Shrap-Drakers Fishing Forum
Żyłka na spining
#11
Zylke Primera Robinsona moge polecic. Wytrzymala i trwala
Odpowiedz
#12
(19-11-2011, 23:14)andrew napisał(a): Zylke Primera Robinsona moge polecic. Wytrzymala i trwala

Tą też mogę polecić. Miałem 0,14 i 0,16 w tym sezonie.
Browninga masz na pewno w bassie. Na allegro jest w tej chwili 0,18. 0,20 to imo za grubo na standardowego okonia i klenia. No chyba, że masz namierzone kabany Usmiech Żyłka to jeszcze nie wydatek rzędu 50 zł więc możesz zakupić dwie szpulki. Pstrągi teoretycznie zaczynają się na początku 2012, choć na początku sezonu podobno są jeszcze wychudzone i warto dać im kilka dni-tygodni na dojście do siebie. Wszak to ryba szlachetna, której obecność zawdzięczamy jedynie tym, którzy zarybiają na dziko i wypuszczają złowione okazy Usmiech
Odpowiedz
#13
no dokładnie w Bassie kupiłem tego Browninga.

co do pstrągów to ja zaczynam bliżej lutego łowienie. W styczniu to są straszne sznurówki Usmiech
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#14
(20-11-2011, 12:52)kojoto napisał(a): no dokładnie w Bassie kupiłem tego Browninga.

co do pstrągów to ja zaczynam bliżej lutego łowienie. W styczniu to są straszne sznurówki Usmiech


A czy miał ktoś doświadczenia ze Stroftem GTM kupionym poza granicami naszego kraju? Pytam dlatego, że w Polsce u dystrybutora (czyli w Bassie) za 100 mb GTM 0,12 płaci się 15,30 PLN (co ciekawe 25 mb kosztuje 11,10 PLN) a w sklepie producenta za tą samą żyłkę płaci się 6,40 EUR czyli 28,80 PLN. Nie wydaje mi się, żeby to był ten sam produkt skoro producent sprzedaje go prawie dwa razy drożej niż dystrybutor.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#15
Mam do was pytanie, potrzebuję żyłki na okonki. Kiedyś widziałem żyłkę typowo na okonia Dragon Millenium ale nie wiem jak ona się zachowuje. Może ktoś używał? Jak węzły, czy się nie kręci itd.
Ostatecznie chciałbym ją kupić, gdyż nie jest droga więc jakby co to bym wymienił. Jest tylko minus bo ona występuje od 0,16 a ja raczej wole 0,12-014mm
Odpowiedz
#16
Moim zdaniem te żyłki pod konkretną rybę (drapieżnika) to pic na wodę, tym bardziej na okonia, który nie wymaga od linki nie wiadomo czego, no może poza niewielką średnicą.
Osobiście do lekkiego spinningu używam Dragona HM80 i spisuje się świetnie, ciężko zerwać na węźle tym bardziej na odcinku liniowym. Nie skręca się, ma słabą pamięć, dlatego polecam.
Odpowiedz
#17
No może i tak ale ja wole na okonia kupić coś tańszego niż po ponad 20zł a po sezonie i tak zmiana. Używałem dragona xt69 i mi sie spisywał ok nie wiem jak wam. Nigdzie nie mogę znaleźć go w średnicy 0,14mm bo gdyby był to nie było by tematu Dokuczacz
Odpowiedz
#18
Dragona 0,16 to dobre 0,18mm poważniejszych firm ROTFLROTFL Millenium Pstrąg jest niezły więc i okoń będzie bo to ta sama linka w innym kolorze.
http://www.team-rapa.pl/recenzja/dragon-millenium-trout-0-18mm/
Odpowiedz
#19
Test czytałem a co do rozmiaru to wiem i dlatego chce 0,14 a może i nawet 0,12 do bocznego troka i twisterków na główkach 2-4g
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Żyłka Na Okonia hubert98 24 22.864 02-04-2013, 19:23
Ostatni post: daniello2010
  Żyłka na 2010 rok Salmo_Salar 30 29.204 15-12-2010, 22:37
Ostatni post: Salmo_Salar
  Żyłka na sezon 2009 tymon 10 10.987 19-03-2009, 13:56
Ostatni post: kaczy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.