Shrap-Drakers Fishing Forum
Narybek
#1
Witam, czy ktoś wie gdzie w okolicy Białej Podlaskiej mozna kupic narybek płoci, wzdręgi jazia lub klenia?
Odpowiedz
#2
Za późno Bezradny
Salmo by wiedział ale już go Nie ma i nawet się nie pożegnał
Odpowiedz
#3
Jeżeli Samoklęski, Siemień, Sosnowica, Tysmienica wg. Ciebie jest w pobliżu Białej, to tak.
Po co komu narybek jazia, czy klenia??
Odpowiedz
#4
Chiałbym wpuscic do stawu troche jazia i klenia, narybek lub wieksze rybki dla urozmaicenia rybostanu.
Odpowiedz
#5
O ile wpuszczenie jazia do stawu jestem w stanie zrozumieć to zarybienie stawu kleniem jest dla mnie bez sensu Dobani Przecież kleń ma bardzo duże wymagania tlenowe i w lato przy wysokich temperaturach wody może nie przeżyć, mylę się ? Mysli
Odpowiedz
#6
Dobrze prawisz, kleń potrzebuje tlenu.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#7
Mysle , ze spokojnie sobie poradzi. U znajomego , ktory ma podobny staw jest kilkanascie kleni juz 4 rok i radza sobie doskonale. Mam płocie i wzdręgi, co prawda malo ale tez sobie radza i juz sa po pierwszym tarle.Tak czy owak to moge zostac przy samym jaziu,ale nigdzie nie moge znalesc w okolicy info gdzie mozna je zakupic.
Odpowiedz
#8
I ja znam troszkę bajorek gdzie są klenie i maja się dobrze, a przykładem np. może być Solina i jej słynne klenie przy zaporze.
Odpowiedz
#9
Znam dwa ośrodki rozrodcze jazia (Pieczarki- olsztyński i Samoklęski- lubartowski) z tym, że oba te ośrodki ustawione sa na "ofrę" jazia pomarańczowego Jezyk mam namiary do obu firm tak w razie czego, i korzystałem już z ich usług. Oczywiście, że z rozrodu tylko niewielka część wychodzi w kolorze, i to są drogie ryby, a te zwykłe- klasyczne oddają za grosze, tylko poco to komu?? Wybacz, ale nikt normalny do własnego małego stawu nie wpuści jazia, czy co gorsza klenia, pon pierwsze to sie nie wytrze (rozmnoży) po drugie nie ma żadnych właściwości kulinarnych. Jako hodowca polecam karasia, karpia, ewentualnie płoć. plus do tego drapieżniki typu sandacz, szczupak. Kleń to ostatnia ryba, jaka można wpuścić do sadzawki.Glupek
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Narybek „kroczek” proszę o info zibi 5 17.576 26-07-2009, 22:30
Ostatni post: zibi


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.