Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowy regulamin połowu ryb na wodach okręgu Ciechanów
#1
Regulamin połowu ryb obowiązujący na wodach Okręgu Ciechanowskiego od 1 stycznia 2014 roku
Przepisy PZW | 2013-11-26 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

wymiary i limity dobowe

Szczupak
do 50 cm od 85 cm
2 sztuki łącznie z boleniem i sandaczem

Sandacz
do 50 cm od 80 cm
2 sztuki łącznie z boleniem i szczupakiem

Boleń
do 50 cm
2 sztuki łącznie z sandaczem i szczupakiem

Pstrąg potokowy, tęczowy, lipień, troć wędrowna.
całkowity zakaz zabierania oraz posiadania

Brzana
do 45 cm
2 sztuki łącznie ze szczupakiem boleniem i sandaczem

Kleń, jaź
do 30 cm od 45 cm
łącznie 4 sztuki

Lin
do 30 cm
3 sztuki

Jelec
do 15 cm
20 sztuk

Karp

do 30 cm
2 sztuki

Okoń*
do 18 cm od 35 cm
10 sztuk

Płoć **
do 15 cm

5 kg łącznie z innymi gatunkami nie wymienionymi wyżej

Świnka

całkowity zakaz zabierania oraz posiadania

* Okoń nie posiada wymiaru ochronnego na odcinku rzeki Wel od wypływu
z jeziora Lidzbarskiego do mostu w m. Chełsty (odcinek górski).

** Płoć nie posiada wymiaru ochronnego na jeziorach.


1. Połów ryb łososiowatych na wszystkich wodach Okręgu Ciechanowskiego dozwolony tylko na przynęty sztuczne.

2. W okresie od 1 września do 31 grudnia na wodach górskich dopuszcza się połów ryb wyłącznie metodą muchową.

3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje na wszystkich wodach nizinnych zakaz połowu na żywą i martwą rybę oraz przynęty spinningowe dłuższe niż 5 cm.

4. Połów ze środków pływających jest dozwolony:

na jeziorach: Lidzbarskie, Rybno, Zarybinek, Gronowo, Zakrocz, Wlecz, Jeleń, Moczydło, Piaseczno, Zwórzno w okresie od 01 maja do 30 listopada,

na jeziorach: Tarczyny, Grądy w okresie od 01 czerwca do 30 listopada.

5. Całkowity zakaz połowu ryb z wyspy na jeziorze Tarczyńskim oraz brodzenia w jej pobliżu.

6. Całkowity zakaz połowu ze środków pływających na jeziorze Piaseczenko.

7. Całkowity zakaz połowu ze środków pływających na jeziorach w nocy
(1 godz. po zachodzie słońca i 1 godz. przed wschodem słońca).

8. Zakaz mocowania środków pływających przy pomocy pala w toni jeziornej.

9. Zakaz połowu ryb na zimowisku na rzece Wkra w miejscowości Strzegowo w terminie od 1 stycznia do 31 marca oraz od 1 października do 31 grudnia. Zimowisko obejmuje odcinek rzeki od mostu drogowego na trasie Warszawa – Gdańsk do połączenia odnogi z głównym korytem rzeki.

10. Całoroczny zakaz połowu ryb na obrębie ochronnym „Szyjki” obejmującym kanał przepompowni Cukrowni Glinojeck do ujścia do rzeki Wkra.

11. Zakaz połowu ze środków pływających na Zalewie Ruda w terminie od 15 października do 30 kwietnia.

12. Złowienie 5 kg ryb lub okazu powyżej 5 kg wyczerpuje limit dobowy.

13. Gatunki ryb nie ujęte w powyższym regulaminie poławiać można zgodnie z zasadami aktualnego Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW.


Nieprzewidziane zmiany zasad wędkowania, wynikające z przyczyn obiektywnych, niezależnych od Okręgu Ciechanowskiego PZW, będą zamieszczane na stronie internetowej Okręgu: www.pzw.org.pl/18
Odpowiedz
#2
(28-11-2013, 16:40)Bizonik napisał(a): Kleń, jaź
do 30 cm od 45 cm
łącznie 4 sztuki

Jak ktoś pierwszy napisał o tym na forum to długo nie wierzyłem Usmiech

No i jeszcze to

3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje na wszystkich wodach nizinnych zakaz połowu na żywą i martwą rybę oraz przynęty spinningowe dłuższe niż 5 cm.

Mamy naprawdę postępowy okręg OklaskyOklaskyOklaskyOklaskyOklaskyOklasky

Odpowiedz
#3
Co roku coś nowego dodają OklaskyOklaskyOklaskyOklasky.

Ile ja bym dał żeby takie coś weszło na cały okręg mazowiecki Tak.
Odpowiedz
#4
(28-11-2013, 16:56)anguiler napisał(a):
(28-11-2013, 16:40)Bizonik napisał(a): Kleń, jaź
do 30 cm od 45 cm
łącznie 4 sztuki

Jak ktoś pierwszy napisał o tym na forum to długo nie wierzyłem Usmiech

No i jeszcze to

3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje na wszystkich wodach nizinnych zakaz połowu na żywą i martwą rybę oraz przynęty spinningowe dłuższe niż 5 cm.

Mamy naprawdę postępowy okręg OklaskyOklaskyOklaskyOklaskyOklaskyOklasky
Te "widełki" dla klenia i jazia mnie osobiście cieszą najbardziej Oklasky


Gratuluję Adam OklaskyOklaskyOklasky


Odpowiedz
#5
Ten zapis z 5cm. przynętami genialny w swej prostocie. Ja bym go pocisnął do 3cm. Ale wiadomo jak to jest. Przepis będzie martwy bez kontroli SSR, PSR.
Odpowiedz
#6
(28-11-2013, 21:04)bzooora napisał(a): Ten zapis z 5cm. przynętami genialny w swej prostocie. Ja bym go pocisnął do 3cm. Ale wiadomo jak to jest. Przepis będzie martwy bez kontroli SSR, PSR.

Na szczęście kontrole w ciechanowskim spotyka dosyć często Figielek

Odpowiedz
#7
(28-11-2013, 21:27)DarekP napisał(a):
(28-11-2013, 21:04)bzooora napisał(a): Ten zapis z 5cm. przynętami genialny w swej prostocie. Ja bym go pocisnął do 3cm. Ale wiadomo jak to jest. Przepis będzie martwy bez kontroli SSR, PSR.

Na szczęście kontrole w ciechanowskim spotyka dosyć często Figielek

Mam nadzieję, że u nas kiedyś będzie tak https://www.youtube.com/watch?v=FdsdgsBFM1g#t=0
Odpowiedz
#8
Mówiłem, że Dyrektor OC wymiata Usmiech I warto zapłacić właśnie w tym okręgu Usmiech
Odpowiedz
#9
Ot i pięknie! Postępowy Okręg i pro-wędkarski po porostu a nie pro rybacki
OklaskyOklaskyOklasky
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#10
(28-11-2013, 21:43)bysior napisał(a): I warto zapłacić właśnie w tym okręgu Usmiech
Dla mnie byłoby warto jakby miał porozumienie z Siedlcami, Białymstokiem i Białą Podlaską a nie porąbanym OM.

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.