Shrap-Drakers Fishing Forum
Korba pod sandacze (opad)
#1
Cześć. Jakiś czas (ze dwa lata) noszę się z zamiarem kupna zestawu pod multiplikator. Trochę brakuje mi odwagi / a trochę szkoda kasy aby to nabyć tak w ciemno. Mam więc pytanie - czy taki zestaw sprawdzi się w łowieniu z opadu i czy każdy kij "do góry nogami" musi być taki króciutki. Najlepiej łowi mi się 270, ew 240 cm. Trochę nie wyobrażam sobie rzucać kijem który jest niewiele dłuższy od dolnika standardowej wędki. Czy moje obawy są słuszne i czy przynęta (guma na główce 20 - 35g) jako tako poleci (nie mam manii dalekosiężnych rzutów i tak w 95 % łowię z łódki) na standardowym castingowym zestawie.
Czy jest jakaś przewaga zestawu castingowego nad normalnym poza nie skręcaniem zyłki / plecionki? Chodzi mi tu o czułość przenoszoną na ręce (jakoś z reguły gdy łowię moje postrzeganie organoleptyczne przedkłada się nad wlepianiem wzroku w szczytówkę)

Aaa, i ile trzeba kasy przeznaczyć aby się niemiło nie rozczarować?
Odpowiedz
#2
Korba to klasyczny kołowrotek Pfftt To tak marginesem wtrącam Pfftt A co do łowienia z silnikiem u góry nie chcę się za mocno wypowiadać , bo zacząłem łowić dopiero od lipca br., ale jeśli dobierzesz przyzwoity zestaw, to czucie jest lepsze i tniesz maszynowo. Więcej się nie mądrze w tej materiiMilczek
Odpowiedz
#3
Jak się namyślisz to mogę Ci opchnąć multika Abu. Kijów w odpowiedniej długości znajdziesz sporo w ofercie f. Dragon, miałem kiedyś takiego Team Dragona 2,4m, ale sprzedałem bo takie długie kije pod cast mi nie leżą i leżeć nie będą.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#4
tamat umarł??
Odpowiedz
#5
Ja wiem czy umarł może mało osób używa multików ROTFL
Ja długo używałem kija dragona 2,4m do przynęt max 20g i 183cm do przynęt do 80g. Jednym i drugim rzucałem daleko Usmiech kwestia wprawy a nie długości kija Muza generalnie casting jest super tylko rybka walczy w ciszy Bezradny
Odpowiedz
#6
mi i tak walczy w ciszy Usmiech
Odpowiedz
#7
(06-01-2012, 01:24)Peter napisał(a): mi i tak walczy w ciszy Usmiech

Zapomniałem jak wy tam dokręcacie hamulce ROTFLROTFLROTFLDokuczaczDokuczacz
Odpowiedz
#8
Ja nie zdecydowałbym się nigdy na multiplikator do sandaczowego opadu w dodatku na rzece... nie wyobrażam sobie tego w ogóle. Zestaw castingowy na jeziorowe szczupaki? Nawet fajne te jerkowanie np. w Szwecji na dużej wodzie, w płytkich zatokach, dużymi jerkami.... ale sandacze - opad - casting? Szok
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#9
Myślę że jakbyś opanował casting na tyle żeby rzucać tam gdzie chcesz i bez plątania linki nie dziwił byś się tak. Multiki nie parzą a guma na lubianej przez ciebie ciężkiej głowce to wręcz stworzona do nich przynęta Usmiech Następnym razem odwiedzę cie z multikiem Oczko
Odpowiedz
#10
(06-01-2012, 12:45)rapa napisał(a): Następnym razem odwiedzę cie z multikiem Oczko
To brzmi jak groźba HahaHaha
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.