Shrap-Drakers Fishing Forum
Wieści znad Jeziorka Czerniakowskiego
#1
Dzisiejszy spacer z psem zakończył się nad Czerniakowskim, które jeszcze prawie całe skute lodem. Jedak południowa zatoczka od Delty, ta do której wpada kanałek już żyje, woda rozmarznięta i się gotuje od drobnicy....całe ławice 2-3 cm rybek buszują sobie beztrosko, ciekawe co to ale wygląda na płotkiUsmiech Co jakiś czas jakiś drobny okonek rozgoni towarzystwo. Aż miło popatrzeć..wiosna się zbliżaCwaniak
#2
Jak jeszcze mieszkałem na Ursynowie, to z 10 albo więcej lat temu pojechaliśmy z ojcem jakoś w marcu nad Czerniakowskie z lekkimi spławikówkami. Na miejscu okazało się, że cały zbiornik jeszcze pod lodem Haha

Wolny od lodu kawałek wody znaleźliśmy nad Powsinkowskim, w południowym końcu. Wtedy nie było tam jeszcze parku i placu zabaw. Pięknie brały płotki, nie za duże, takie do 20 cm, ale wtedy na tym kawałku wody wolnej od lodu zabawa była super Usmiech
#3
Wybrałem się dziś na rekonesans.
Pomyślałem (słowo na wyrost) Oczko , że aby mieć święty spokój pojadę na brzeg od strony EC Siekierki. Po drodze stoi tablica informacyjna o rezerwacie.

[Obrazek: tablica.JPG]

Swoją drogą, jak to w naszym pięknym kraju bywa, na tablicy czytamy o zakazie polowań, rybołówstwa itd. No ale przecież my łowimy w myśl ustawy amatorsko, więc nas to nie tyka. Aby bardziej zamotać sprawę, zwróćcie uwagę, że jeziorko zniknęło z rejestru wód Okręgu Mazowieckiego a najlepsze jest to, że opiekuje się nim koło nr 56 MZK, które rozgrywa na nim zawody . No i tablicy nie można było prosto postawić.
Nad brzeg dotarłem w stylu Maji Włoszczowskiej (błocko, wertepy, krzaki do pasa) długo tam nie zabawiłem, bo ilość śmieci powalała. Może nie aż tyle co sfotografowaliście nad Jeziorką, ale górka butelek po napojach i puszki po kukurydzy były wszędzie. Szybko ewakuowałem się na drugi brzeg gdzie o dziwo nikogo nie było i nawet było czysto. Woda czysta, mnóstwo żab, gorąco i słonecznie, czego chcieć więcej.

[Obrazek: rower.JPG]

Potestowałem i ustawiłem ostatnio zrobione woblerki, kijek od Mikołaja i rozprostowałem kości po zimie.

[Obrazek: woda.JPG]

[Obrazek: woblerki.JPG]

Gościu co z łodzi machał mówił, że nic nie złapał, ale dziś nie to było dla mnie najważniejsze.

[Obrazek: EC%2520Siekierki.JPG]

Wiosna panie sierżancieHaha.
#4
Ja się tylko wtrącę, bo na Czerniakowskim nie jestem bywalcem, ale nasi koledzy i owszem - i tutaj przypomnę Wam http://shrap-drakers.pl/artykul/drakersi-sprzataja-jeziorko-czerniakowskie/ Usmiech

Jeśli w tym roku również podejmujecie inicjatywę - to ja się piszę Usmiech
#5
No i to jest bardzo fajna inicjatywa.
Można by połączyć siły z: http://kolo56mzk.ompzw.pl//sprzatanie_jeziorka_czerniakowskiego_2013,news,2439.html
Nie jest to inicjatywa mojego koła, ale czemu by nie wesprzeć? Więcej ludzi, więcej zdziała.
#6
(16-04-2013, 15:37)michaln napisał(a): Aby bardziej zamotać sprawę, zwróćcie uwagę, że jeziorko zniknęło z rejestru wód Okręgu Mazowieckiego a najlepsze jest to, że opiekuje się nim koło nr 56 MZK, które rozgrywa na nim zawody .
Koło 56 od chyba zeszłego roku już nie jest gospodarzem J.C tylko użytkownikiem.Gospodarzem jest chyba Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który poradził sobie w jeden sezon z nadmiernie rozwijającym się rogatkiem, gdzie PZW nie radziło sobie z tym problemem wogóle Bezradny

#7
Absolutnie sie zgadzam z taki typ inicjatywy.

Ale!

Jako stale bywalczem z Jeziora Czerniakowski, uwazam ze to co sie robi z po takim sprzatania to, niestety, kropka woda w morzu (lub w Jeziora!)... Powino byc wiecej kontroli, stala nawet kontrola nad tym Jeziorko oplaczona z naszy Kart... Jak beda jakiesz akcji, interwencji, mandatow, jak debili ktury smiecza beda czuli i widzialy ze straz tam jest, to moze sie cos zmieni...
Przed chwila bylem tam na spacer i kazdy krok mi sie chcalo plakac... Kazdy krok na brzegi to spotkanie ze debilna strone ludzkiej nature... Butelki, korki, worki, puszki, poprostu smieczi co metr, centymetr...

Nie wiem ci nie lepiej zrobic wieksza akcjie, mobilizowac wieczej ludzi, bo tam co sie dzieje to nie da sie sprzatnac jednorazowo...

Moze lepiej byloby zabraniac ludzi dostep (albo platnie) do Jeziora... Wtedy by docenieli i moze by chronili takich miejsca w Warszawie...

P.s: A ryby...! Jeszcze troche za male ale juz bardzo aktywny, i iloscowo duzo... Szkoda!

Bastek
#8
To była bardzo szybka i spontaniczna akcjaUsmiech 40 minutowy krajoznawczy wypad w celu rozprostowania nie najlepiej nawiniętej plecionki zaowocował 3 urwanymi paprochami oraz jednym eleganckim braniem opadowym - okoniowa klasyka: pletka 0,04, leciutka główeczka i fioletowe portki, efekt: pasiasty 32Haha
   
#9
@Bastek
Pomysł dobry ale w Pl raczej nie do zrealizowaniaBezradny

@malcz
Piekny,pasiasty drapieznik.Moje gratulacjeOklasky
#10
@Malcz nieźle zacząłeś, gratulacjeOklasky




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znad Lubelskiej Bystrzycy. waldi-54 10 11.232 17-12-2014, 10:56
Ostatni post: waldi-54
  Wieści znad Narwi bysior 539 475.028 06-01-2014, 23:04
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad świdra smerfik 19 29.036 05-01-2014, 11:26
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Warty mick 128 104.272 02-01-2014, 13:48
Ostatni post: mick
  Wieści znad Wisły 2013 Bizonik 1.392 1.001.745 31-12-2013, 19:24
Ostatni post: grander
  Wieści znad Wkry anguiler 242 205.391 29-12-2013, 17:14
Ostatni post: anguiler
  Wieści znad Bugu bandzior 222 190.196 23-12-2013, 11:37
Ostatni post: andrew
  Wieści znad Drwęcy adam-z82 98 92.468 15-12-2013, 22:12
Ostatni post: adam-z82
  Wiesci znad Druzna andrew 7 8.513 15-12-2013, 14:54
Ostatni post: domin
  Wieści znad Zalewu Zegrzyńskiego 2013 Bizonik 215 187.577 04-12-2013, 20:59
Ostatni post: cyrax


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.