Shrap-Drakers Fishing Forum
Rejestr Wędkarski
#31
(26-01-2014, 15:11)Marcin napisał(a):
(26-01-2014, 14:17)rybarak napisał(a): Tekst do rejestracji połowu ryb, zawarty we wspólnym zezwoleniu (OC i OM) był opracowany przez OM. Ja powyżej pisałem z praktycznego punktu widzenia i tak:
Najważniejsza jest data połowu i łowisko, łowisko dla mnie oznacza numer i nazwę danego obwodu rybackiego. Dane z rejestrów poza wiedzą o presji wędkarskiej w danym obwodzie, ilości złowionych ryb, służą również sprawozdawczości. Użytkownik rybacki w sprawozdaniu rocznym sporządzanym dla konkretnych obwodów rybackich - przedkładanym do RZGW musi określić wielkość amatorskiego odłowu ryb. Jeśli dajmy na to - na granicy dwóch obwodów rybackich jest miejscowość X, to jeśli nie będzie przy dacie połowu numeru obwodu to nie można będzie jednoznacznie określić, którego obwodu te dane dotyczą. Druga sprawa, jeśli Okręg sam nie analizuje rejestrów tylko zleca te czynności dajmy na to IRŚ to wątpię czy pracownik tej jednostki będzie ślęczał nad mapą aby przyporządkować miejscowości do właściwego obwodu. Jeszcze inną sprawą jest wpisywanie ryb w kg a nie w cm, większość wędkarzy na rybach nosi miarki a nie wagi, ten szczegół powoduje spore przekłamania w statystykach. Myślę, że w przyszłym roku dla wód OC będą w zezwoleniu odrębne zasady wypełniania rejestrów, bo te które obecnie funkcjonują są według mnie skopane i sprawiają wiele trudności przy opracowywaniu danych. Dodam jeszcze na koniec, że w OC każdy prawidłowo wypełniony rejestr jest analizowany.

@rybarak, z Twojej wypowiedzi wnioskuję że Ty, lub ktoś z Twojego najbliższego otoczenia analizuje zdane rejestry i dla Was jak i później kogoś z IRŚ lepiej, przejrzyściej i szybciej jest podsumowywać gdy te dane wpisane są w formie obwodów - w takim razie Mazowieckie jak i inne rejony utrudniają to bo każą wpisywać nie obwody ale miejscowości i tak jest od kilku już lat. Postawmy się teraz w roli typowego wędkarza starej daty tak zwanego "gumofilca", chcesz mi powiedzieć że on zrozumie co to jest okręg rybacki w którym wędkuje i co ma on wpisać w rubrykę?. Przykłady można by mnożyć i jeśli taj jest jak piszesz potrzebna jest zmiana przepisów w całej Polsce żeby to ujednolicić bo z tego co wygląda całe te wypełnianie rejestrów to psu w przysłowiowe ucho wsadzić.
Jeśli chodzi o wagę ryb to fakt większość nie nosi ze sobą wagi, jednak w rejestrze jest aby uzupełnić dane w domu jeśli ktoś ma oczywiście wagę, czyli też ogólnie pomysł w ucho psu bo większość ryb jest patroszona nad wodą.

Nie mogę się normalnie powstrzymać żeby nie zapytać, jaki to jest prawidłowo wypełniony rejestr w OC?. Taki z miejscowościami (domyślam się że będzie tego z 99% bo tak każe wzornik który każdy ma), czy taki z wpisanymi obwodami o których chyba nikt nie słyszał i nie będzie to zgodne z wzornikiem. Nie chcę być złośliwy, jednak jeśli będzie to ta druga opcja to trzeba przyznać że robotą zawaleni nie są Oczko.

(26-01-2014, 14:25)tymon napisał(a):
(26-01-2014, 11:48)Marcin napisał(a): @Tymon, ja tylko zadałem pytanie oczekując dyskusji w temacie a Ty mnie zaraz zaatakujesz Jezyk_oko. Chcę się dowiedzieć co i jak w temacie wpisywania miejsc, ale i łowienia na żywca, czy to źle że chcę się dowiedzieć o obowiązujących przepisach, bo być może wszyscy je nieświadomie łamiemy aż trafi się ktoś z kontroli w innym obwodzie i powie = pińćset Panie za durnoty w rejestrze i co mu wtedy powiem "Panie a chopaki na forum inaczej gadali" Wysmiewacz.

Żeby takiej sytuacji uniknąć wystarczy wypełnić tak, jak nakazuje instrukcja wypełniania rejestru.
Myślę, że nie jest problemem wpisanie przy zmianie łowiska dwóch wyrazów świadczących o obecnym miejscu połowu.
Czyż nie ?

I żeby była jasność - nie atakuje Oczko bo ja nie z tych ludzi.

I tak będę teraz robił, każda zmiana miejsca połowu pociągnie za sobą skorygowanie wpisu - i o to mi w sumie chodziło. Drukarka nie droga rzecz to i kartek sobie druknę ze cztery metry na zapas.

Wszystko niby proste, takie zrozumiałe a jak się okazuje mogą wystąpić problemy ze zrozumieniem. Wystarczyło by aby OM dodał w instrukcji wypełniania rejestru aby po zmianie miejsca wędkowania wpisać nowe i wszystko byłoby jasne nawet dla takich tłuków i czepialskich jak ja.

PS: ostatnio też było o tej naklejce legalizacyjnej przyklejanej na szybie samochodowej (ta naklejka z numerem rejestracyjnym). Ustawodawca napisał jasno, prawy dolny róg czołowej (przedniej) szyby - tyle że dla jednych będzie to patrząc z wnętrza samochodu, a dla innych patrząc stojąc przodem do samochodu - można życie utrudnić, jak widać nie dla każdego białe to białe, czarne to czarne i gostek się nałaził po sądach tylko po to by dowiedzieć się gdzie jest prawa strona szyby w jego samochodzie według zamysłu usługodawcy ROTFL.

W zezwoleniu w wykazie wód podane są nazwy obwodów rybackich oraz ich granice, więc tu nie istnieje żadna trudność aby zorientować się w jakim obwodzie rybackim akurat się łowi. Zawalenie robotą przy przerzucaniu danych z rejestrów faktycznie występuje (nawet przy tej drugiej opcji Oczko ), zważywszy, że w jednym rejestrze wpisane są dane z kilkunastu obwodów rybackich i wód poza obwodami. Jeśli chodzi o prawidłowość wypełniania to temat rzeka, trzeba to zobaczyć na własne oczy aby się przekonać co ludzie tam wypisują. Dla mnie jeśli ktoś np. pisze, że w danym dniu złowił dwa okoniopstrągi to raczej nie biorę tego wpisu pod uwagę, albo że miał 15 uklei ważących 2,5 kg. Jako ciekawostkę przytoczę zapis z jednego z rejestrów, który był pusty poza jednym wpisem na końcu: "w 2012 roku nie wędkowałem z powodu choroby"
Odpowiedz
#32
(26-01-2014, 15:30)rybarak napisał(a): W zezwoleniu w wykazie wód podane są nazwy obwodów rybackich oraz ich granice, więc tu nie istnieje żadna trudność aby zorientować się w jakim obwodzie rybackim akurat się łowi. Zawalenie robotą przy przerzucaniu danych z rejestrów faktycznie występuje (nawet przy tej drugiej opcji Oczko ), zważywszy, że w jednym rejestrze wpisane są dane z kilkunastu obwodów rybackich i wód poza obwodami. Jeśli chodzi o prawidłowość wypełniania to temat rzeka, trzeba to zobaczyć na własne oczy aby się przekonać co ludzie tam wypisują. Dla mnie jeśli ktoś np. pisze, że w danym dniu złowił dwa okoniopstrągi to raczej nie biorę tego wpisu pod uwagę, albo że miał 15 uklei ważących 2,5 kg. Jako ciekawostkę przytoczę zapis z jednego z rejestrów, który był pusty poza jednym wpisem na końcu: "w 2012 roku nie wędkowałem z powodu choroby"

Ostatnie zdanie rozłożyło mnie na łopatki, nie mam słów, z jednej strony się faktycznie narobicie, z drugiej można się nieźle pośmiać.
Odpowiedz
#33
Rybarak a ja mam pytanie. Zastanawiałem jak wygląda nazwijmy to przepływ informacji z rejestrów między np OC a OM. Wędkarz ma jeden rejestr, wpisuje przez sezon, że łowi na wodach OM i wodach OC, oddaje rejestr w np. Legionowie czyli w OM. Czy wpisy dotyczące tego ile łowił np. nad Wkrą i co zabrał ryb trafiają do Was? I na odwrót, generalnie w okręgach które mają porozumienia? Ciekawe jak to wygląda w tych okręgach które mają porozumienia na jeszcze kilka innych Mysli
Odpowiedz
#34
Bywa różnie a im więcej okręgów na jednym zezwoleniu tym gorzej, bywa tak, że informacje które gdzieś po drodze utknęły trzeba oszacować statystycznie.
Odpowiedz
#35
Rozmawiałem dzisiaj z PSR. Sprawa jest prosta jak drut strzelił. Jak się łowi na Narwi, to trzeba wpisać Narew, jak się przejedzie na Gnojno - to nic strasznego - normalna sprawa. Ważne żeby wpisać datę i nie ma potrzeby wpisywać dokładnej miejscowości. Nikt się o to nie będzie czepiać. Ważne aby wpisać coś w ogóle. Amen.
Odpowiedz
#36
(03-02-2014, 23:18)bysior napisał(a): Rozmawiałem dzisiaj z PSR. Sprawa jest prosta jak drut strzelił. Jak się łowi na Narwi, to trzeba wpisać Narew, jak się przejedzie na Gnojno - to nic strasznego - normalna sprawa. Ważne żeby wpisać datę i nie ma potrzeby wpisywać dokładnej miejscowości. Nikt się o to nie będzie czepiać. Ważne aby wpisać coś w ogóle. Amen.

OK. Faktycznie proste jak drut na bębnie.
Powiedz no mi tylko jeszcze czy tak samo podejdzie do tematu PSR w momencie jak z Gnojna podjadę jeszcze troszkę wyżej, powiedzmy do Brzóze, które z tego co rozmawialiśmy jest pod opieką PSR Ostrołęka. Czy w każdym okręgu tak luźno do tego podejdą. Wiem że mandaty sypały się za brak wpisu, chodzi mi o "nasze" wody, czy nie posypią się jak napotka mnie straż PSR z Ostrołęki jak z danego dnia będę miał wpis Pułtusk.

Tak się teraz dopatrzyłem, chcesz powiedzieć że nie trzeba wpisywać najbliższej miejscowości koło której wędkujemy jak na wzorniku?, wystarczy wpisywać rzekę?. Teraz to namotałeś Jezyk_oko.


Odpowiedz
#37
Nie namotałem Marcin.

Trzy ryzy papieru by wydrukował. PSR mi powiedział, że tak samo podejdzie do tematu Ostrołęka. Dajcie już spokój z tymi rejestrami.... Wpisujcie gdzie łowicie na starcie i tyle. PSR ma teraz do roboty wnyki w lasach, na sarny, dziki, króliki, na siaty w oczkach i na wodzie niż się przejmować rejestrami. PSR ma na prawdę więcej pracy niż sprawdzanie Waszych rejestrów.
Odpowiedz
#38
(04-02-2014, 00:00)bysior napisał(a): Nie namotałem Marcin.

Trzy ryzy papieru by wydrukował. PSR mi powiedział, że tak samo podejdzie do tematu Ostrołęka. Dajcie już spokój z tymi rejestrami.... Wpisujcie gdzie łowicie na starcie i tyle. PSR ma teraz do roboty wnyki w lasach, na sarny, dziki, króliki, na siaty w oczkach i na wodzie niż się przejmować rejestrami. PSR ma na prawdę więcej pracy niż sprawdzanie Waszych rejestrów.

Dobra już dobra nie napinaj się tak, nie zorientowałeś się że mi trzeba wszystko po trzy razy powtarzać a i tak czwarty dopytam Jezyk.

PS: czyli Ciechanowskie i Ostrołęckie mamy załatwione, co z pozostałymi okręgami Mysli, czy tak samo podchodzą do rejestrów - czytałeś te zdanie i sam nie wierzyłeś w to co czytasz, wiem już wiem, żartuję sobie teraz Pocieszacz. W razie coś będę im mówił że mi taki Bysior na forumie pisał że Panie tak Pan wpiszesz i będzie dobrze Okok - teraz też żartuję.
Odpowiedz
#39
[quote='Marcin' pid='74139' dateline='1391468976']
[quote='bysior' pid='74137' dateline='1391468454']

(...) że mi taki Bysior na forumie pisał że Panie tak Pan wpiszesz i będzie dobrze Okok (...)

Marcin, ja powiedziałem tak jak powiedział nasz PSR. I nasz czy ostrołęcki. Amen raz drugi.
Odpowiedz
#40
(04-02-2014, 00:27)bysior napisał(a): [quote='Marcin' pid='74139' dateline='1391468976']
[quote='bysior' pid='74137' dateline='1391468454']

(...) że mi taki Bysior na forumie pisał że Panie tak Pan wpiszesz i będzie dobrze Okok (...)

Marcin, ja powiedziałem tak jak powiedział nasz PSR. I nasz czy ostrołęcki. Amen raz drugi.

No i tak jak wspominałem wcześniej o tych trzech powtórkach Jezyk.

Wiem już, zrozumiałem, przekażę dalej bo nie tylko ja miałem pewne wątpliwości.

@Rybarak wyjaśnił jak postępować z żywcami to i tak mi mówią "co Ty pier****" a że gadają to "gumofilce" to nie zważam nawet na to. Może trafią na kontrolę to im wytłumaczą.

Wiem już wsio, jasno i przejrzyście Hejka.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WZÓR do pobrania - Rejestr Połowów bysior 0 5.317 07-10-2019, 14:49
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.