Shrap-Drakers Fishing Forum
kółko łącznikowe
#1
Słyszeliście kiedyś o specyficznym kółku łącznikowym, które w momencie złapania zaczepu uwalnia kotwicę??? Kiedyś rzuciła mi się w oczy w wędkarskiej prasie mała wzmianka z podana nazwą tego patentu, niestety pamięć mnie zawodzi jak to sie nazywało. Diabeł tkwi w tym, że kółko wykonane jest w taki sposób i z takich materiałów, że w momencie brania ryby i zacięcia nie puszcza ono kotwicy, a jedynie wtedy kiedy jednostajnie zwiększamy opór ciagnac np. za plecionke przy uwalnianiu woblerka. Pomysł z tym kółkiem chciałbym przetestować i oszacować czy gra jest warta świeczki. Z drugiej strony tracić kolejne woblerki w wezbranych wodach styczniowej Drwęcy (odczepiacz GROM w tym przypadku się nie sprawdza, albo w małym procencie) grozi rozstrojem nerwowym....Haha
Odpowiedz
#2
Pierwsze słyszę... ciekawe czy działa. Bo co będzie jak np. sum jednostajnie będzie nam zwiększał opór? Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#3
Sam kiedyś stosowałem takie łączniki , zwane inteligentnymi kólkami łącznikowymi.
Nawet się to sprawdza w praktyce tylko ze ostatnio jakos nigdzie ich w sklepach nie widzialem, no i cena około 40-50 pln za sztukę.
Kółko otwiera się po przekroczeniu określonego obciążenia,sa różnej mocy kółka, niektóre otwieraja się przy obciążeniu rzedu 4kg a inne 20kg.
Po podgrzaniu kółka w palcach kółko wraca do pierwotnego kształtu.
Ciekawe rozwiazanie do łowienia w bardzo czepliwych miejscach.
Kumpel stosuje je w zestawach dorszowych i na wrakach sprawdza mu się to ustrojstwo. znajdziesz je tutaj
http://www.nokaut.pl/oferta/inteligentne...-10kg.html
Odpowiedz
#4
Znalazłem producenta,który robi duże kółka łącznikowe,stosowane w dorszowaniu przy połowach na wrakach.Zaczepów jak wiadomo jest tam dużo i podobno jego kółka sie sprawdzają,tzn.po złapaniu zaczepu puszczają kotwice i nie tracimy pilkera.Nie wiem jak kółko się zachowuje podczas holu większego dorsza,czy przypadkiem wtedy nie puści.... Bedę w przyszłym tygodniu testował dużo mniejsze kółka o podobnym działaniu ,które producent stosuje w swoich przynętach trociowych.Sprawdzę je w najbardziej czepliwych odcinkach Drwęcy,mam nadzieję że patent się sprawdzi i nie stracę tak woblerów,jak ewentualnej troci czy łośka...
Odpowiedz
#5
Duże kółka znajdziecie na Allegro,wpisując w wyszukiwarce nazwę użytkownika:kubabojano
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kółeczka łącznikowe kojoto 16 18.310 19-10-2012, 17:13
Ostatni post: majo


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.