Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzadkie/ciekawe gatunki ryb spotkane w Warszawie
#11
(02-11-2012, 21:28)Marcin napisał(a):
(02-11-2012, 17:55)pioo napisał(a):
(02-11-2012, 13:38)sacha napisał(a):
(02-11-2012, 12:02)night_walker napisał(a): A babki fajne są Oczko Ale coś podejrzanie chętnie biorą czasem Oczko
Zależy czym nęcisz.

W zeszłym roku złowiłem na woblera Haha

I co krzyczała?. Ja w samej warszawie to babek jeszcze nie widziałem, ale za to w Markach to tak, widuję często i to są chyba ze wschodu tamte babki Okok.

Nie wiem czy tej opowieści nie wsadzić między bajki, ale kiedyś w jakimś programie TV jakiś tam starszy Pan coś wspominał że na przełomie lat 50 i 60 w warszawie złowiono kilkanaście śledzi w sieć. Ile w tym prawdy nie wiem.


No chyba, że był to śliz albo jakiś inny piskorz ROTFL
Odpowiedz
#12
Te śledzie z Wisły to bankowo bajka Okok

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#13
A o węgorzach z Wisły słyszał ktoś? Usmiech Jakieś ~20 lat temu widziałem jak gość miał takowego w siatce (centralnie pod Grotem).
Gadająć z autochtonem pod Gdańskim, dowiedziałem sie, że na ujściu Praskiego jest realna szansa na taką niespodzianke. Koleś był po spożyciu, więc nie wiem ile w tym prawdy, ale twierdził że znajomi pare razy rocznie chwalą się takim przyłowem przy sumowaniu.


Ponoć w okolicy Gdańskiego można na rafach trafić miętusa. O jednym wyjętym na gume słyszałem od osoby raczej nie fantazjującej, a wskazana miejscówka wydaje się dość realnym siedliskiem tego gatunku.


I jeszcze jedna ciekawostka - w akwarium o nazwie Kępa Potocka obserwowałem z mostu tołpygę taką z 70cm. Wogole piękne miejsce do stania w słoneczny dzien na mostku i obserwowania tarła linów. A jeszcze piękniejsze do uczenia dziewczyny polowania ze spławikówką na krasnopiórki. Zwłaszcza jeśli ma się w poważaniu przepisy, i postawi się dziewczę z wędką na mostku - spławik służy wtedy tylko do przytrzymania przynęty, bo po prostu widać jak rybka wielkości palca podpływa do kulki z chleba i spokojnie go zasysa. Jak ktoś dysponuje progeniturą, ktorą należy zachecić do wędkarstwa, albo kobietą, ktora chce wkręcić w wędkarskie klimaty to miejsce jest do tego niemal idealne. Jakby tylko jeszcze troche wiecej tych krasnopiórek było... Usmiech


Tylko w milczeniu słowo,
Tylko w umieraniu życie,
Na jasnym niebie jasny jest lot sokoła.
Odpowiedz
#14
Jesiotra złowił na czerwonego robaka w zeszłym roku mój ojciec - zdaje się, że pisałem o tym w jakimś wątku. Ryba miała około 3-4 kg, jeśli dobrze pamiętam - zapewne z zarybień pochodziła albo jakiś popowodziowy uciekinier. Oczywiście została wypuszczona - ojciec ją rozpoznał i nie zjadał na wszelki wypadek Usmiech.

Jeśli chodzi o węgorze z Wisły, to chyba ich złowienie nie jest jakimś szczególnie wyjątkowym zdarzeniem - szczególnie dla gruntowców. Pamiętam, że kilka lat temu znajomy złowił dwie piękne sztuki i to dzień po dniu, często też słychać, że kłusole chwytają je na więcierze na moim odcinku Wisły (sam widziałem wspaniałego, około 3 kg węgorza, jak żul chciał pod sklepem sprzedać za flaszkę, bo nie wiedział dokładnie, czy to jadalne. Chętny dość szybko się znalazł, a ryba żyła jeszcze podczas "transakcji".
Odpowiedz
#15
Torochę suchar ten temat, ale jeśli chodzi o węgorze to złowiłem jednego po całonocnej zasiadce w samo południeUsmiech miał z 70 cm ale to był o chyba w 97 rokuUsmiech
Odpowiedz
#16
Chyba ponad 20 lat temu w ok. Góry Kalwarii na flaki z kury gość miał takiego ponad 4,5kg i chyba ponad 120cm, było w WW.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co to za ryb? kamil-a 9 12.758 25-09-2014, 13:47
Ostatni post: kamil-a
  Okresy tarła ryb Bizonik 24 43.645 28-08-2012, 11:10
Ostatni post: Salmo_Salar
  BUG zakaz połowu ryb odwołany zibi 5 8.769 29-07-2009, 22:02
Ostatni post: Szwagierek
  Obce gatunki ryb w naszych wodach rapa 30 33.040 13-07-2009, 13:18
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.