łów ciężej nie będziesz miał problemów z rzutami Okok.

Teraz trochę poważniej.
Kumpel ma tego Kongera, kupił jakoś w lato i sporo łowił. Wiem też że miał reklamację na którąś z przelotek - oczywiście wszystko sprawnie poszło a przelotka chyba była przygięta czy krzywo zamocowana.
Ja na ten kij łowiłem nie dalej jak dwa tygodnie temu, bardzo ciekawy jeśli chodzi o wody stojące. Szybki sprężysty i ładnie trzymał okonia (kilka złowiłem ale małych).
No co mogę jeszcze więcej napisać Mysli, musisz sam pomacać, porzucać i zdecydować. Dla mnie ten kij był ciut za długi ale ja wolę krótsze kije które są wygodniejsze.

A, ja łowiłem na nią na małe 3,5cm gumki na 4g główkach i latało to zacnie.
Odpowiedz
#3
Dziękuję Okok
Odpowiedz
#4
Ja niestety nie mam z tymi wędkami do czynienia. Łowię na UL od zeszłego sezonu wędka o cw 0,8-5g, 205cm długości, akcja fast. Kijek delikatny faktycznie szybki i ładnie trzyma rybki. Zarówno okonie jak i inne nie spadają pomimo użycia plecionki. W tamtym sezonie berkleyowski nanofil 0,06, w tym również nanofil ale 0,029 (faktyczna śdernica to chyba 0,03570)
pozdrawiam
Oczko
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Prawidłowo wyważona wędka. seb603 1 3.759 17-03-2013, 13:41
Ostatni post: tymon


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.