Shrap-Drakers Fishing Forum
Kołowrotek do wędki karpiowej
#1
Po przeprowadzonym wywiadzie na zalewiku obok działki dowiedziałem się że pływają tam fajne karpiki i linki. Planuje z nimi powalczyć i jak wędki pozostały z dawnych lat karpiowania to kołowrotków już nie ma.
I teraz pytanie do speców od tych rybek co polecacie.
Kaziu Blanek pytanie to głownie do Was ale może i inni karpiarze się ujawnią.
Czekam na jakieś wskazówki.
Odpowiedz
#2
Jeśli sztuki są w wielkościach "konsumpcyjnych plus" to pewenie wystarczą ci te kołowrotki co masz , ale jesli nasadzasz się na grubego zwierza powyżej 5kg to faktycznie zainwestuj w cos solidnego Okok
Tu rada Kazika czy Blanka będzie bezcenna Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#3
Na pierwszą zasiadkę Pawełku proponuję zastosowanie średniej wielkości kołowrotki z wolnym biegiem a te można już nabyć w dość niskiej cenie a jakość jest dobra.Okok Po drugie teraz musisz się zastanowić czy chcesz łowić karpie czy liny, bo jeśli linki to proponuję małe kołowrotki do federka , ale tu potrzeba dobrego ustawienia hamulca gdyż linki jak i małe karpie zaraz po zacięciu dążą do zaczepów które mają w pobliżu miejsca żerowania.Tak Tak wiec jeśli to są sztuki jak już wcześniej wspomniał Piotruś do 5 kilo to pronuję średnie kołowrotki ,Okok ale jeśli przypuszczasz że masz sztuki sporej wielkości to radziłbym zaopatrzyć się w kołowrotki w duże szpule abyś mógł sporo nawinąć żyłki przynajmniej 0.30 około 300m, dlatego że karpie o sporej masie mają tendencję odjazdów na spore odległości. Tak Ale jak tylko sie spotkamy to może umówimy się na wspólną zasiadkę co Pawełku?MysliOczko
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#4
co do rybek pływających w tym zalewiku to wiem że pływają tam linki do 4kg a karpiki i amurki to takie nawet do 20kg
a że małych karpi już się nałowiłem to chciałbym spróbować coś więcej

co do wspólnej zasiadki to jestem za szczególnie ze na forum jest spec od linkow i drugi spec od karpikow

wędki jakie planuje uzyc to karpiówka Yada 2lbs i pewnie jako druga lżejsza albo odleglosciowka lub feeder

Odpowiedz
#5
Widzę że Pawełku jesteś zainteresowany większymi rybkami więc i sprzęt musi spełniać pokładane w nim nadzieje.Tak kijaszki co najmnie 2lbs a proponował bym 2.75lbs to sa takie które wytrzymają każdy niespodziewany zryw sporej sztuki.Co ja klecę sam przecież łowiłeś swojego czasu karpie i dobrze wiesz jakiego sprzętu należy szukać. Teraz tylko musisz u rapy dostać trochę sprzętu do testowania i może kulek lub pelletu.
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.