Shrap-Drakers Fishing Forum
Karp co i jak:)?
#1
W niedzielę wybieram się na karpia nad nie duże jeziorko.
Niestety nie miałem czasu na nęcenie łowiska...

Pytania:
Jaką zastosować zanętę do sprężyny? Jako przynęta może posłużyć kukurydza, i czy koniecznie na włos?
Odpowiedz
#2
Oczywiście że możesz zastosować kukurydzę z wanilią i nie koniecznie na włosa musisz łowić. Jeśli stosujesz sprężynę to zalecam, abyś zanęte zrobił nie jak do metody, ale troszkę bardziej luźniejszą aby smużyła. Najlepiej zrób mieszankę ziarnistą z dodatkiem czegoś słodkiego jak np.truskawka, możesz dodać melasy do zanęty lub jeszcze innego dipa o smaku owocowym.

Powodzenia w łowieniu miśków i połamania kija. Hejka
Odpowiedz
#3
Karp to bardzo fajna rybka z tym że nie samymi kulkami żyje. Musi je poznać, dlatego nie widzę sensu ich używania bez wcześniejszego nęcenia. Kulki i pelet muszą być podawane na włosie natomiast kukurydza nie. Napewno lepsze efekty uzyskasz podając ja na włosie a nawet lekko unosząc nad dno ale to w przypadku kilku sztuk. Ostatnio kupiłem sobie gotowe rigi z podwójnym włosem do prezentacji większej ilości kukurydzy.
Tylko ze kukurydze to każda rybka lubi i mały karaś i linek i krąpik......
Jeżeli bedziesz dłużej na łowisku zanęć punkt kulkami i tam postaw drugi zestaw z kulką, powtarzaj za każdym razem jak będziesz na karpiach w tym miejscu a jak miśki się przyzwyczają brania bedziesz miał na selektywną przynęte.
Odpowiedz
#4
Maatejaa!
Jesteś tutaj krótko więc muszę Ci coś wyjaśnić.
Jak pytasz w sprawie karpi to pamietaj.
Jak Ci odpowiada Obywatel Kaz - słuchaj uważnie i stosuj co On napisał w ciemno!
Kaz jest Mistrzem Karpiowym. Jego wiedza, pokaz różnych sztuczek i nowinek karpiowych zrobiły na mnie ogromne wrażenie!Oklasky
Jak Ci odpowiada gość o ksywie rapa - również chłoń wiedzę. Bo to jest co najmnie Wicemistrz, choć zauważyłem u Niego zakusy na coś wyżejHaha
Ogólnie mówiąc jeżeli zastosujesz się do Ich rad masz dwa wyjścia:
Albo kołowrotek z wolnym biegiem szpuli, albo... przywiazać kije do drzewaDokuczacz
Bo brania murowane!
No chyba, że to drzewo będzie rosło koło całkowicie pozbawionej choćby jednego karpia wodzie!!!HahaHahaHaha
Odpowiedz
#5
O kulkach i metodzie na włos mam już trochę pojęcia, ale właśnie tak jak mówi rapa bez nęcenia to nie ma sensu. Wczoraj byłem z nastawieniem na karpiki i się udało. Od godziny 19.00-20.30 siedziałem nad wodą i zaliczyłem 2 karpie i lina. Karpie małe 1kg i 1,3kg linek 0,7kg. Rybki małe to od razu wróciły do wody. Wszystko złowione na 3 ziarna kukurydzy.
Z jutrzejszego wyjazdu chyba nici pogoda dopisuje.

Pawełku dzięki za rady będę je przestrzegał Usmiech
Odpowiedz
#6
Zwróciłem uwagę, że jak nakładam przynętę bezpośrednio na hak to na 3 brania dwa zacinam. Doszedłem do wniosku aby zastosować technikę na włosUsmiech
Z czego mogę zrobić ten "sznureczek" może mi ktoś to wytłumaczyć? Usmiech
Odpowiedz
#7
Witaj! Włosa dowiązujemy, lub jak się mówi robimy z takiego samego materiału jakim jest przypon, lub dowiązujemy go do haka z cięższego materiału, może to być cienka żyłka 0.06 mm. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o wiązaniu włosa to zapraszam do szkółki karpiowej na CARPPASSION. Powiem tak grubość włosa w tej metodzie nie ma znaczenia, gdyż i tak pokrywamy włosa przynętą - kulką lub kukurydzą prawie w całej jego długości.
Odpowiedz
#8
Skuteczne...

[youtube]FrH9lHQNsjA[/youtube]

Pozdrawiam
Salmo
Odpowiedz
#9
Co raz bardziej przekonuje się do karpiarstwa... Haha Haha Haha

[youtube]wnmqDeV2rRg[/youtube]

Pozdrawiam
Salmo
Odpowiedz
#10
I słusznie ,bo to jest piękna odmiana wędkarstwa.!!!!OklaskyOklaskyOklasky
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  duży leszcz z dużej rzeki - jak? night_walker 102 114.485 16-10-2011, 18:17
Ostatni post: Wozik77


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.