Shrap-Drakers Fishing Forum
most w Nieporęcie problem
#1
Witam Panowie, mam mały problem a raczej zagłostke jeżeli chodzi o możliwosc łowienia pod mostem w Nieporęcie nad zalewem zegrzyńskim. W rwgulaminie pzw jest napisane ze nie mozna lowic ryb w odleglosci 50 metrow od:jazow,tam sluz,zapor...nie ma wzmanki o mostach a mimo to slyszalem ze mozna dostac mandat w wysokosci 500zl za polow wlasnie pod tym mostem..oczywiscie wiem ze nie mozna sie tam kotwiczyc, chodzi mi o lowienie z lodzi ktora sie wolno przemieszcza...moze ktos mi to wyjasnic? Z gory dzieki i pozdrawiam!!
Odpowiedz
#2
Krótko Ci wyjaśnię Usmiech Nie można Usmiech

50 metrów od wszelkich budowli hydrotechnicznych musisz mieć dystans. Bezradny

(07-07-2013, 12:02)saszaaa2 napisał(a): Witam Panowie, mam mały problem a raczej zagłostke jeżeli chodzi o możliwosc łowienia pod mostem w Nieporęcie nad zalewem zegrzyńskim. W rwgulaminie pzw jest napisane ze nie mozna lowic ryb w odleglosci 50 metrow od:jazow,tam sluz,zapor...nie ma wzmanki o mostach a mimo to slyszalem ze mozna dostac mandat w wysokosci 500zl za polow wlasnie pod tym mostem..oczywiscie wiem ze nie mozna sie tam kotwiczyc, chodzi mi o lowienie z lodzi ktora sie wolno przemieszcza...moze ktos mi to wyjasnic? Z gory dzieki i pozdrawiam!!

Odpowiedz
#3
Nie doczytałem do końca Pfftt

Jeśli spływasz to możesz łowić (nie na żywca), nie możesz kotwiczyć na tych 50 metrach.
Odpowiedz
#4
(08-07-2013, 18:53)bysior napisał(a): Nie doczytałem do końca Pfftt

Jeśli spływasz to możesz łowić (nie na żywca), nie możesz kotwiczyć na tych 50 metrach.

Hmmm... Ja mam pewną wątpliwość, jako, że most to budowla drogowa a nie hydrotechniczna. Z definicji budowli hydrotechnicznej wynika, że jest to budowla mająca na celu kształtowanie zasobów wodnych i wpływająca na gospodarkę wodną, a most takiego wpływu nie ma i moim skromnym zdaniem odległość 50 metrów w stosunku do mostów nie obowiązuje. Tym bardziej, że jest zapis w RAPR mówiący bezpośrednio o zakazie łowienia z mostu.
Może moja interpretacja jest mylna, albo most w Nieporęcie spełnia definicję budowli hydrotechnicznej np. spiętrza wodę...
Może Koledzy z PSR albo SSR się wypowiedzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#5
Jak by nie było to jest pewne że na zalewie zegrzyńskim nie można Haha
C&R
Odpowiedz
#6
Jest zakaz cumowania w odległości 50m od mostu obojętnie jakiego wiec automatycznie nie można wędkować z zakotwiczonej łódki natomiast w dryfie nie widzę przeciwskazań
Odpowiedz
#7
(08-07-2013, 18:51)bysior napisał(a): Krótko Ci wyjaśnię Usmiech Nie można Usmiech

50 metrów od wszelkich budowli hydrotechnicznych musisz mieć dystans. Bezradny

Sorki Panowie, źle zacytowałem. Cały mój wywód dotyczył odpowiedzi powyżej z uwzględnieniem jej drugiej części czyli: 50 metrów od wszelkich budowli hydrotechnicznych musisz mieć dystans.
Wiele osób podciąga pod to mosty. Sam dostałem kiedy reprymendę za łowienie pod mostem z brzegu, że kłusuję i argument, że most nie jest budowlą hydrotechniczną do zarzucającego mi kłusownictow nie trafiał...
Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#8
Dzieki Panowie za odpowiedzi w takim razie bede lowic dryfujacOczko mam nadzieje ze mandatu nie dostane :oczko:
Odpowiedz
#9
(08-07-2013, 19:40)Bizonik napisał(a): Jest zakaz cumowania w odległości 50m od mostu obojętnie jakiego wiec automatycznie nie można wędkować z zakotwiczonej łódki natomiast w dryfie nie widzę przeciwskazań

Nie mogę znaleźć tego zapisu Mysli.
Generalnie sam miałem kilka kontroli pod mostami, w Pułtusku chyba ze trzy razy, i z tego co wiem to pod wszelkiego rodzaju mostami można bezproblemowo łowić. Ja dostałem tylko "ostrzeżenie" bo kotwiczyłem pod mostem na szlaku i robiło już się ciemno.

PS: wspominacie o 50m, zgadza się ale od jazów, śluz, tam, zapór, natomiast mostów to nie dotyczy i łowić pod nimi można jak i kotwiczyć (chyba że jest zakaz kotwiczenia). W zapisie jest tylko że nie można łowić z mostu, pod mostem możemy.

Bysior, zadzwoń do kogoś z PSR i na 100% dostaniesz taką odpowiedź jak napisałem wyżej.
Odpowiedz
#10
W prawie wodnym jest zapis a zakazie cumowania w pobliży mostu, a każda osoba na łódce podlega temu przepisowi, Bysiorek wraz z Tomem wiedzą coś na ten temat Usmiech
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.