Shrap-Drakers Fishing Forum
Wycinka drzew nad Wisła
#11
Na chwile obecna wiem ze w planach jest zrobienie kilku boisk do piłki plażowej oraz miejsc do odpoczynku mieszkańców
natomiast obok stadionu przy dawnych basenach wisły maja powstać ogródki piwne.
Co do odrostu to tez sie nie boje aczkolwiek taj jak Paweł wspomniał kasa wydana bezsensownie za ta kasę można było zrobić pewnie co innego.
tyle ze znając nasze władzę pozyskali kasę z Unii na jakieś tam prace przeciw działania powodzi i taki jest efekt a nie inny
Mam tylko nadzieje ze most siekierkowski jest granica tych prac i Władka wraz z łosiami zostawia w spokojuUsmiech
Odpowiedz
#12
(14-01-2012, 14:27)Bizonik napisał(a): Na chwile obecna wiem ze w planach jest zrobienie kilku boisk do piłki plażowej oraz miejsc do odpoczynku mieszkańców
natomiast obok stadionu przy dawnych basenach wisły maja powstać ogródki piwne.
Co do odrostu to tez sie nie boje aczkolwiek taj jak Paweł wspomniał kasa wydana bezsensownie za ta kasę można było zrobić pewnie co innego.
tyle ze znając nasze władzę pozyskali kasę z Unii na jakieś tam prace przeciw działania powodzi i taki jest efekt a nie inny
Mam tylko nadzieje ze most siekierkowski jest granica tych prac i Władka wraz z łosiami zostawia w spokojuUsmiech

Z doświadczeń na własnym stawie i wycince wszystkiego co tam rosło mogę śmiało powiedzieć że przyroda w tym przypadku "zaatakuje" ze zdwojoną siłą i mimo że nie będzie od razu dużych drzew to najróżniejsze "krzaki" (najbardziej wierzba) zrobią z tej czystej polany zarośnięte chaszcze w dość szybkim tempie Okok.
Z drugiej jednak strony to i przydało by się kilka właśnie boisk i temu podobnych miejsc.
Odpowiedz
#13
(14-01-2012, 15:32)Marcin napisał(a):
(14-01-2012, 14:27)Bizonik napisał(a): Na chwile obecna wiem ze w planach jest zrobienie kilku boisk do piłki plażowej oraz miejsc do odpoczynku mieszkańców
natomiast obok stadionu przy dawnych basenach wisły maja powstać ogródki piwne.
Z drugiej jednak strony to i przydało by się kilka właśnie boisk i temu podobnych miejsc.

Ja jestem jak najbardziej za boiskami i ogródkami piwnymi.
Tylko wszystko to jest (czy też ma być) robione w miejscach, które każda wyższa woda zalewa cyklicznie. I nie mówię tu o powodziach wcale...
Natomiast na ogródki piwne jest w Warszawie nad Wisła doskonała lokalizacja.
Po śródmiejskiej stronie, tam jest o kilka metrów wyższy brzeg. zresztą kilka lat temu były tam jakieś piwne lokale, niestety wywalono je, i ile dobrze pamiętam, z powodu braku sanitariatów i tym podobnych niezbędnych udogodnień...
Odpowiedz
#14
Koszmar to co wyprawiają nad Wisłą.
Dziwię się, że nikt nie widzi potrzeby wywalania piachu z koryta Wisły na jak największej przestrzeni. Nie chodzi mi tu o prace miejscowe pogłębiarek, bo to mija się z celem.
Trzeba zacząć prace na całym jej biegu.

Odnośnie dziwnych podejmowanych decyzji, to mam ciekawe info z okolic Kazimierza Dolnego, a mianowicie chodzi o miejscowość Zastów w gminie Wilków, gdzie w 2010 roku Wisła przerwała wał i zalała tamtejszą gminę w przeszło 90%.
W miejscu, w którym przerwało wał (nie wnikam czy samoczynnie czy ktoś pomógł) po stronie wiślanej było chyba z 6 klatek. W obecnej chwili, klatki zostały zasypane na równo ( po wysokość opaski) piachem z rozbioru wyżej położonej wysepki. Nie wiem, czym się kierowała osoba tej inwestycji, ale dla mnie jest to kolejny absurd. Przecież przy kolejnej wodzie ten piach ulokowany w klatce zostanie ponownie zabrany wraz z wodą. Nie widzę tu żadnej logiki tak jak usuwanie drzew i krzewów z terenów zalewowych.
Pytanie mi się nasuwa jedno - jak będzie wyglądał wał, kiedy woda bez żadnych przeszkód będzie napierała na jego koronę, jakie zniszczenia dokona swym silnym nurtem na jego powierzchni. Będzie teraz podwojona siła działania wielkiej wody - napór + wymywanie. Ciekawe co powiedzą jak to nie zda egzaminu.
Wina znów będzie po stronie zwierzyny, roślinności itd Smutny
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#15
Tomek tu nie chodzi o sens tej inwestycji tylko o pieniądze...jeśli wywalił byś piach w jakieś odpowiednie miejsce poza jej korytem to zarobił byś raz...a tak to piasek znów się zbierze i znów trzeba będzie go usunąć i tak w kółko...Bezradny
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#16
Właśnie nie rozumie - za to jest robota i to można powtarzać bez końcaGlupek a jak mnie mam to sporo taka inwestycja kosztuje.MysliFigielek
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#17
Prześledziłem temat z zaciekawieniem, bo codziennie jeżdżę do pracy mostem śląsko-dąbrowskim i zauważyłem co się dzieje. Serce mi krwawi kiedy patrzę na to wszystko, ale znalazłem tu pocieszenie w postaci wypowiedzi @krzyko. Niestety przypomnę sobie te wycinki, które przypominają walkę z wiatrakami, jak kolejny polityk w tv pochwali się jak to Polska wyrywa kasę z Unii i dobrze ja wykorzystuje. A chyba o to w tym chodzi Haha
PS.
Na jednej z główek (widocznej doskonale z tramwaju) ktoś wielkimi literami napisał "stop wycince drzew" Usmiech
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz
#18
Tak to przykra sprawa jak widać gołym okiem dewastacje drzewostanu naszej ukochanej rzekiDobani.Tak jeszcze raz wygrała głupota notabli i zastanawiam się jak długo jeszcze to będzie trwało.Bezradny
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#19
przeoczyłem a i miało być w TV

http://ngo.um.warszawa.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-spotkanie-z-pelnomonikiem-prezydenta-mst-warszawy-ds-zagospodarowania-nad
http://www.youtube.com/user/TheTurkuc
Odpowiedz
#20
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wycieli-4-tysiace-drzew-nad-wisla,38108.html

Ciekawe kto przytuli to całe drewno na opał Zly
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.