Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Wisły
Coraz częściej "takich" wpadek z Rapalą.Szkoda,że tak lecą w dół z jakością wykonania.
Dziwie się,że sumek 120cm aż tak powyginał kotwyKrzyk
Jak dla mnie dziwna sprawa z tym wobkiem, bo łowiłem nim na 30 kg przyponie i PP 0,35 i nic się nie działo a przy uwadach raczej wyjmowałem różne pale i inne dziwne przedmioty albo holowałem łódkę, i nie było mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu. Prędzej stawiałbym na zerwanie ucha ze steru niż taki widok, ale to tylko moje spostrzeżenia. Generalnie radzę sobie spróbować jak mocna dźwignia musi zadziałać żeby 2 nawet oryginalne zdaje się VMC jakie są tam montowane wyprostowały się jednocześnie, nie wspominając że nie widziałem jeszcze suma zapiętego tak żeby na dwóch kotwach jednocześnie zrobiła się dźwignia...BTW na jakim kiju to miało miejsce że nie zadziałał ...
(17-09-2014, 19:25)szweju napisał(a): Jak dla mnie dziwna sprawa z tym wobkiem, bo łowiłem nim na 30 kg przyponie i PP 0,35 i nic się nie działo a przy uwadach raczej wyjmowałem różne pale i inne dziwne przedmioty albo holowałem łódkę, i nie było mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu. Prędzej stawiałbym na zerwanie ucha ze steru niż taki widok, ale to tylko moje spostrzeżenia. Generalnie radzę sobie spróbować jak mocna dźwignia musi zadziałać żeby 2 nawet oryginalne zdaje się VMC jakie są tam montowane wyprostowały się jednocześnie, nie wspominając że nie widziałem jeszcze suma zapiętego tak żeby na dwóch kotwach jednocześnie zrobiła się dźwignia...BTW na jakim kiju to miało miejsce że nie zadziałał ...

Ja już sporo widziałem,co sum potrafi zrobić z przynętą Tak
Dla rozwiania wątpliwości o pałowatym sprzęcie:
- przypon 30 kg
- linka PP 0,32
- kij X-Zoga Mas - 80h2 cw 10-100
- kręciołek Okuma Eclips 50

Nowe Rapala są badziewne i tyle! Bezradny
    ale rapala to zawsze rapala, na pływające najwięcej połowiłem wieczorowych i nocnych sandaczy, może też dlatego, że najczęściej były w wodzie...

tak jak obiecałem pracuję nad zdjęciami, może to nie arcydzieło ale chyba trochę lepiej... 33 cm więc na warszawskiego wiślanego to już całkiem spoko. Miejscówka ma stałe połączenie z rzeką i trafiają się jeszcze większe garbusy. Dodatkowo był jeszcze jeden mniejszy i dwa szczupłe ale bez wymiaru. Wypad przed pracą od 5:30 do 7.
Ja się zgadzam w 100% że dzisiejsze Rapale to nie to co kiedyś.... (czy tak jak pisze Marcin w innym wątku, tak się zestarzałem że już wspominam Oczko)

Wojtek - zdjęcie bez porównania lepsze Hura Gratulacje - fajny ciemny garbus Usmiech

http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Big Grin 
(18-09-2014, 09:51)bysior napisał(a): Ja się zgadzam w 100% że dzisiejsze Rapale to nie to co kiedyś

jakość wykonania faktycznie jest tragiczna, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę cenę tych wobków...

ale skutecznością te nowe modele biją stare na głowę... albo jeszcze bardziej Kwadr
Rapale prosto z pudełka nie nadają się do łowienia sumów.
Tail Dancer, Trolls To, czy nawet DT często kolczykują rybę, a wędkarz zostaje jedynie ze sterem na agrafce.

Koledzy, którzy lubią łowić na te wobki przerabiają je specjalnie pod wąsacze.
Pozdrawiam,
Blog Hlehle
(19-09-2014, 09:41)hlehle napisał(a): Rapale prosto z pudełka nie nadają się do łowienia sumów.
Tail Dancer, Trolls To, czy nawet DT często kolczykują rybę, a wędkarz zostaje jedynie ze sterem na agrafce.

Koledzy, którzy lubią łowić na te wobki przerabiają je specjalnie pod wąsacze.

Popieram w 100%ach Okok
Rozumiem ze ta przeróbka polega na dodatkowym połączeniu kotwicy tylnej z agrafka/oczkiem przednim (?)
Kontynuując OT na temat Rapali ( chociaż nie do końca bo stało sie to nad Wisłą) oto mój dzisiejszy wypadek. Tyle zostało z Rapali Shad Rap RS 7cm, na szczęcie stało sie to przy rzucie a nie podaczas holu.
   





Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi Marcin 1.148 774.869 31-12-2014, 15:19
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Kanału Żerańskiego anguiler 27 27.842 22-12-2014, 10:14
Ostatni post: spawciu
  Wieści znad Wkry wisnia 260 187.702 16-12-2014, 14:21
Ostatni post: Stachu
  Wiesci z Pomorza andrew 7 9.364 14-12-2014, 12:48
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty Rasta 80 58.956 12-12-2014, 11:26
Ostatni post: bartolek
  Wieści znad Zegrza anguiler 184 154.071 05-12-2014, 17:56
Ostatni post: damian_
  Wieści z lodu mick 29 26.792 03-12-2014, 12:44
Ostatni post: sajdol
  Wieści znad Orzyca bysior 26 24.462 11-11-2014, 19:20
Ostatni post: ciechan
  Wieści z mazowieckich rzeczek pawcio 13 15.100 02-11-2014, 13:52
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Bugu gonzaless 117 99.650 06-10-2014, 10:56
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.