Shrap-Drakers Fishing Forum
grip
#41
(07-12-2011, 21:53)Salmo_Salar napisał(a): Żyłkowe siatki są mało zdrowe, dobre są gumowe, a przynajmniej ogumowane lecz w naszej szerokości geograficznej ledwo dostępne.

Jakiś czas temu widziałem to cudo, ciekawy patent i jakże komicznie prosta konstrukcja (na pierwszy rzut oka):

[youtube]1m5P01N9LsU[/youtube]

Pozdrawiam

Salmo

Patent ciekawy, tylko czy przy 5, 10, 50 rozłożeniu nadal wszystko zadziała.
Odpowiedz
#42
Jak już pisałem, długo się zastanawiałem nad gripem i rozważałem za i przeciw. Zdecydowałem się zakupić, a jak wyjdzie w praktyce to zobaczę. Myślę, że przy odrobinie staranności można minimalizować ryzyko uszkodzenia ryby. Podbierak odpada, dla mnie rzecz całkowicie niepraktyczna. Miałem i po kilku wyprawach oddałem w dobre ręce.
Nie widzę niczego śmiesznego w podbieraniu gripem dużych ryb bezzębnych.
Odpowiedz
#43
(07-12-2011, 21:53)Salmo_Salar napisał(a): Żyłkowe siatki są mało zdrowe, dobre są gumowe, a przynajmniej ogumowane lecz w naszej szerokości geograficznej ledwo dostępne.

Jakiś czas temu widziałem to cudo, ciekawy patent i jakże komicznie prosta konstrukcja (na pierwszy rzut oka):

[youtube]1m5P01N9LsU[/youtube]

Pozdrawiam

Salmo

Nie jest tak źle z tą dostępnością jak piszesz Jezyk_oko
C&R
Odpowiedz
#44
Tak jak patrzę na nowości na 2012 rok to bardzo dużo jest podbieraków z gumowaną siatką. Cała seria K-DON jest rubber coat ale w końcu nazwa zobowiązuje HahaHahaHaha
Odpowiedz
#45
Rapa, "rubber coat" a "rubber" to trochę dwie różne sprawy. Gumowa osłona może schodzić, a gumowa siatka co najwyżej pęknie/rozerwie się.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#46
Dlatego ja napisałem o tych "przynajmniej ogumowanych" Usmiech Zdecydowanie gorzej jak guma pęknie niż jak schodzi HahaHahaHaha
Odpowiedz
#47
Z tego co wymacałem to wolę by guma pękła (nie leci przecież cała siatka) niż pękała gumowa osłona (z reguły wykonana z gorszej gumy, mało elastycznej) i się "sypała".

Przy zasiadkach gruntowo-spławikowych na razie używam podbieraka z miekką siatką o małych oczkach, bardzo dobry.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#48
(09-12-2011, 16:26)Salmo_Salar napisał(a): Z tego co wymacałem to wolę by guma pękła
Pozdrawiam

Salmo

Rapa dawaj temat ciągnij dalej bo Salmo jeszcze nie podłapał HahaHahaHaha.
Odpowiedz
#49
Marcin, dzięki Tobie już tak Dokuczacz Skumałem nazwę serii Figielek

W gorącej wodzie...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#50
(09-12-2011, 16:46)Salmo_Salar napisał(a): Marcin, dzięki Tobie już tak Dokuczacz Skumałem nazwę serii Figielek

W gorącej wodzie...

Pozdrawiam

Salmo

Ja już się zanosić śmiechem zaczynałem czytając kolejne posty Rapy który to Cię cały czas podpuszczał.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.