Shrap-Drakers Fishing Forum
Oplaty na 2014r okręg mazowiecki
Marcin
W/g mnie w takiej konfiguracji opłat na Grabówcu i Wkrze łowić nie możesz ale łowisz na Narwi i ZZ.
Odpowiedz
Tak, tak Okok i dokładnie o to mi chodzi.

W razie jak zbłądzę czy będę chciał połowić nad Wkrą (pewnie z raz w roku) te se apke ciachnę na telefona i przelewik opłacę wprost znad danej wody nad którą aktualnie jestem.

Ciekawe czy to działa tak jak mi się wydaje Haha.

http://eokon.pl/index.php?r=fisherProfile/dlaWedkarzaJakToDziala

Czy to tylko łowiska specjalne Mysli.
Odpowiedz
Owszem działa ale nie do końca jak myślisz.Najpierw trzeba opłacić, następnie poczekać około dwóch dni na potwierdzenie, dopiero wydrukować potwierdzenie opłaty a następnie łowić .
Odpowiedz
(17-12-2014, 20:15)prezes napisał(a): Owszem działa ale nie do końca jak myślisz.Najpierw trzeba opłacić, następnie poczekać około dwóch dni na potwierdzenie, dopiero wydrukować potwierdzenie opłaty a następnie łowić .

Skoro potwierdzenie elektroniczne o wykonaniu przelewu wystarcza na poczcie, w banku czy do odebrania przesyłki to nie widzę tu problemu. Po co system elektroniczny skoro trzeba drukować potwierdzenia, przecież to cofanie się z cyfrowego w analogowe. Myślę że to jest na zasadzie: klikam i w bazie już to wszędzie jest a problem polega na (nie urażając) zacofaniu w sprzęcie strażników którzy nie mają na czym tego sprawdzić. Chyba ze znów się tu mylę, w końcu łunia łełjopejsa sypie kasą wszędzie gdzie tylko może powstają EWUŚ-ie, Ubezpieczeniowe Fundusze Gwarancyjne z bazami OC i AC czy bezpłatne i ogólnodostępne raporty z Centralnej Ewidencji Pojazdów że o internecie pod każdą strzechę na wsi wspominał nie będę, więc wierzę w to że i PSR też coś prócz swoich notesów takiego posiada. Widać że kontrole coraz lepiej uposażone Oczko, łoki toki a nawet w Ostrołęce widziałem jednego ze słuchaweczką w uchu pewnie do kontaktu z bazą (no albo muzyki jednym uchem słuchał a drugim mnie Mysli).

Odpowiedz
(17-12-2014, 21:09)Marcin napisał(a):
(17-12-2014, 20:15)prezes napisał(a): Owszem działa ale nie do końca jak myślisz.Najpierw trzeba opłacić, następnie poczekać około dwóch dni na potwierdzenie, dopiero wydrukować potwierdzenie opłaty a następnie łowić .

Skoro potwierdzenie elektroniczne o wykonaniu przelewu wystarcza na poczcie, w banku czy do odebrania przesyłki to nie widzę tu problemu. Po co system elektroniczny skoro trzeba drukować potwierdzenia, przecież to cofanie się z cyfrowego w analogowe. Myślę że to jest na zasadzie: klikam i w bazie już to wszędzie jest a problem polega na (nie urażając) zacofaniu w sprzęcie strażników którzy nie mają na czym tego sprawdzić. Chyba ze znów się tu mylę, w końcu łunia łełjopejsa sypie kasą wszędzie gdzie tylko może powstają EWUŚ-ie, Ubezpieczeniowe Fundusze Gwarancyjne z bazami OC i AC czy bezpłatne i ogólnodostępne raporty z Centralnej Ewidencji Pojazdów że o internecie pod każdą strzechę na wsi wspominał nie będę, więc wierzę w to że i PSR też coś prócz swoich notesów takiego posiada. Widać że kontrole coraz lepiej uposażone Oczko, łoki toki a nawet w Ostrołęce widziałem jednego ze słuchaweczką w uchu pewnie do kontaktu z bazą (no albo muzyki jednym uchem słuchał a drugim mnie Mysli).

A jak wypełnisz rejestr Pfftt? A z potwierdzeniem przychodzi rejestr, który wszak najważniejszy w całym wędkarstwie jest Paluszkiem
Odpowiedz
(17-12-2014, 21:18)qbanerra napisał(a):
(17-12-2014, 21:09)Marcin napisał(a):
(17-12-2014, 20:15)prezes napisał(a): Owszem działa ale nie do końca jak myślisz.Najpierw trzeba opłacić, następnie poczekać około dwóch dni na potwierdzenie, dopiero wydrukować potwierdzenie opłaty a następnie łowić .

Skoro potwierdzenie elektroniczne o wykonaniu przelewu wystarcza na poczcie, w banku czy do odebrania przesyłki to nie widzę tu problemu. Po co system elektroniczny skoro trzeba drukować potwierdzenia, przecież to cofanie się z cyfrowego w analogowe. Myślę że to jest na zasadzie: klikam i w bazie już to wszędzie jest a problem polega na (nie urażając) zacofaniu w sprzęcie strażników którzy nie mają na czym tego sprawdzić. Chyba ze znów się tu mylę, w końcu łunia łełjopejsa sypie kasą wszędzie gdzie tylko może powstają EWUŚ-ie, Ubezpieczeniowe Fundusze Gwarancyjne z bazami OC i AC czy bezpłatne i ogólnodostępne raporty z Centralnej Ewidencji Pojazdów że o internecie pod każdą strzechę na wsi wspominał nie będę, więc wierzę w to że i PSR też coś prócz swoich notesów takiego posiada. Widać że kontrole coraz lepiej uposażone Oczko, łoki toki a nawet w Ostrołęce widziałem jednego ze słuchaweczką w uchu pewnie do kontaktu z bazą (no albo muzyki jednym uchem słuchał a drugim mnie Mysli).

A jak wypełnisz rejestr Pfftt? A z potwierdzeniem przychodzi rejestr, który wszak najważniejszy w całym wędkarstwie jest Paluszkiem

Świete słowa a za brak wyełnionego rejestru jest kara.
Odpowiedz
(17-12-2014, 21:18)qbanerra napisał(a):
(17-12-2014, 21:09)Marcin napisał(a):
(17-12-2014, 20:15)prezes napisał(a): Owszem działa ale nie do końca jak myślisz.Najpierw trzeba opłacić, następnie poczekać około dwóch dni na potwierdzenie, dopiero wydrukować potwierdzenie opłaty a następnie łowić .

Skoro potwierdzenie elektroniczne o wykonaniu przelewu wystarcza na poczcie, w banku czy do odebrania przesyłki to nie widzę tu problemu. Po co system elektroniczny skoro trzeba drukować potwierdzenia, przecież to cofanie się z cyfrowego w analogowe. Myślę że to jest na zasadzie: klikam i w bazie już to wszędzie jest a problem polega na (nie urażając) zacofaniu w sprzęcie strażników którzy nie mają na czym tego sprawdzić. Chyba ze znów się tu mylę, w końcu łunia łełjopejsa sypie kasą wszędzie gdzie tylko może powstają EWUŚ-ie, Ubezpieczeniowe Fundusze Gwarancyjne z bazami OC i AC czy bezpłatne i ogólnodostępne raporty z Centralnej Ewidencji Pojazdów że o internecie pod każdą strzechę na wsi wspominał nie będę, więc wierzę w to że i PSR też coś prócz swoich notesów takiego posiada. Widać że kontrole coraz lepiej uposażone Oczko, łoki toki a nawet w Ostrołęce widziałem jednego ze słuchaweczką w uchu pewnie do kontaktu z bazą (no albo muzyki jednym uchem słuchał a drugim mnie Mysli).

A jak wypełnisz rejestr Pfftt? A z potwierdzeniem przychodzi rejestr, który wszak najważniejszy w całym wędkarstwie jest Paluszkiem

Rejestr jest jeden na całą Polskę i co jak wykupuję jednodniówkę to i jednodniowy mam wypełnić rejestr i po skończonym łowieniu odnieść go do koła na danym terenie gdzie przez tej dzień łowiłem - kompletna bzdura lecz chyba faktycznie dokładnie tak trzeba zrobić bo zdaje się rejestry w okręgach na których się łowi - je pierdziele Haha. To już hardcore jest.

Już zresztą sobie wcześniejsze pytanie wygoglowałem:

Polski Związek Wedkarski umożliwia opłacenie skłądki członkowskiej i wygenerowanie zezwolenia na amatorski połów ryb wędką poprzez internet.

Mozliwość dokania opłat i wygenerowania zezwolenia jest możliwa zarówno dla członków PZW jak i osób niezrzeszonych.

Opłat można dokonać nie wychodząc z domu poprzez system opłat elektronicznych.

W tej chwili jest jedynie możliwość dokonania opłat za zezwolenia 1, 3 i 5 dniowe.

Aby dokonać opłat należy wejść na stronę systemu eOkoń:

Następnie należy założyć na tej stronie konto użytkownika podając swoje dane (dane te będą też służyć do identyfikacji wędkarza na łowisku!)

Oprócz podstawowych danych osobowych obywatele Polski powinni podać numer swojej karty wędkarskiej (cudzoziemcy są z tego obowiązku zwolnieni).

Członkowie PZW powinni ponadto podać numer swojej legitymacji członkowskiej.

Po założeniu konta i jego aktywacji można już wybrać interesujące nas dni na które chcemy wykupić zezwolenia i postępować zgodnie z instrukcjami systemu eOkoń.

Po dokonaniu płatności należy wrócić na stronę eokoń i przejść do zakładki "Moje zezwolenia"

Po zaksięgowaniu przez system wpłaty należy wydrukować druk zezwolenia, oraz druk rejestru połowu ryb.




Czyli nie będę tego opłacał jak gdzieś będę chciał kilka razy rzucić - od 2015r łowię tylko na Narwi i jej starorzeczach.
Odpowiedz
(17-12-2014, 21:39)pietryk3 napisał(a): Świete słowa a za brak wyełnionego rejestru jest kara.

Ale to chodziło o coś innego. Dajmy na to mam opłaty okręgowe w OM i mam już rejestr ale chcę na jeden dzień wykupić składkę w OC by połowić karasek na żwirowni w Pułtusku. Robię więc opłatę jednodniową ale już jak tego dnia łowię na tej żwirowni to nie robię wpisu w swoim rejestrze z OM tylko w takim nowym na jeden dzień od OC i po skończeniu połowu idę gdzieś ten rejestr zdać.
Muszę to napisać - dżizaskurwajapierdole - to się nazywa dopiero papierkologia godna swojej sceny w filmie Miś HahaHahaHaha.


PS: rejestr wypełniam zawsze, ale to zawsze w domu tuż przed wyjazdem podczas pakowania się do samochodu, no chyba że zapomnę to i już nad wodą sobie nie przypomnę ROTFL.
Odpowiedz
Czytam i oczom nie wierzę. To nie możliwe chyba jest ???Szok
Odpowiedz
(17-12-2014, 21:48)Marcin napisał(a): Ale to chodziło o coś innego. Dajmy na to mam opłaty okręgowe w OM i mam już rejestr ale chcę na jeden dzień wykupić składkę w OC by połowić karasek na żwirowni w Pułtusku. Robię więc opłatę jednodniową ale już jak tego dnia łowię na tej żwirowni to nie robię wpisu w swoim rejestrze z OM tylko w takim nowym na jeden dzień od OC i po skończeniu połowu idę gdzieś ten rejestr zdać.
Muszę to napisać - dżizaskurwajapierdole - to się nazywa dopiero papierkologia godna swojej sceny w filmie Miś HahaHahaHaha.


PS: rejestr wypełniam zawsze, ale to zawsze w domu tuż przed wyjazdem podczas pakowania się do samochodu, no chyba że zapomnę to i już nad wodą sobie nie przypomnę ROTFL.

(18-12-2014, 08:34)witaszek10 napisał(a): Czytam i oczom nie wierzę. To nie możliwe chyba jest ???Szok

No niestety tak jest.
Z tą tylko różnicą, że jak wykupuję w jakimś innym okręgu zezwolenie jednodniowe, lub tygodniowe (na wakacjach), to po wygaśnięciu zezwolenia rejestr wywalam do kosza. Jeszcze mi się nie zdarzyło bym odsyłał, lub specjalnie jechał oddać.

Marcin: robisz przelew, drukujesz zezwolenie, rejestr i potwierdzenie przelewu, wypełniasz w domu i jedziesz na ryby Usmiech
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.