Shrap-Drakers Fishing Forum
Muchowe łowy - 2013
#1
Po długiej zimowej hibernacji ktoś musi otworzyć wątek - padło na mnie :oczko:
Podpiołem się wczoraj do spiningowej ekipy, zaliczając fajny wypad.
Rzeczka budządza się z odrętwienia
[Obrazek: img0301pm.jpg]

[Obrazek: img0308tg.jpg]

[Obrazek: img0298jy.jpg][/img]

Jej mieszkańcy
[Obrazek: img0302um.jpg]

[Obrazek: img0303af.jpg]
Rybki zgrupowane na miejscówkach, głównie okonie i klenie do 25 cm, w grupach po kilkanaście sztuk. Przytrafiło mi się parę dubletów kleni i kleni z okoniami. Skusiły się na małe czarne mokre uwieszone na skoczku i modyfikacje brązki jako mucha kierunkowa. Wypadzik udany i pozwolił naładowac akumulatorki na cały tydzień pracy.
Odpowiedz
#2
[Obrazek: P4200179.jpg]

Ja też już poławiam, póki co stillwater, ale ilościowo jest niesamowicie dobrze!
Odpowiedz
#3
biorą , biorą !!! Ja w zeszłym tygodniu trafiłem kilka wzdręg , płotkę okonia i leszcza.
Odpowiedz
#4
(21-04-2013, 00:11)harp napisał(a): biorą , biorą !!! Ja w zeszłym tygodniu trafiłem kilka wzdręg , płotkę okonia i leszcza.

No ja mam już z 70 niewielkich krasnopiórek i ze 20 płotek :-) Nic ponad to nie przyłowiłem, ale jutro będę na miejscu kolejny dzień z rzędu i może uda się coś oszukać. Ekstra sprawa takie łowienie. Dziś nawet uwieczniłem na fotce dublecik krasnopiórek :-)
Odpowiedz
#5
Ja jako muchowy "lejek" znaczy się laik Prosi proszę o przybliżenie chociaż ogólnikowe tematu łowienia wczesno wiosennego na muszkę w małych płytkich stawikach.Jest w Warszawie kilka takich zbiorników w których Drakersi łowią fajny białoryb.Najważniejsze co mnie interesuje to jakie muchy stosować (tonące raczej ciemne kolory?) i jak ściągać sznur (wolno z przerwami ?).
Odpowiedz
#6
Do takiego łowienia najlepiej delikatny kijek #3 - #4 pływający sznur, przypon zakończony 0,12mm ( póki nie ma zielska ) Przykładowy zestaw nimfek ( imitacje ochotek, buzzerów ) bez obciążenia,główki plastikowe i metalowe. Co do prowadzenia to generalnie stosuję wolno, spokojny opad muszek, choć czasami agresywne prowadzenie jest skuteczniejsze ( trzeba wstrzelić się w gusta rybek danego dnia )
[Obrazek: img0229iz.jpg]
Można też ćwiczyć suchą muchą, jeżeli trafimy na sprzyjące warunki jak zbierają sieczkę z powierzchni
Odpowiedz
#7
(23-04-2013, 00:13)szymanek69 napisał(a): Do takiego łowienia najlepiej delikatny kijek #3 - #4 pływający sznur, przypon zakończony 0,12mm ( póki nie ma zielska ) Przykładowy zestaw nimfek ( imitacje ochotek, buzzerów ) bez obciążenia,główki plastikowe i metalowe. Co do prowadzenia to generalnie stosuję wolno, spokojny opad muszek, choć czasami agresywne prowadzenie jest skuteczniejsze ( trzeba wstrzelić się w gusta rybek danego dnia )
[Obrazek: img0229iz.jpg]
Można też ćwiczyć suchą muchą, jeżeli trafimy na sprzyjące warunki jak zbierają sieczkę z powierzchni
Dziękuję @szymanek69 za przybliżenie tajników muchowych łowów w stojącej wodzie.A jak wygląda sprawa prowadzenia nimfy w zbiorniku o głębokości przykładowo 1,5 metra? Rozumiem że wzdręga żeruje pod powierzchnią, a jak jest z płocią, karasiem czy krąpiem?.Trzeba prowadzić "owada" przy dnie czy w/w gatunki potrafią się podnieść do przynęty prowadzonej w toni? Mysli
Dzięki za podzielenie się wiedzą Okok
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i jeszcze jednego Drakersa , który również mi pomógł.Oczko

Odpowiedz
#8
gdzies na forum jest świetnie opisane łowienie wzdręg na muchę. Sam nawet to napisałem. No i filmik jest jak prowadzić.
Odpowiedz
#9
(23-04-2013, 08:21)harp napisał(a): gdzies na forum jest świetnie opisane łowienie wzdręg na muchę. Sam nawet to napisałem. No i filmik jest jak prowadzić.

Powiem szczerze Michał że liczyłem na Ciebie Haha.Kurczę jakoś mi ten post umknął Bezradny, już szukam.
Dzięki Oczko
Odpowiedz
#10
"Słoneczna alternatywa" to się nazywało.
Jak by co to możesz do mnie zadzwonić w celu umówienia choć przyznam że jak wychodzę na ryby to nie jest to nigdy planowane niestety.

Wiosenne muchy na wzdręgi i inne
   
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowy muchowe 2021 Lecek 6 5.374 08-06-2021, 14:29
Ostatni post: wodna12
  Muchowe łowy 2020 DarekP 59 26.006 12-01-2021, 20:49
Ostatni post: DarekP
Tongue Muchowe łowy 2019 DarekP 40 18.514 02-12-2019, 23:07
Ostatni post: Wozik77
  Muchowe łowy 2018 DarekP 79 40.249 29-10-2018, 21:58
Ostatni post: Wozik77
  muchowe łowy 2014 :) wisnia 80 67.048 20-09-2014, 20:07
Ostatni post: morouk
  Filmiki wędkarstwo muchowe harp 89 96.910 28-02-2014, 12:18
Ostatni post: wisnia
  Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura morouk 172 131.339 26-11-2012, 20:11
Ostatni post: Wozik77


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.