Shrap-Drakers Fishing Forum
Okresy tarła ryb
#11
Ta rzeczka wygląda mniej więcej tak:

   

Tyle że w odcinku, gdzie odbywało się tarło, jest jeszcze węższa i trochę krzaków rośnie nad brzegami. Ale trawy podobne Usmiech.
Odpowiedz
#12
To spora rzeczka, u nas w czymś takim się trą i żerują:

   

Jeżeli to klenie to nie tarły się, musiały tam buszować z innego powodu. Nie wykluczam gry wstępnej Haha

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#13
taka prośba do Salmo_Salar jako fachowca Usmiech od jakiegoś czasu mam problem z linami w pewnym łowisku ... nie chcą w ogóle wchodzić w nęcone przez parę dni miejsce Dobani wczoraj z ciekawości przed pracą ok.8 i po pracy po 16 podjechałem nad wodę i obserwowałem liny które pływały przy trzcinie, ganiały się ale nie chlapały (ok 6-7 sztuk) nie wyglądało to na tarło, choć mogło nim być (nie znam się aż tak bardzo) ... dzisiaj z rana po linach nie było nawet śladu ... i tu pytanie do Ciebie ... kiedy dokładnie wyciera się lin ? ile czasu trwa tarło ? co innego mogło spowodować, że lin zebrał się w małe grupki w słoneczny dzień przy brzegu ? dodam, że pogoda była parna i słoneczna, raczej bezwietrzna ... z reguły w takie dni i taką aurę liny siedzą przy dnie ... dzięki za odpowiedź ... pozdrawiam Grisha
Odpowiedz
#14
Wyjątkowo ciepłą wiosnę mamy, niby są kilkudniowe spadki temp., ale np. na majówkę woda w moich okolicach miała temp. jak w środku lata. Słoneczko co raz wyżej, przygrzewa. Dzisiejszy dzień odznacza się spadkiem temp. i chłodniejszym wiatrem, sądzę, że w większości Polski jest podobnie. Zapewne obserwowałeś tarło lina lecz jak widać ryba swój rozum ma i ochłodzenie dało znać rybom, że jednak to jeszcze nie ta pora. Ogólnie lin rozradza się gdy masz stałą, wyższą temp. w okolicach tych 18 stopni (czerwiec jest już takim miesiącem). Nie wyciera się raz w sezonie, tarło ma porcyjne i składa ikrę po kilka razy w przeciągu dwóch, trzech miesięcy zależnie od warunków atmosferycznych, które kształtują warunki potrzebne do bytu i rozmnażania zwierząt żyjących pod lustrem wody.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#15
z czystej ciekawości będę je na bieżąco obserwował Cwaniak nie mniej mam cichą nadzieję, że w końcu zechcą współpracować bo po trzech bezowocnych wypadach poczułem się bezradny Bezradny co ciekawe, spotkany nad wodą emeryt wyraził teorię, że liny chorują i dlatego pływają przy brzegu Glupek
Odpowiedz
#16
Nie chciałbym wyjść na jakiegoś oszołoma i ekoterrorystę, ale może warto dać im się w spokoju rozmnożyć?
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#17
Nie trzeba być ekologiem czy oszołem. Nie kieruję tych słów personalnie Grzesiek do Ciebie. Skoro z RAPR-em jesteśmy za pan brat-to zachęcam poczytać troszkę:

3.2. Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych,
takich jak: tarliska, w tym krześliska, zimowiska, mateczniki oraz w obrębach
ochronnych i hodowlanych.


zanim znowu będzie krawa jatka niczym w filmie sensacyjnym ze Schwarzenegerem... Glupek
Odpowiedz
#18
he ... nie wydaje mi się bym napisał, że mam zamiar łowić rybki podczas ich tarła Mysli no ale jak widać fajnie jest oceniać i nawracać kogoś, kogo się zupełnie nie zna ... tak trzymajcie panowie Okok zachęcacie do dalszego udzielania się na WASZYM forum, nie ma co ...
Odpowiedz
#19
Rozumiem oznakowane obręby hodowlane czy nawet ochronne, ale czy nad wodą gdziekolwiek w Polsce można znaleźć tabliczkę z napisem "Tarlisko. Zakaz wędkowania od... do..."?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#20
W Zegrzu jeszcze niedawno, kilka lat temu, tarlisko leszcza było oznaczane bojami z tablicą .
Obecnie brak oznaczeń, za to przez trzy tygodnie maja, beztrosko obniżono poziom lustra wody o 50-70cm. Trzciny wyszły z wody na ląd, ikra przypiekła się na ostrym słońcu. Ale w przyrodzie nic nie ginie-zasiliła inny łańcuch pokarmowy.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzadkie/ciekawe gatunki ryb spotkane w Warszawie night_walker 15 26.423 26-02-2015, 18:04
Ostatni post: sacha
  Co to za ryb? kamil-a 9 12.758 25-09-2014, 13:47
Ostatni post: kamil-a
  BUG zakaz połowu ryb odwołany zibi 5 8.769 29-07-2009, 22:02
Ostatni post: Szwagierek
  Obce gatunki ryb w naszych wodach rapa 30 33.040 13-07-2009, 13:18
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.