Shrap-Drakers Fishing Forum
Lekki szum na nowy kołowrotku.
#1
Witam,
Chciałbym zapytać się czy w nowym kołowrotku mechanizm może szumieć. Kołowrotek dopiero co zakupiłem i nie był nigdy używany. Sprawdzałem go tylko na sucho. Czy może to być kwestia niedoboru smarowidła czy raczej złe spasowanie? Nie chciałbym, aby po pół sezonu mi padł. Jest to kołowrotek Shimano. Czy może ktoś zna speca, który mógłby go obejrzeć? Nie chodzi mi o rozkręcanie. Kołowrotek posiada otwór serwisowy i można go nasmarować bez potrzeby rozbierania. Tyle, że nie wiem czy jest taka potrzeba. Dlatego chciałbym zapytać się, że znacie kogoś kto zajmuje się profesjonalnie konserwacją kołowrotków (Warszawa i okolice).
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(06-02-2014, 22:02)maximus36 napisał(a): Witam,
Chciałbym zapytać się czy w nowym kołowrotku mechanizm może szumieć. Kołowrotek dopiero co zakupiłem i nie był nigdy używany. Sprawdzałem go tylko na sucho. Czy może to być kwestia niedoboru smarowidła czy raczej złe spasowanie? Nie chciałbym, aby po pół sezonu mi padł. Jest to kołowrotek Shimano. Czy może ktoś zna speca, który mógłby go obejrzeć? Nie chodzi mi o rozkręcanie. Kołowrotek posiada otwór serwisowy i można go nasmarować bez potrzeby rozbierania. Tyle, że nie wiem czy jest taka potrzeba. Dlatego chciałbym zapytać się, że znacie kogoś kto zajmuje się profesjonalnie konserwacją kołowrotków (Warszawa i okolice).
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Napisz jeszcze jakie to te Shimano, jeśli kołowrotek kupiony od Chinoli to nie ma się co dziwić, albo to korebutek z górnej trzydziestozłotowej półki cenowej to też ma prawo wydawać z siebie dziwne dźwięki. Jeżeli jednak na kołowrotek wywaliłeś więcej siana to zawijaj do sklepu niech dają nowy.
Odpowiedz
#3
Jest to kołowrotek Shimano Rarenium CI4+ wersja JDM, czyli raczej wyższa półka. Dzwoniłem do faceta, który mi go sprowadził. Niby mam na niego dwa lata gwarancji u niego. On twierdzi, że kołowrotki z tego tworzywa tak mają i nie ma co się tym przejmować. Dobani Teraz tylko zastanawiam się, czy robi mnie w konia czy ma rację. dlatego chciałbym ten kręcioł u kogoś sprawdzić.
Odpowiedz
#4
Może ktoś ma kręcioł z rynku JDM i mógłby się wypowiedzieć. Słyszałem, że ponoć mogą być za słabo przesmarowane i dlatego zapytałem się o kogoś kto mógłby to sprawdzić.
Odpowiedz
#5
przecież każdy kołowrotek szumi... zwłaszcza w domu jak jest cisza
nie znam bezgłośnego kołowrotka... miałem Stelle i też coś tam było słychać...
Odpowiedz
#6
No tak, ale tutaj wrażenie jest takie, że w jednym położeniu jakby coś lekko tarło. Obracając korbką można to zauważyć. teraz nie wiem czy może tak być czy jednak coś jest nie tak.
Odpowiedz
#7
Krzysztof, przeciez nie od dzis wiadomo, ze Stella jest do d...y.Jak czytasz J.pl, to bedziesz wiedzialo oco kamanDokuczacz
Mysle, ze Twoj Rarenium potrzebuje przesmarowania.Niestety nie znam w Warszawie dobrego serwisu, a tego ktorego znam to nie polecam.
Mozesz wyslac do Pana Lesniaka, koszt ok 100zl, lub dogadac sie ze sprzedajacym aby ogarnal to na swoj koszt, tylko niewiem czy na to pójdzie.
Powodzenia w akcji.
Odpowiedz
#8
(08-02-2014, 13:01)Król Tarcho napisał(a): Krzysztof, przeciez nie od dzis wiadomo, ze Stella jest do d...y.Jak czytasz J.pl, to bedziesz wiedzialo oco kamanDokuczacz
Mysle, ze Twoj Rarenium potrzebuje przesmarowania.Niestety nie znam w Warszawie dobrego serwisu, a tego ktorego znam to nie polecam.
Mozesz wyslac do Pana Lesniaka, koszt ok 100zl, lub dogadac sie ze sprzedajacym aby ogarnal to na swoj koszt, tylko niewiem czy na to pójdzie.
Powodzenia w akcji.

Dziękuję Królu Tarcho za pomoc. Mnie również wydaje się, że ten sprzęt wymaga przesmarowania. Podobnie jak Ty nie znam niestety kogoś kto mógłby się tym zając i dlatego założyłem ten temat. Co do kwestii osoby sprzedającej to raczej nie będę go odsyłał. Czy znasz może namiary na p. Leśniaka? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedz
#9
Prosze bardzo nr do Pana Jozefa Lesniaka 600156166

Pozdrawiam
Mariusz
Odpowiedz
#10
Dziękuję za pomoc. W razie jakiś kłopotów odezwę się do tego Pana.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  lekki spin 120kilo 25 24.649 04-03-2015, 20:05
Ostatni post: Marcin
  Nowy Penn Conflict bzooora 1 4.562 04-10-2013, 19:46
Ostatni post: Peter
  Nowy, ale klasyk ! DAM Quick FD 4000 Peter 21 28.273 29-03-2009, 18:45
Ostatni post: Krzysztof


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.