Shrap-Drakers Fishing Forum
Zanęty i przynęty domowej roboty .
#1
Information 
Witam .
Każdy spinningista czasami zdradza z różnych przyczyn spinning na rzecz gruntu czy spławika. Tak jest na chwilę obecną i w moim przypadku . A by dobrze połowić trzeba co nieco zanęcić. Dość palący problem zwłaszcza dla młodego wędkarza bez stałego źródła gotówki
Zanęty sklepowe są drogie Krzyk , zaopatrzyliśmy się więc spory worek śruty zbożowej.
I tu moja prośba o przepisy na jak najlepsze wykorzystanie śruty jako bazy do zanęt z uwzględnieniem wody w okolicach Pułtuska : na 1 leszcza(rzeka) , 2 lina(stojące)
PozdrawiamHaha
Odpowiedz
#2
Nie wiem jak śruta ale kiedyś, kiedyś jako bazę stosowałem tartą bułkę i mielone, suche pieczywo oraz biszkopty Usmiech Innym wyjściem może być znajomość jakiegoś cukiernika i zaopatrywanie się u niego w przeterminowane wypieki np. pierniki ... Inna sprawa to taka, że nęcenie spożyką długoterminowo wody stojącej jest kiepskim pomysłem Usmiech Drobnica szybko wybierze zanętę nic nie pozostawiając grubym rybom ... Chcesz nęcić i na długo przytrzymywać duże ryby w okolicach swojego łowiska postaw na grube ziarna takie jak kukurydza, groch czy nawet pęczak z pszenicą Okok Nawet jak duża ryba nie zje przez parę dni tych ziaren nie skisną one w wodzie ... Ja od jutra chyba zrobię miksta i zacznę sypać grochem i pszenicą Usmiech
Odpowiedz
#3
MMm Mniam takie pierniki to ja sam bym zjadł . Hmm to naładuje kukurydzy i pęczaku . Pszenicę też mam ile czasu powinienem gotować ? Siemię lniane też może być ? A groszek suchy łuskany czy zielony z puszki ?
Odpowiedz
#4
pszenicę parzę przez noc w termosie, groch (cały w skórce) moczę 24h i gotuję ok.20 minut o chwili zagotowania wody, kukurydzę moczę 24h i gotuję minimum 2 godziny Usmiech siemię lniane przyśpiesza metabolizm więc też jest ok Okok Generalnie czasem na targach mają fajne mieszanki ziaren dla gołębi więc warto pokombinować Oczko
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.