Shrap-Drakers Fishing Forum
Nie zabierajmy rzekom przestrzeni
#1
Ciekawy film, w tej chwili bardzo na czasie, gdy w co drugim serwisie informacyjnym oglądamy materiał o tym, że mamy za niskie wały i za mało zbiorników zaporowych:
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#2
Oj tak,bzdury wpychają Nam cały czas żeby usprawiedliwić swoje bezsensowne betonowanie.jak zawsze jesteśmy w ciemnej d...z takimi sprawamiBezradny Warto by to pchnąc do tych mądrusiów wyżejNerwus
Odpowiedz
#3
Doskonały material. Polska bierze dupną kasę z Unii na działania przeciwpowodziowe, ale wszelkie działania są niezgodne z unijnymi dyrektywami. Jako mieszkaniec południa widzę jak "naprawiane" są górskie rzeki. Ostatnio w Teleexpresie słyszałem o planowanym zniszczeniu rzeki Bóbr. Prędzej czy później będzie skandal i zapłacimy duuuupne kary. To jest niepojete w jakim kraju żyjemy.
Odpowiedz
#4
(10-04-2013, 08:57)tomek79 napisał(a): Doskonały material. Polska bierze dupną kasę z Unii na działania przeciwpowodziowe, ale wszelkie działania są niezgodne z unijnymi dyrektywami. Jako mieszkaniec południa widzę jak "naprawiane" są górskie rzeki. Ostatnio w Teleexpresie słyszałem o planowanym zniszczeniu rzeki Bóbr. Prędzej czy później będzie skandal i zapłacimy duuuupne kary. To jest niepojete w jakim kraju żyjemy.

Kasa unijna musi być wydana żebyśmy mogli wysępiać kolejne transze. A zanim urzędasy w UE dojdą co i jak, my "poprawimy" naturę tu i ówdzie według pomysłów rodem z lat 70, od których na zachodzie dawno się odchodzi. Potem będzie trzeba wydać kolejną kasę na renaturalizację i biznes się kręci Usmiech

Z innego forum:

" Umowa koalicyjna - fragment przemówienia w Bundestagu z dnia 17 06 2009: „Dla natury i ochrony p/powodziowej naturalne łąki i doliny rzeczne, powinny zostać reaktywowane i wszędzie gdzie to możliwe renaturyzowane.”
Efektywna ochrona przeciwpowodziowa jest bez wątpienia ochroną naturalnych krajobrazów rzecznych oraz mokradeł ze wszystkimi towarzyszącymi pozytywnymi efektami ubocznymi, tj. Ochrona wód gruntowych i ekosystemów. Rzekom należy dać znów więcej miejsca, żeby przywrócić ich naturalną dynamikę oraz powierzchnie wstrzymujące. Powstała grupa parlamentarna „swobodnie płynące rzeki” Źródło: http://www.goeppel.de "

...Ale kogo to u nas obchodzi hehe
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz
#5
@tomek79, a widziałeś co się na Skawie dzieje? Okolice od Suchej Beskidzkiej do Zembrzyc, a dalej już pod zbiornik w Świnnej? Z górskiej rzeki powstaje betonowo-kamienny rów... Smutny Zly Co prawda, nigdy tam nie łowiłem, bo odcinek ten (aż do mostu w Wadowicach) należy do RZGW, ale to przecież kawał wody... Zresztą budowa zbiornika w Świnnej od kilkunastu lat dokładnie niszczy życie w Skawie... Bezradny
[Obrazek: 72492321.png]
Odpowiedz
#6
Skawę znam słabo, buldożery widziałem m.in. w Wadowicach, generalnie wszystko w opłakanym stanie, Koszarawa i Soła -dramat, PZW jak zwykle jest bezsilne. Zaczęły sie roztopy, może wielka woda porzeźbi znowu jakieś rynienki. A później znowu wjadą spychacze i zrobią pola ryżowe Beczy
Odpowiedz
#7
Ten film powinni puszczać codziennie po głównym wydaniu wiadomości. W końcu może by tarło to tych "betonowych" głów jak mają gospodarować funduszami. A puki co biznes się kręci, i to jest priorytet, absurd!
"Szacunek dla natury to pierwotne jest sedno"
Odpowiedz
#8
http://www.youtube.com/watch?v=m-i21m88t4Q w nawiązaniu do tematu Usmiech Łudzę się, że kiedyś podobnie stanie się z zaporą w Sulejowie i Pilica ponownie stanie się głęboka i rybna Prosi
Odpowiedz
#9
Pierwsze kilkadziesiąt sekund filmu wygląda jak kiepski film katastroficzny (fotomontaż), dopiero jak zobaczyłem zdjęcia z tymi masami osadów uznałem całość za fakt.
Nie wiem czy to jest ta część, ale kiedyś na chyba Discovery oglądałem jakiś program gdzie w stanach rozbierali jakąś sporą tamę, i później rzekę odbudowywano do stanu sprzed czasów tamy, czyli wszystkie osady wywożono a na ich miejsce zwożono kamienie. Po całej operacji nie został nawet ślad z tamy, jedynie dochodząca droga do rzeki.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie ma to jak tłok nad wodą :) gtsphinx 7 10.442 29-01-2015, 09:54
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.