Shrap-Drakers Fishing Forum
Moroukowe kręcenie
#61
Wydaje mi sie że taka wielkością, jak w naturze.
Odpowiedz
#62
ok.. ostatnio sie trochę ich kręciło to ruszaj nad wode Cwaniak
Odpowiedz
#63
(11-05-2014, 19:23)morouk napisał(a): Taką jęteczkę ostatnio wymyśliłem.
Zależało mi na tym, żeby nie przewracała się na wodzie, tylko lądowała zawsze na powierzchni i spływała jak to jęteczka - skrzydełkami do góry.
Mam nadzieję, że nad wodą tak właśnie będzie.

Mega!
Teraz tylko musisz jechać na odpowiednią rzekę, gdzie lecą takie piękności. Ja na początku czerwca jadę na jedną pomorską rzekę i może trafię na właściwy moment.
Odpowiedz
#64
(11-05-2014, 20:55)rybarak napisał(a):
(11-05-2014, 19:23)morouk napisał(a): Taką jęteczkę ostatnio wymyśliłem.
Zależało mi na tym, żeby nie przewracała się na wodzie, tylko lądowała zawsze na powierzchni i spływała jak to jęteczka - skrzydełkami do góry.
Mam nadzieję, że nad wodą tak właśnie będzie.

Mega!
Teraz tylko musisz jechać na odpowiednią rzekę, gdzie lecą takie piękności. Ja na początku czerwca jadę na jedną pomorską rzekę i może trafię na właściwy moment.
Szkoda,że u nas na Mazowszu nie ma takich rójek...Na szczęście czasami można trafić na chrusta i też fajnie połowić.

Odpowiedz
#65
Ale zaje fajna Muza
Ją też ostatnio siedziałem i kręciłem majowe ale z czterech ukręconych jedna mi się podoba a i tak nie wiem jak na wodzie będzie siadała Bezradny
Fajnie kręcisz Michał Oklasky
Odpowiedz
#66
Jestem pod wrażeniem, klasa jętka Michał Oklasky Oklasky Oklasky
Odpowiedz
#67
Nie jest łatwo zrobić jętkę, która będzie prawidłowo siadała na wodę. Już kilka swoich jęteczek zdyskwalifikowałem z tego powodu. Wydaje mi się, że problemem w ich przypadku był zbyt gruby odwłok zrobiony z pianki i zbyt uboga i krótka jeżynka. Odwłok jest zbyt ciężki w stosunku do reszty muchy i w konsekwencji jezynka nie daje rady go utrzymać i mucha się wywraca. Ale teraz chyba już temat rozpracowałem (mam nadzieję). W każdym razie próby na sucho w domu rokują pozytywnie.
Gdzieś, kiedyś czytałem, że taka krzywa jętka na wodzie niekiedy bardzo skutecznie redukuje brania.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.