Shrap-Drakers Fishing Forum
Wycinka drzew nad Wisła
#1
Wczoraj dowiedziałem się o planowanej wycince drzew oraz krzewów na odcinku od mostu siekierkowskiego aż do mostu poniatowskiego

zabieg wycinki ma być przeprowadzony do końca kwietnia wiec muszą się szybko wziąć do roboty

cel wycinki
uporządkowanie terenów zielonych
usuniecie niebezpiecznego terenu przy terenach ludzkich
ułatwienie spływu wod powodziowych
wykonanie deptaków oraz plaż dla mieszkańców Pragi południe

Kurde nie chce mi sie myśleć jak to będzie teraz wyglądać.
I ciekawe która powódź doprowadzi o rozerwania walu i zalania Saskiej Kępy oraz części Gocławia
Odpowiedz
#2
Czyli ciąg dalszy stołecznej wycinki.. BoisieKrzyk
A nie wiesz, Pawle, czy piasek tez będą nadal wysypywali pod plaże?
I czy to będzie piasek wiślany czy w celu większego zarobku ściągną go znad Bałtyku???
Odpowiedz
#3
Panowie ja podchodzę do tego na spokojnie.Już nie jedną wycinkę przeżyłem i za dwa, trzy lata przyroda wróci do stanu pierwotnego.Wierzby rosną jak na drożdżach.Kiedyś na nadwiślańskich łąkach pasły się krowy , które wyskubały każde kiełkujące drzewo i "kosiły" trawę, dlatego brzegi warszawskiej Wisły składały się z trawy i piachu.Teraz od lat nie ma krów jest za to sajgon.Musieli by zabetonować wszystko żeby drzewa nie odrosły.Dlatego jestem spokojny o warszawski dżungiel Haha
Odpowiedz
#4
Krzysiu, pewnie masz rację.
Tylko za tę kasę wyrzuconą w błoto wiślane można by naprawdę coś pożytecznego zrobić...Usmiech
Odpowiedz
#5
Ja podobnie jak Krzyko - obserwowałem już wycinki przy śląskim i za kazdym razem ( dość szybko) przyroda robiła swoje i porastała łachy wikliną.
Ot wycinka jak wycinka - moze coś w tym przepływie ( raczej jego spowolnieniu) i jest - choć przy obecnej zimie narazie wielkeij wody wiosennej nie ma się co spodziewać Kwadr. No ale ludzie mają pracę Oczko
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#6
(14-01-2012, 11:24)Paweł napisał(a): Krzysiu, pewnie masz rację.
Tylko za tę kasę wyrzuconą w błoto wiślane można by naprawdę coś pożytecznego zrobić...Usmiech
Pewnie masz rację Pawełku.A mnie jeszcze ta wycinka trąca jakimiś porządkami przed Euro 2012.

Odpowiedz
#7
Żeby Stadion Narodowy było widać z każdej strony, a pijani kibice z całej Europy nie mogli się chować po krzakachHaha?
Odpowiedz
#8
Pewnei byłoby ciekawiej jakby w tych krzakach spotkali Władka Kwadr , Panią Wydrę itd....
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#9
Na moim odcinku Wisły, od bulwaru w Toruniu aż do ujścia szyjki Portu Drzewnego akcja z wycinką drzew trwa od października. Ekipy tych wiślanych drwali mają docelowo wyczyścić z drzew i krzaków całe międzywale.Ma to spowodować ich zdaniem szybszy spływ wód powodziowych. Działają na zlecenie RZGW z Gdańska. O ile chaszcze moge przeboleć- choć już się zrobiło bardzo łyso nad wodą, o tyle wiekowych topól rosnących całymi szpalerami nie mogę zdzierżyć. Kierownik jednej z ekip zapowiedział, że takie czyszczenie będzie się od tej pory odbywało regularnie. Ciekaw jestem jaki jest koszt takiej " inwestycji"?
Odpowiedz
#10
Nad moją Krzną gdzie drzew jak na lekarstwo również odbywa się czyszczenie:

   
   
   

Jak widać, nawet z wody powycinali, przydadzą się. Dam na przykład jeszcze jedno zdjęcie:

   

Te drzewa zostały w 2010 wycięte pod pretekstem zagrożenia powodziowego. Teraz najlepsze. Zdjęcie robiłem z drogi, któa zajduje się na grobli przedzielającej całą dolinkę, teren zalewowy (!). Jedyny "przepust" dla wód powodziowych znajduje się pod mostem. Komu te kilka drzew przeszkadzało... Czy to nie jest ciemnogród proszę Państwa?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.