Shrap-Drakers Fishing Forum
Obce babki w Wiśle
#1
    Witam,

Jestem doktorantką w Katedrze Ekologii i Zoologii Kręgowców, a tematem moich badań są obce gatunki babek wystepujące w Polsce. W związku z tym zwracam się z prośbą o informacje dotyczące poławiania obcych babek powyżej Wyszogrodu (w górę Wisły). W Polsce występują cztery obce gatunki babek:
- babka bycza (zasiedla przede wszystkim wybrzeże Morza Bałtyckiego)
- babka szczupła
- babka łysa
- babka rurkonosa
Oficjalnie żaden z wymienionych gatunków nie został zarejestrowany poniżej ujścia Bzury do Wsiły w Wyszogrodzie, także jeśli komuś z Państwa udało się złowić obcą babkę powyżej Warszawy będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam serdecznie, Dagmara Rachalewska
Odpowiedz
#2
Co prawda Bug Popowo, ale babeczka na mnie poleciała ROTFL
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#3
(17-03-2014, 22:30)gtsphinx napisał(a): Co prawda Bug Popowo, ale babeczka na mnie poleciała ROTFL

Miało być z Wisły i powyżej Wyszogrodu, w Narwi też są i to dość powszechnie łowione Jezyk_oko.

Pomieszałem coś z miejscem połowu Jezyk_oko.
Odpowiedz
#4
No to i ja może w końcu doczekam się rozwiązania sporu sprzed kilku lat i dowiem się co to za babkaUsmiech
Złowiona nieco powyżej WarszawyFigielek
   
Odpowiedz
#5
Ja miałem ze 2 szt dwa lata temu na Wiśle w Wwie - koło spójni. Niestety zdjęć nie mam. Nie wiem jaki to był gatunek babki. Na pewno była o wiele jaśniejsza niż ta ze zdjęcia z Bugu. Chyba najbardziej na tą szczupłą wyglądała.

edit: o dokładnie taka jak ta Pawła.
Odpowiedz
#6
Warszawa - MPWiK
29.04.2013

[Obrazek: DSC_0277.JPG]
Odpowiedz
#7
Ja miałem 4 lata temu na rafkach za Mostem grota, po lewej stronie. Dokładnie taka jak PawłaUsmiech

Polubiła żądło HornetaFigielek
Odpowiedz
#8
(17-03-2014, 21:57)dagmara_babki napisał(a): Oficjalnie żaden z wymienionych gatunków nie został zarejestrowany poniżej ujścia Bzury do Wsiły w Wyszogrodzie, także jeśli komuś z Państwa udało się złowić obcą babkę powyżej Warszawy będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.
No to chyba Dagmaro powinnaś rozszerzyć obszar występowania interesujących Cię gatunków bo i tutaj i na Pogawędkach masz info że babki dużo bardziej na południe występują niż naukowcy zarejestrowali.

Odpowiedz
#9
(18-03-2014, 13:58)sacha napisał(a): dużo bardziej na południe występują niż naukowcy zarejestrowali.
i wschód.

Odpowiedz
#10
W narwi w okolicach pultuska tez sa, tylko nie wiem które
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ścieki w Wiśle Paweł 14 21.675 25-03-2012, 09:02
Ostatni post: krzyko
  Obce gatunki ryb w naszych wodach rapa 30 33.040 13-07-2009, 13:18
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.