Shrap-Drakers Fishing Forum
Adriatyk z brzegu
#1
Jadąc w tym roku na urlop na wybrzeże Adriatyku nie omieszkałem zabrać ze sobą wędek. Przed wyjazdem pomyszkowałem w necie i zasięgnąłem info co zabrać. Do bagażu powędrował pikerek oraz lekki, kleniowy spin do połowu małych rybek z brzegu.

Do wędkowania z brzegu morza w Chorwacji nie jest wymagane zezwolenie. Co innego łowienie z jednostek pływających i wód śródlądowych ale to nie było mi potrzebne bo ograniczyłem się jedynie do jak naszybszego znalezienia łowiska z rybami czyli brzeg morza i jak najszybszym do niego dotarciu w godzinach mocno porannych lub w krótkiej, wolnej chwili.

Na miejscu jako łowisko wytypowałem wejście do małego portu - woda głęboka na około 5-8m na tyle czysta, że widać dno - robią wrażenie widoczne pływające rybki i inne żyjątka.

Metodami jakimi łowiłem był boczny trok - jako ciężarki zastosowałem pałeczki bo na dnie znajdują się kamienie i skały, najskuteczniejsze kolory twisterków to jaskrawe z brokatem oraz perła. Wrzucenie przynęty do wody i poczekanie do jej opadnięcia na dno często skutkowało natychmiastowym pstryknięciom, szarpnięciom, braniom, ale tylko nieliczne udawało mi się zaciąć.
Twisterek po jednym wyciągnięciu z wody wyglądał o ile jeszcze wyglądał jak pociachany nożyczkami Haha

Skuteczny okazał się też lekki gruncik z kawałkiem mięska innej ryby. Oprócz tego od gospodarza wiem, że skuteczne są też kawałki kałamarnic. Można je kupić mrożone. Miejscowi turyści łowili też na ciężkie zestawy spławikowe albo zestawy gruntowe wyrzucane daleko w morze.

Mi nie udało się złowić ryby większej niż 20 parę cm ale te które złowiłem dostarczyły mi wielu wrażeń swoim wyglądem, kolorami i niesamowitą walecznością.

   

   

   

   

   

   

   

Odpowiedz
#2
Co to za dziwne okonie, jazgarze i karaś Pfftt

Fajne rybki, 1 i 2 mają fajne ubarwienie, a 5 i 6 powinny zainteresować Krzysia (krzyko) może z kawałka topoli uda mu się jakąś podobną wydłubać Usmiech
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#3
Piękne rybki, ja w tym roku obeserwowałem je nurkując Oczko A na brzegu łapałem takie po 5-7cm podbierakiem.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#4
No, no, no... Ciekawe są stworzonka na tym świecie Kwadr

No Panowie "dłubacze" - może jakies woblery a'la Adriatyk ? Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.