Shrap-Drakers Fishing Forum
Plecionka pod feedera.
#1
Panowie,

czy ktoś mógłby polecić jakąś tanią plecionkę pod feedera?

Zawsze kupowałem takie ze średniej półki (ok 80-100 pln za szpulę), ale może jest na rynku coś za połowę tej ceny, co nie będzie miało zaniżonej wytrzymałości i nie posiepie się po 3 wyjściach nad wodę?

Odpowiedz
#2
I kupiłem teraz wlasnie plecionke "tania" mikado jakas taka z japońskiemu znaczkami. I wlasnie zrobiłem test i pęka na 16 kg a na opakowaniu było 41,80 kg. Juz jest zajebiscie, pewnie poleci ze dwa razy po dnie i puści na 8 kg :/
Odpowiedz
#3
(23-06-2014, 12:58)Peter napisał(a): I kupiłem teraz wlasnie plecionke "tania" mikado jakas taka z japońskiemu znaczkami. I wlasnie zrobiłem test i pęka na 16 kg a na opakowaniu było 41,80 kg. Juz jest zajebiscie, pewnie poleci ze dwa razy po dnie i puści na 8 kg :/

I właśnie tego się obawiam. Plus tego, że bardzo szybko zacznie się siepać na przelotkach, co dodatkowo ją osłabi.
Ale może ktoś używa taniej pletki, która jednak jakąś jakość trzyma...

A czemu szukam ewentualnie taniej pletki? Bo poza dwoma feederami mam też do uzbrojenia dwie sumówki - to razem jakieś 900m plecionki.
A zapytałem o pletkę pod feedera, bo jednak cieńsza jest bardziej narażona na wszelkie uszkodzenia, a i więcej osób pewnie używa. Zakładam, że jeśli cieńsza będzie w porządku, to i grubsza średnica będzie ok.
Odpowiedz
#4
Czy warto tracic kase na tani badziew ?
Ja uzywam Strena.Nie jest najtansza,ale bardzo dobra.
Ewentualnie jakis Techron albo Spiderwire.
Choc jak masz zamiar kupic ok 900m i na suma to wolalbym sprawdzony produkt.
Odpowiedz
#5
budżetowo mistrall shiro daje radę Usmiech
Odpowiedz
#6
(23-06-2014, 14:00)Król Tarcho napisał(a): Czy warto tracic kase na tani badziew ?
Ja uzywam Strena.Nie jest najtansza,ale bardzo dobra.
Ewentualnie jakis Techron albo Spiderwire.
Choc jak masz zamiar kupic ok 900m i na suma to wolalbym sprawdzony produkt.

Ja generalnie jestem zwolennikiem Daiwy TOURNAMENT 8 BRAID. Mam do niej bardzo duże zaufanie i jestem przekonany o wysokiej jakości. Jeśli skończy się na zakupie pletki ze średniej półki, to na pewno wezmę ją.
Ale pomyślałem, że może ktoś poleci coś tańszego.
Odpowiedz
#7
(23-06-2014, 14:20)cnk napisał(a): budżetowo mistrall shiro daje radę Usmiech

Rzeczywiście na j.pl ma bardzo dobre opinie.

200m kosztuje 60 parę zeta, a 135m niecałe 40 zeta więc jest tanio.
Odpowiedz
#8
No dobra, to kupione. 2x 0,28 200m i 2x 0,17 135m. Za całość 200 pln. Czyli niewiele więcej niż za jedną szpulę 270m pletki ze średniej półki.
Jak płaciłem za tego Mistralla, to sprzedawca powiedział, że używa jej do łowienia sumów na spinning i też chwalił.

   
Odpowiedz
#9
A co miał powiedzieć Haha
Powodzenia na sumowych eskapadach.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.