Shrap-Drakers Fishing Forum
SSR Nowy Dwór Mazowiecki- kilka gorzkich słów...
#1
Poniżej zamieszczam mój list, który ukazał się chyba w ostatnim WŚ...


"Szanowna redakcjo,
Piszę do Państwa ten list, jako wyraz mojej bezradności oraz chęci nagłośnienia rażących zaniedbań wśród osób pełniących ważne funkcje w lokalnych kołach PZW.
Rozpocznę „swoją historię” cofając się do stycznia, roku 2011… Przeprowadziłem się wtedy do Nowego Dworu Mazowieckiego i przepisując się do koła PZW w Modlinie postanowiłem zasilić szeregi Społecznej Straży Wędkarskiej. Denerwowało mnie wszechobecne kłusownictwo na Narwi, a tym bardziej Wiśle w tym rejonie i ciągły „płacz” organów ścigania dotyczący braku ludzi i środków do odpowiednio szybkich i skutecznych interwencji w terenie. Pomyślałem- „Nie ma co narzekać, tylko trzeba zacząć działać samemu”. Sprawdziłem w internecie wymagania jakie są stawiane kandydatom SSR i jako młody, niekarany i uprawiający sporty mężczyzna, wszystkie spełniałem bez zastrzeżeń.
Po pierwszych rozmowach w kole w Modlinie byłem pozytywnie zaskoczony, ze względu na ciepłą i pełną zachęty reakcję kolegów na chęć mojego uczestnictwa w PSR. Jednocześnie powiedziano mi, że osobą odpowiedzialną za SSR w tym rejonie jest Pan Jan J.(nazwisko do wiadomości redakcji)- pełniący funkcję komendanta SSR. Po kontakcie z Panem Janem J. mój zapał został zgaszony, niczym kubłem zimnej wody, gdyż dowiedziałem się że warunkiem przystąpienia do SSR jest udział w szkoleniu, które odbywa się raz do roku w Nowym Dworze a najbliższe odbędzie się…w przyszłym roku (tj. 2012)… Niestety zapytania o szkolenia w innym rejonie, tudzież jakiekolwiek możliwości przyspieszenia całej sprawy były bezskuteczne.
Nastał rok 2012r. i szkolenie zaplanowane na początek marca (kilka godzin w weekendową niedziele). Zarezerwowałem sobie przedpołudnie, wcześniej zrobiłem niezbędne zdjęcia do legitymacji i zaopatrzony w nie jak również wnioski i kwestionariusze odbyłem szkolenie, wpisując się jednocześnie na listę obecności. Po szkoleniu osobiście przekazałem Panu komendantowi podpisane zdjęcie wraz z kompletem dokumentów i dostałem zapewnienie, że w niedługim czasie (tydzień, lub dwa) zostanę poinformowany o możliwości odbioru legitymacji i ewentualnych „działaniach”.
Niestety, ale wyboista i kręta droga do stania się strażnikiem SSR, w moim przypadku zabrnęła w ślepą uliczkę od momentu wspomnianego przeze mnie szkolenia. Od kwietnia wykonywałem telefon do Pana komendanta średnio co miesiąc i na moje pytanie o legitymacje SSR słyszałem za każdym razem odpowiedzi zrzucające winę na organ wydający przedmiotowy dokument -„jeszcze sam czekam na tą legitymację”, „powinny po niedzieli być już gotowe” i tak w kółko...
W lipcu moja cierpliwość się skończyła i postanowiłem „ruszyć” sprawę z innej strony. Najpierw zaczerpnąłem informacji na temat organu wydającego legitymacje SSR, którym w tym przypadku jest starostwo powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim wydz. Ochrony Środowiska, a następnie zadzwoniłem tam w celu uzyskania informacji na temat mojej legitymacji. Ku mojemu zaskoczeniu, szefowa wydziału poinformowała mnie z całą stanowczością, że ani Pan Jan J., ani też nikt z działaczy Nowodworskiego koła PZW nie pojawił się u niej w sprawie nowych członków i legitymacji do SSR, jednocześnie zgadzając się na wystawienie oświadczenia w formie pisemnej, że nie został skierowany żaden wniosek na mnie o legitymację SSR.
Nie chcę pisać publicznie o moich domysłach dotyczących powodów takiego działania Pana Jana J., ale biorąc pod uwagę to co słyszę z ust wielu wędkarzy na temat jego działalności „ku ochronie” wód okręgu nowodworskiego, wnioski są bardziej niż oczywiste. Martwi jedynie poczucie bezradności , ponieważ niezależnie od tego ilu nas będzie- wędkarzy propagujących nowoczesny model wędkarstwa, którzy dodatkowo mają ochotę i odrobinę czasu na działalność społeczną, to prędzej czy później trafiając na decyzyjnego „betona”, zawsze się od niego odbijemy…
Pozdrawiam Krzysztof Falkowski"

Komentować dodatkowo chyba nie trzeba.
Dopiszę tylko, że list pisałem na przełomie lipca i sierpnia, wtedy też napisałem skargę na "bohatera" mojego listu do PZW. Od tamtego czasu wykonałem dwa razy telefony do PZW z zapytaniem "co w tej sprawie" i uzyskałem odpowiedzi, że jest sezon urlopowy i szanowne towarzystkwo nie może się zebrać na spotkanie...
Odpowiedz
#2
Czytałem w "WŚ". To jakaś granda i domysły mogą byś słuszne. Krzysiek, nie odpuść. Może odpuść sobie SSR w N.D.Maz. bo i tak miałbyś przesr..... u komedianta (literówka zamierzona) ale staraj się uzyskac odpowiedzi. Mógłbyś jeszcze spróbować na portalu ZG PZW opisaną sytuację umieścić, niech rzecznik końbinuje co odpowiedzieć chociaż jak poznałem już chyba trochę system odpowiedzi rzecznika to będzie:
ZG do koła w N.D.Maz. nic nie ma a tym bardziej do SSR.
Odpowiedz
#3
Do rzecznika ZG również poszła skarga- bez odpowiedzi...



Odpowiedz
#4
(17-09-2012, 15:27)krzysiex napisał(a): Do rzecznika ZG również poszła skarga- bez odpowiedzi...

Krzysiek jakby tam nadal się migali to ja pogadam ze swoim komendantem, ludzi którzy chcą działać i się nie boją szukamy cały czas
Odpowiedz
#5
Kilerek, "tam" to ja już spasowałem. Nawet gdybym na siłę się wcisnął to chyba w obecnej sytuacji mijałoby się to z celem.

Dzięki za propozycję, zapytaj w takim razie swojego komendanta. Jaki jest główny rejon waszego działania?
Odpowiedz
#6
(19-09-2012, 07:17)krzysiex napisał(a): Kilerek, "tam" to ja już spasowałem. Nawet gdybym na siłę się wcisnął to chyba w obecnej sytuacji mijałoby się to z celem.

Dzięki za propozycję, zapytaj w takim razie swojego komendanta. Jaki jest główny rejon waszego działania?

Zalew Zegrzyński
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki biosteron 115 116.101 29-12-2016, 14:42
Ostatni post: bysior
Information Sprawozdanie SSR Pułtusk za 2011 bysior 24 32.831 01-06-2012, 18:15
Ostatni post: sacha
  Nowy sprzęt dla PSR Bizonik 0 8.590 03-12-2010, 20:33
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.