Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia.
#1
Jakiś czas temu zachęcony artykułem w jakiejś wękarskiej gazetce zakupiłem skitter popa rapali. Ściągałem to tak jak na promocyjnym filmie producenta a także po swojemu, ale zarówno na płytkich stawach (szczupaczki) jak i na rzece (bolenie) nie miałem nawet pobicia.
Jakie są Wasze doświadczenia z tymi przynętami (popy, rovery itp) ?

pozdro
Odpowiedz
#2
"Trochę" tego typu przynęt na Narwi testowałem swego czasu, efekt? nie mam już w swoich pudełkach takich przynęt, ostał się jeno popper salmo którego nawet na Allegro nikt nie chciał...

Nad Narew można śmiało przyjeżdżać bez tego typu przynęt...
Odpowiedz
#3
Ja zaś testuje Jerki , głownie pływające, firmy Dorado są tańsze od Slamiaków a pracują identycznie , do tej pory zaliczyłem dwa takie wypady , postanowiłem skupić się przy tym na szczupakach z płytkiej wody . Od razu widać ze świetnie nadaje się do prowadzenia między zielskiem .
Wszystko wskazuja na to ze to świetna przynęty na Maj i zarośnięte starorzecza.

Pierwsza wyprawa zero brań , druga 2 około wymiaru i 1 pięćdziesiątak , potem odstawiłem wędkę i wtedy COŚ uderzyło jerka , zdążyłem zobaczyć tylko odchodzącą falęBezradny Z jednej strony pół lakieru zdarte...

Korzystam z wędki która trollowałem ( jak było jeszcze można) Xenon Sea Wolf (50-180) , do tego plecionka 0,17
Ściągam wolno i co chwila płynnie poszarpuje a wobler fajnie idze na boki Haha Branie najpierw widzimy ( Nagły złotawy błysk pod wodą... )
W przyszłości postaram się zrobić fotorelację Aparat z jerkowego wypadu.

Próbował ktoś łowić tą metoda ? Proszę o wasze spostrzeżenia
Odpowiedz
#4
(19-08-2009, 21:17)Psyhofreak napisał(a): Ja zaś testuje Jerki , głownie pływające, firmy Dorado są tańsze od Slamiaków a pracują identycznie , do tej pory zaliczyłem dwa takie wypady , postanowiłem skupić się przy tym na szczupakach z płytkiej wody . Od razu widać ze świetnie nadaje się do prowadzenia między zielskiem .
Wszystko wskazuja na to ze to świetna przynęty na Maj i zarośnięte starorzecza.

Pierwsza wyprawa zero brań , druga 2 około wymiaru i 1 pięćdziesiątak , potem odstawiłem wędkę i wtedy COŚ uderzyło jerka , zdążyłem zobaczyć tylko odchodzącą falęBezradny Z jednej strony pół lakieru zdarte...

Korzystam z wędki która trollowałem ( jak było jeszcze można) Xenon Sea Wolf (50-180) , do tego plecionka 0,17
Ściągam wolno i co chwila płynnie poszarpuje a wobler fajnie idze na boki Haha Branie najpierw widzimy ( Nagły złotawy błysk pod wodą... )
W przyszłości postaram się zrobić fotorelację Aparat z jerkowego wypadu.

Próbował ktoś łowić tą metoda ? Proszę o wasze spostrzeżenia


Na jery to chyba każdy próbował ja akurat castingu używam ale i jery lekkie preferuje. Cormorana i Salmo, w tej kolejności.
Odpowiedz
#5
No, jeśli Drunk pracuje 'identycznie' jak Slider, czy którykolwiek inny jerk Salmo to...
Odpowiedz
#6
Próbowałem kilka lat temu łowić szczupaki w zarośniętych miejscach w ten sposób, np. na Starej Narwi czy na zatoce w Borsukach, dużo lepsze wyniki miał Grzesiek łowiąc na wahadłówki... generalnie zraziły mnie trochę te przynęty i jestem tego samego zdania co Krzysiek, może to po prostu przynęty nie na nasze polskie wody... A od jerków trzymam się z daleka Figielek
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#7
(20-08-2009, 06:41)bysior napisał(a): Próbowałem kilka lat temu łowić szczupaki w zarośniętych miejscach w ten sposób, np. na Starej Narwi czy na zatoce w Borsukach, dużo lepsze wyniki miał Grzesiek łowiąc na wahadłówki... generalnie zraziły mnie trochę te przynęty i jestem tego samego zdania co Krzysiek, może to po prostu przynęty nie na nasze polskie wody... A od jerków trzymam się z daleka Figielek

No cóż. Każda próba wyciągnięcia od wędkarzy kaski jest dobra (dla producenta). Jakby nie było to tak jak wszyscy jesteśmy KONSUMENTAMI. Całe szczęście że w sklepie Mango nie próbują nam wcisnąć wędek na parę wodną albo nadmuchiwanego woblera Kwadr
Odpowiedz
#8
Kiedyś były Tv Shopie jakieś wędki ale nie pamiętam dokładnie na czym polegała ich niesamowitość.
A co do przynęt to każda jest skuteczna o ile będzie podana w dobre miejsce i odpowiednio prowadzona nawet powierzchniowa Haha
Odpowiedz
#9
(20-08-2009, 09:30)rapa napisał(a): Kiedyś były Tv Shopie jakieś wędki ale nie pamiętam dokładnie na czym polegała ich niesamowitość.

[youtube]XzumXwSAy4M[/youtube]
Odpowiedz
#10
(20-08-2009, 11:38)mekamil napisał(a):
(20-08-2009, 09:30)rapa napisał(a): Kiedyś były Tv Shopie jakieś wędki ale nie pamiętam dokładnie na czym polegała ich niesamowitość.

http://www.youtube.com/watch?v=XzumXwSAy4M

Tak to to cudeńko HahaGlupekOklaskyOkokMysli
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Przynęty własnej produkcji. kemmyl14 924 695.386 30-06-2013, 10:57
Ostatni post: damian10
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  woblerki powierzchniowe - imitacje owadów colednik 3 8.390 21-04-2010, 21:37
Ostatni post: Krystek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.