Shrap-Drakers Fishing Forum
Leszcz
#11
Płatki owsiane dodaję również, melasę raczej rzadko - z powodzeniem zastępuję ją atraktorami waniliowymi albo tutti-frutti. Co do płatków, to bardzo dobry naturalny klej zanętowy - ja robię jeszcze jedną sztuczkę. Płatki traktuję zawsze jako dodatek smużący - żeby leszcze za szybko się nimi nie najadły i nie odpłynęły z łowiska - miksuję je na drobniutkie kawałeczki - warto spróbować! Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#12
Widzę i czytam Bysiorku ze na temat leszcza wiesz prawie wszystko.Ja ze swojego doświadczenia- wiem że jak leszcza dobrze zanęcisz to masz sporą szanse -go połowić . Ja swojego czasu na wiśle w okolicy Dęblińskiego mostu kolejowego-miejscowośc Zajezierze , miałem swoisty rekord w ilośći jak i wielkości połowionych leszczy.Ogółem złowiłem około 30kg leszczy w ciagu 7godz. Największy miał 3,5kg,oczywiście wszystkie wróciły do wody.A zanęte jaką miałem była klasyczna zanęta leszczowa + dżokers
Odpowiedz
#13
Witam
Połów leszcza zaczynam jak woda przekracza 14C, w tedy rybka idzie na tarło. Leszcze łowie tylko w jeziorach z łódki, gdyż nie mam w okolicy interesującej rzeki, w której można powalczyć z ładnymi sztukami.
Sprzęt,
łowiąc z łódki nie trzeba dużego kija wystarczy 300cm teleskop, ważne aby był miękki. Żyłka no i tu są małe schody, a mianowicie gdy łowimy białoryb i myślimy o złowieniu wymiarowych ryb to ogromne znaczenie ma tu żyłka. Osobiście na moim sprzęcie żyłka główną jest 0,10 mm przypon 0,08. Niestety po hol na taki zestawie rybka większa ryba musi być zabrana z łowiska, ponieważ nie przeżyje wypuszczona do wody. Spławiki smukłe z delikatną antenką najlepiej nie przekraczające 3g. Dzięki nim każde branie jest do zauważenia a co ważniejsze ryby nie wyczuwają oporu.
Nęcenie,
Gdy poznamy łowisko to czas aby zacząć nęcić. Do tego używam takich produktów jak kukurydzy, łubinu, konopi itp chodzi tu o to aby nie używać drobnych składników ponieważ zostaną zjedzone przez drobnicę. Lecz gdy nęcimy dużym pokarmem to drobna ryba nie jest w stanie zjeść wszystkiego i zostanie dużym osobnikom. Nęcić należy 4-5 dni ryby będą codziennie odwiedzać nęcony teren. Zanęty kupne używam tytko w tedy gdy nie mam możliwości kilkudniowego nęcenia, lub wyjazd jest nieplanowany. Polecam i chwalę zanęty Gudkowskiego, nie są drogie a efekty są dobre.
Przynęta
Jest wiele opcji, od pinki do rosówek. W tym wypadku nie należy przesadzać. Na hak nakładam kukurydzę lub pęczek białych robaków, dlatego ze tak jak wyżej pisałem małe na małe duże na duże oczywiście nie zawsze!!
Odpowiedz
#14
Witam mam pytanie do Ciebie bysior łapałes moze kiedys na jeziorze na grumt bo jade na zawody i musze sie troche dowiedziec..
Odpowiedz
#15
Siemanko koledzy moze ktos był juz na grunt na narwi?
Odpowiedz
#16
kilka razy byłem ze spinningiem w maju nad Narwią, ale z tego co widziałem a chodzę w okolicy przystani silurus ( twierdza modlin) to łowili z gruntu takie do kilgrama w małych ilościach max. do 4 sztuk, większymi sie nie chwalili. W ten weekend polece z gruntóweczkami - zobaczymy. pozdr.
Odpowiedz
#17
Jako wieloletni wędkarz z doświadczeniem
nie podpowiedziałbym lepiej od Tomka,
jedyne co mógłbym doradzić to to, że do
uniwersalnej zanęty czasami dodaję trochę
gliny po to by lepiej smużyła w nurcie
a poza tym to Tomek podał wszystko jak
z podręcznika o połowach leszcza.

z wędkarskim pozdro. waldi-54Papa2
[życie zaczęło się w wodzie,
woda to mój żywioł]
Odpowiedz
#18
Ja byłem 1.05 -wyjechaliśmy o 2 w nocy nad Narew pod Pułtusk. Po dużych problemach (kilkakrotne zakopanie się w terenie, bo skoda fabia to czysty off road Oczko ) znależliśmy miejsce ok 7 rano (po przejechaniu łącznie jakieś 120 km) nad ujściem Bugu. Dwa pierwsze zarzucenia i dwa leszcze tak na oko 1,5 i 1 kg a potem całkowita cisza. Zmiana pogody, zimno i zaczęło padać. Miejscowi mówili, że dzień wcześniej i w nocy brania były bardzo dobre, co oznacz, że dużo ryb poszło do wora... -tradycyjnie zresztą.
Moje pytanie-od kiedy pyli topola i do kiedy?
Odpowiedz
#19
Mój zestaw-na haczyk biały robak, zanęta sklepowa+płatki+kopra melasa+mielona kukurydza+mielona pszenica + czasami melasa w płynie- działa Usmiech
Odpowiedz
#20
Slavko, Topola kwitnie pod koniec maja i pyli
do połowy czerwca, wtedy jest utrapieniem na
wodzie dla wędkujących na grunt lub spławik.

pozdro. waldi-54Papa2
[życie zaczęło się w wodzie,
woda to mój żywioł]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  duży leszcz z dużej rzeki - jak? night_walker 102 114.485 16-10-2011, 18:17
Ostatni post: Wozik77


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.