Shrap-Drakers Fishing Forum
Zanęta na węgorza
#1
Mam pytanie łowiąc węgorza używa ktoś jakiejś zanęty ??

Ja nabyłem w sklepie wędkarskim granulat na węgorza nie wiem czy jest w ogóle sens czegoś takiego używania ale pomyślałem żeby zmieszać go z krwią suszoną to może coś z tego będzie. Co o tym sądzicie??
Pełną nazwę tego granulatu napisze wieczorem bo nie mam go teraz pod ręką.
Odpowiedz
#2
O tym granulacie słyszałem choc nigdy nie uzywałem. Natomiast tam gdzie miałem łowić węgorze swojego czasu wrzycałem resztki skrobanych płotek. A czy wyniki były lepsze niż gdzie indziej - trudno powiedziec.
Odpowiedz
#3
Tak jak pisał Wozik ,można nęcić pociętymi małymi rybkami ,płoć ukleja.Ale wydaje mi się że lepiej używać do tego pelletu przeznaczonego na węgorza , na który można również z powodzeniem łowić.
Odpowiedz
#4
Wygląda to tak:
Używał ktoś tego?
Odpowiedz
#5
Myślę ze ten granulat i suszona krew to bardzo dobry pomysł. A z braku laku możesz zastosować atraktor sensasa dżdżownica. Rewelacyjna przynęta to ukleja lub ogonek ewentualnie filet uklei lub płoci. Można dodać do tej zanęty o której wspominasz odrobinę tranu lub któregoś ze „śmierdziuchów” karpiowych. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
No nie wiem czy będę mieszał coś jeszcze bo boję się że przesadzę... ;/
A sprzęt to będzie normalna gruntówka tylko że hak na węgorza dam i najmniejszą sprężynę bo nie wiem czy cały zestaw nie będzie za ciężki co wiąże się z krótkimi rzutami...

Chyba że macie jakiś inny pomysł?
Odpowiedz
#7
Dodaj suszoną krew, kiedyś jak byłem mały to łapało się węgorze na szyjki rakowe może atraktor o tym zapachu byłby wskazany.
Spotkałem się z wstrzykiwaniemw rybkę atraktorem na węgorza żeby bardziej klepały. Wtedy zestaw bez koszyka z ciężarkiem przelotowym,
Odpowiedz
#8
Ale jak zrobię ten granulat + suszona krew to będzie to jak kupna zanęta więc rybę tym nie dam rady nadziać...
Odpowiedz
#9
Nie mi chodziło o atraktor w płynie wiesz buteleczka, igła, strzykawka i pompujesz w rybkę. Taka bomba zapachowa się zwykle mi sprawdzała ale wtedy wędkowałem koło Olsztyna. W mazowieckim nigdy się na nie nie wybrałem ba nawet jako przyłów nie miałemBezradny
Podobno na czerniakowskim są ale nie mam tyle odwagi żeby tam na nockę się wybrać Boisie
Odpowiedz
#10
Rozumiem, słyszałem że dobrze też tranem rybę nabijać ale nie o to mi chodzi.

To co byś radził mi ze sprzętem?
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.