Shrap-Drakers Fishing Forum
Jezioro Omulew
#11
(08-07-2013, 12:56)kaczy napisał(a):
(08-07-2013, 11:55)sajdol napisał(a): @kaczy , Maróz to bym sobie odpuścił.

To bardzo specyficzna woda, mi zdarzało się tam połowić ładnych okoni w naprawdę przyzwoitych ilościach.
Trudno ją rozgryźć, ryby stoją w nietypowych miejscach, PGRyb Swaderki też sobie nie żałuje siatkami, ale jeziorko potrafi jeszcze miło zaskoczyć.

To tak jak Sasek Wielki. Niby wyrybiony a czasem ma swoje dni mocy.
Może jadąc w tamte rejony lepiej zajechać na Narty (Świętajno). Przynajmniej z okoniem nie powinno być problemu. Teoretycznie oczywiście Usmiech

Odpowiedz
#12
Dla większości z Was okres kidy tam jeździłem to prehistoria Figielek. Było to jedno o ile nie najlepsze z jezior z duuuużą populacją węgorza. Przyzwoite okonie i szczupaki trafiały się dosyć często a koledzy łowiący na grunt mieli ładne płocie i leszcze. 5-6 lat temu jeden z kolegów wybrył się tam z myslą o węgorzach ale od piątku do niedzieli ani jednego brania, okonki typu "frytka", podobnej wielkości ukleje,krąpie i płoteczki. Może faza księżyca nie ta? może wiatr ze wschodu? może ciśnienie? a może ryb nie ma?
Odpowiedz
#13
Eeee tam. Szwecją to my nigdy nie będziemy, ale tak sobie myslę że z tymi mazurskimi jeziorami to jest tak: na "najlepszym" zachwalanym zejdziesz o kiju a na najgorszym , gdzie "ryby to Panie już tu ni ma" nałowisz się do syta. Grunt to często bywać nad wodą i po porostu dużo wędkować, a swoje się złowi, zresztą opinie o danym jeziorze tylko od takich osób mogą być miarodajne. Pojedyncze wyjazdy to tylko coś w rodzaju przypadku.
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#14
(08-07-2013, 16:41)Wozik77 napisał(a): Eeee tam. Szwecją to my nigdy nie będziemy, ale tak sobie myslę że z tymi mazurskimi jeziorami to jest tak: na "najlepszym" zachwalanym zejdziesz o kiju a na najgorszym , gdzie "ryby to Panie już tu ni ma" nałowisz się do syta. Grunt to często bywać nad wodą i po porostu dużo wędkować, a swoje się złowi, zresztą opinie o danym jeziorze tylko od takich osób mogą być miarodajne. Pojedyncze wyjazdy to tylko coś w rodzaju przypadku.

Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z przedmówcą w 100%. No, może dodałbym więcej ryb do naszych wód Oczko


Odpowiedz
#15
No to teraz mogę wam powiedzieć że Jezioro Omulew na pewno nie jest u mnie spalone, Leszczy od cholery co prawda największego udało mi się dziabnąć 25 cm tak samo okonie, niestety ze względu na pogodę i nudę mojej pani nie mogłem pozwolić sobie na jakiś większy rekonesans. Ogólnie dostęp do brzegu ograniczony przez liczne zabudowania ale jeżeli ktoś dysponuje łódką to naprawdę polecam jeżeli nie to można wynająć na cały dzień chyba 35 zł. Starszy pan który siedział koło mnie złapał 40 cm sandacza na czerwonego robaka Usmiech niestety rybacy siaty stawiają i to o sporo, ale w siatach ciągną Sandacze po 60 cm Karpia sam widziałem takiego około 5 kg wyjętego przez Tubylca na wędkę. Szczupaka żadnego nie łowiłem ale też nie próbowałem, miejscowy wędkarza powiedział że sztuki powyżej 50 cm trafiają się dość często na białego rippera z czarnym grzbietem.
To tyle jeżeli chodzi o jezioro Omulew Usmiech na pewno jak teraz się tam wybiorę to porobię trochę zdjęć i zapoluje na szczupaka.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jezioro Żywieckie prazmol 0 7.526 19-06-2015, 11:01
Ostatni post: prazmol
  Jezioro Głuszyńskie hairy 2 8.860 16-06-2015, 08:42
Ostatni post: hairy
  Jezioro Rajgrodzkie ktoś był? anguiler 0 8.256 25-01-2015, 15:19
Ostatni post: anguiler
  Jezioro Bledzewskie michaln 0 8.430 14-07-2014, 14:45
Ostatni post: michaln
  Jezioro Wersminia andrew 127 115.093 13-07-2014, 11:21
Ostatni post: walkor
  Jezioro Lubniewsko cyrax 0 4.561 31-08-2012, 14:06
Ostatni post: cyrax
  Jezioro Tomaszne. waldi-54 3 8.330 01-06-2012, 12:55
Ostatni post: adam-z82
  Jezioro Wytyczno. Puzio 20 23.994 16-12-2011, 08:57
Ostatni post: Bucek
  jezioro Głuszyńskie mario 2 5.910 20-02-2011, 11:56
Ostatni post: mario
  Jezioro Ostrowskie (kujawsko-pomorskie) maselinho 0 3.896 08-07-2010, 16:13
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.