Shrap-Drakers Fishing Forum
PLANY 2012
#1
Chciałbym załozyć wątek w którym każdy z Was mógłby opisac swoje plany na nadchodzący nowy sezon.Co byście chcieli złowic,gdzie pojechać,co nowego dokupic,etc.Wszelakie pomysłyOczko

Napisze więc pierwszy co w nowym 2012 chciałbym zrealizować
-marzec/kwiecień pojechac do Ire na szczupaki
-złozyc kolejny kijek do kolekcji
-zaliczyc kolejnego bolka 80cm,tym razem z pełną świadomościa na niego zapolowac
-wziąć się za szczupaki te Wiślane ale nie tylko
-spędzić ak najwięcej czasu na nocnych łowach
-zaliczyć kilka ładnych jezior w PL
-spotkac się na zlotach i powymieniac doświadczenia
-zakupic nowe pletki,żyłki,kołowrotek,wobki hand made
-kupić oddychające śpiochy

i wiele innych pomysłów które zapewne wpadną do głowy jak zacznie robić się ciepło
Oczko
Odpowiedz
#2
a moje takie Usmiech

- Rozwinąć się w produkcji muszek , kogutów i wobków
- Zrobić własny katalog
- Mieć na to wszystko czas i kasę Pfftt
- Mieć czas i kasę żeby śmigać na rybki szczególnie na moją Pilicę Pfftt
- Zaatakować Irlandię za szczupakami i okoniami albo Bośnię i Hercegowinę za lipieniem i pstrągiem
- Kupić sobie penna battle Pfftt
- Złowić sandacza
- Napisać Wam jeszcze kilka opowiadań
- Oczywiście spotykać się z Wami na rybkach i nie tylko
- A taki życiowy ogólny plan na lata to pojechać raz w życiu na Nową Zelandię
- Mieć na to wszystko zdrowie czego i Wam życzę Usmiech
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#3
Znowu ktoś mnie uprzedził w założeniu nowego wątku.

Więc moje plany na 2012 to:

- Obłowienie jez. Czerniakowskiego w poszukiwaniu garbusów
- Wyprawa na legendarne Grochale gdzie jeszcze nie byłem - sandacz, sum
- Obłowienie Wisły w rejonie Kozienic - cel szczupak, okoń i co woda przyniesie
- Co najmniej kilka nocnych wypadów ze spinem na warszawską Wisełkę - sandacz, sum
- Oczywiście udany wyjazd na mazurky
- Narew, Bug
- Zakup "mocnej wędki" (a raczej mocniejszej od mojego TD 10-28) do spina of course
- Wodery???
Główny cel:
- sandacz min. 70cm
- sum min. 100cm
- bolo min. 70cm
- ładny okoń tj. 30cm

Plany jak zwykle ambitne Haha
Odpowiedz
#4
Super Panowie,plany pomagaja w dążeniu do celu.Bardzo się cieszę,że wątek sie rozwijaOkok
Odpowiedz
#5
Mój wędkarski grafik na 2012 rok jest dość napięty, zresztą jak co rokuUsmiech.
- styczeń/luty: mam nadzieję, że bedzie lód bo z chęcią bym powiercił; jeśli bedzie ciepło to zostaje okoń na troka i płotka na spławik
- marzec,kwiecień: pierwsze spiningowe miesiące-oczywiście jaz i kleń
- maj: wypada rozpocząc boleniem i pewnie jakimś szczupakiem
- czerwiec: sandacz z przerwami na rapy
- lipiec/sierpień/wrzesień: najbardziej wszechstronne miesiące, na spina bedzie pewnie przegląd wszystkich gatunków, odkurzę też odległościówkę
- pażdziernik/ listopad/grudzień: juz tylko szczupak i sandacz
Mam jeszcze dwa bardzo konkretne cele: kleń- 60cm i szczupak ponad metr(miejsca juz rozpracowane, w tym roku chyba tylko farta zabrakłoDokuczacz)
Jeśli chodzi o zakupy to koniecznie nowe neopreny, stare przechodzą już na emeryturę. Powoli zaczynam też dojrzewać do zakupu środka pływającegoUsmiech
Odpowiedz
#6
Moje plany to;
-rozwinac produkcje spławików
-wiosną zapolowac na zielonego prosiaczka czyli lina powyżej 40cm
-pogonic za metrowym szczupakiem
-złapac sandacza
-i pogonić za pstrągiem
-oraz żeby mieć duzo na to wszystko czasu no i zdrówkaUsmiech
Odpowiedz
#7
moje są następujące,
- spróbować łowienia pod lodem
- wyjazd na dorsze na Bornholm
- Sandacz 100+
- sum powyżej 30kg
- wyjazd na liny
i jak najwięcej czasu wolnego wpędzonego nad wodą
Odpowiedz
#8
Mój początek sezonu pewnie jak zawsze okoń, później kleń. Jak już wskoczy maj ruszam pełną parą za szczupakiem. Czerwiec pewnie się popływa za sandaczem ale jak tylko najdzie gorący sierpień stawiam wszystko na jedną kartę - sum. Sierpień i wrzesień przeznaczam na sumowanie i za sandaczami będę chodził tylko w ostateczności i na nie zostawiam czas od października na równi z corocznym polowaniem na pasiaki.
Oprócz tego w marcu lub najpóźniej w kwietniu muszę mieć już nówkę funkiel nie śmiganą drewnianą pychówkę do której najpóźniej w czerwcu muszę dokupić "parpataja" min.4KM do jakiegokolwiek przemieszczania się. Silnik może mały ale ja wymagający nie jestem a i nie widzi mi się taszczenia codziennie silnika ważącego koło 50kg.
Kupić też trzeba kilka kijków na rybki, miałem to zrobić wczoraj lecz wstrzymuję się do nowego roku aż wejdą nowe modele i te starsze można będzie kupić za mniejsze pieniądze.
Odpowiedz
#9
1.Mam nadzieję na jakieś okonie z lodu.
2.Być może w marcu poszukiwanie miętusa w Bugu a przy okazji kontrola małego dopływu na obecność pstrąga.
3.Może w końcu wiosną uda mi się usiąść gdzieś na lina.
4.Zapewne jakiś wypad na dorsze na Bałtyk.
5.Lato?się zobaczy bo z braku chętnych Norwegia w 2012 pod dużym znakiem zapytania Beczy
Odpowiedz
#10
- Debiut na lodzie, dobrze będzie jak złowię cokolwiek. Może uda się wyskoczyć kilka razy na kropki? Prosi
- Kilka okoni 35+, nie pogniewam się na czterdziestaki na wiosnę. Przeszukam kilka nowych miejsc w ich poszukiwaniu, może dopisze mi szczęście.
- KLENIE! Zaniedbałem je trochę w tym roku, w następnym chyba rozbiję namiot i zaginę na kilka dni Figielek
- W maju popróbuje szczęścia z boleniami, w tym roku było słabo, spanikowałem przy największym. Miło byłoby dokupić jakiś kołowrotek o dużym przełożeniu, bo to sporo ułatwia. Może wcześniej przywołany penn battle?
- W wakacje pewnie pójdę do jakiejś pracy, więc zostanie mi pocieszanie się wieczornymi szczupakami, ewentualnie weekendowe wyjazdy nad rzekę. Jak będę miał trochę farta uzbieram na ponton i będzie genialnie!
- Po wakacjach atakuje wszystko po trochu w zależności od humoru, pogody i stanu wody.
- Październik, Listopad to już raczej okoniowo-sandaczowo się zrobi. Jak uda mi się kupić ponton to pewnie będę wolał na wiosłach szukać pasiaków w małych jeziorkach.
- Grudzień to spory znak zapytania bo nie wiem jak z pogoodą, ale pewnie znowu będę nakreślał sobie tak optymistyczne plany jak ten!

Jedno jest pewne- 2012 będzie lepszy. W tym roku kilka rzeczy mnie powstrzymywało od wędkowania na taką skalę jak bym chciał. Teraz już przeszkody zniknęły, poszły sobie i nie wrócą Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wigilia 2012 bysior 19 23.568 26-04-2020, 07:36
Ostatni post: bysior
  Zagłosuj na Shrapa - II ETAP! KONKURS POLSKI INTERNET 2012 bysior 10 15.077 03-12-2012, 18:20
Ostatni post: bysior
  Grzyby 2012 turkućpodjadek 62 59.772 04-11-2012, 19:14
Ostatni post: radekg
  [split] Wieści znad Narwi 2012 moczykij 31 31.627 11-06-2012, 21:09
Ostatni post: maniek72
  Życzenia Noworoczne 2012 Kaz 20 22.314 01-01-2012, 12:31
Ostatni post: tomek79
  Miejscówki (w powiązaniu z tematem Opłaty 2012) sacha 5 8.919 29-12-2011, 21:40
Ostatni post: anguiler
  plany na długi weekned czerwcowy turkućpodjadek 4 8.879 23-05-2011, 15:23
Ostatni post: sacha
  Plany na nowy sezon 2011 Salmo_Salar 6 10.218 20-12-2010, 10:22
Ostatni post: gusto
  Wędkarskie plany Świąteczne Paweł 3 7.032 02-04-2010, 19:23
Ostatni post: Krystek
  Wędkarskie plany na nowy sezon A.D. 2009 bysior 30 28.428 13-01-2009, 16:58
Ostatni post: OloPe


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.